دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

چگونه آرایشگر موفق و پر درآمدی باشیم؟

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/15

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:34

بازدید : 184

چگونه آرایشگر موفق و پر درآمدی باشیم؟

آرایشگر موفق

یک آرایشگر موفق چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟؟ مواردی که در پاسخ به این سوال میتوان گفت صرفا منوط به پیشه ی آرایشگری نمیشود، بلکه در تمامی شغل ها نیز کاربرد دارد. شما در هر شغلی می بایست تسلط کامل به 2 نوع مهارت داشته باشید، اول مهارتهای عمومی و دوم مهارتهای تخصصی. مهارتهای عمومی مهارتهایی ست که در تمامی مشاغل کاربرد دارند و شما ناگزیرید از اینکه در آنها تبحر کافی بیابید و مهارتهای تخصصی مهارتهایی هستند که صرفا در مورد کسب و کار خاص ما کاربرد دارند و ممکن است در هیچ کسب و کاری به کار نیایند. اجازه بدهید برای روشن تر شدن موضوع برای شما مثالی بزنم، در همین صنف آرایشگری ممکن است شما متخصص تاتو بدن باشید، مهارتهایی که یک متخصص تاتو باید داشته باشد ممکن است در هیچ شغل دیگری کاربرد نداشته و صرفا در زمینه تاتو پرکاربرد باشد. اما مهارتهایی چون روابط عمومی بالا و قوی، مردم داری، اهل حساب و کتاب بودن، نوشتن ریز جزئیات هزینه ها، خوش کلام بودن و... همه و همه مهارتهای عمومی پرکاربردی هستند که قطعا در تمامی مشاغل نیز کاربرد دارند. بنابراین داشتن هر 2 مهارت تخصصی و عمومی لازمه ی پیروزی شما در هر کسب و کاراست و بدون یکی ازاین موارد دومی نیز ناقص میماند، مثلا یک نجّار خوش اخلاق خوش قول، اما ناشی به کار نمی آید. یک نجار بسیار ماهر فاقد اخلاق درست نیز، به کار نخواهد آمد پس هر دو مهارت لازم و ملزوم هم اند و آن دیگری را تکمیل میکنند. نکته ی قابل توجه این است که مهارتهای تخصصی و عمومی نیز خود به 2 دسته تقسیم میگردند.
مهارتهای عمومی شامل: مهارتهای عمومی اجتماعی (مانند مردم داری، راز داری، اخلاق نیکو، شرافت، عدل، انصاف، روابط عمومی بالا، خوش رو بودن، خونگرم بودن، شجاعت و ...) مهارتهای عمومی کاری (مانند تسلط بر امور حسابداری کسب و کارتان، مهارت مصاحبه و جذب کارمند، مهارت مذاکره و جذب مشتری، مطلع بودن از قوانین کار، مدیر و مدبر بودن، مهارتهای رهبری، مشوق بودن و...) می باشد. و مهارتهای تخصصی نیز شامل : مهارت های کاملا تخصصی شاخه ی کاری تان (مانند اطلاعات تخصصی و کاملا به روز در مورد تاتو و....) و مهارتهای تخصصی صنف کاری (اطلاعات عمومی کلی در مورد صنف آرایشگری) است.

پردرآمدترین رشته آرایشگری

دیگر چه؟؟؟ آیا همینکه ما مهارتهای عمومی و تخصصی یافتیم برای موفقیت ما کافیست؟؟ قطعا خیر! فراموش نکنید موفقیت شما به عوامل بسیار متعددی بستگی دارد که داشتن مهارت یکی از آن عوامل است. جهت رسیدن به موفقیت ابتدا به ساکن میبایست موفقیت را برای خودتان تعریف کنید. فراموش نکنید جزئیات بسیار مهم است. باید دقیقا موفقیت را برای خودتان تعریف کنید. مثلا آرایشگری میگوید من هدفم این است که ثروتمند شوم و درامد بسیار زیادی داشته باشم. خب این هدف بسیار کلی ست و اصلا دقیق و با ریز جزئیات نیست! تعیین هدف دقیق به این صورت است که: من میخواهم سالیانه بصورت خالص 150 میلیون تومان درآمد داشته باشم، یعنی وقتی کلیه هزینه ها را از کل فروش کسر کردید 150 میلیون تومان باقی بماند. در ابتدا دانستن چند نکته ضروری است، اول اینکه باید هزینه ها را کاملا بدانید و همچنین بدانید که دقیقا در طول یک روز و یک ماه هزینه هایتان دقیقا چقدر است... دوم اینکه باید بدانید چه مقدار از فروش، برای شما میماند، یعنی وقتی 200 هزار تومان فروختید منهای کسورات هزینه های جاری، چقدرش مال شماست. سود خالص از فروش با سود خالص از کل، فرق دارد. ممکن است شما امروز 1 میلیون تومان فروخته باشید و 800 هزار تومان سود فروش شما شده باشد اما در کل این ماه ضرر کنید بنابراین سود از کل مهم است! سوم اینکه با توجه به هزینه ها و مقدار سود حاصل از فروش، چقدر فروش باید انجام شود تا نتیجه ی نهایی همان عددی شود که برای خود در نظر گرفته اید. اجازه دهید مثالی بزنم. فرض کنیم از هر فروش 50% هزینه و 50% مانده سود شما باشد، ماهیانه نیز 5 میلیون تومان هزینه ی ثابت داشته باشید و هدف سالیانه شما این باشد که 120 میلیون تومان درآمد داشته باشید، به عبارتی ماهیانه 10 میلیون تومان! پس با این حساب باید ماهیانه 30 میلیون تومان فروش داشته باشید تا 15 میلیون تومان از فروش بری شما بماند. حالا 5 میلیون تومان هزینه ی ثابت از عدد 15 میلیون تومان کسر میگردد و مانده میشود 10 میلیون تومان سود خالص. دانستن این جزئیات بسیار مهم است زیرا اگر این جزئیات را ندانید قطعا شکست خواهید خورد. پس تا اینجا دانستیم قدم اول برای موفقیت این است که هدف خود را بدانیم! دقیقا مکتوب کنیم! وسپس جزئیات آن را ترسیم کنیم! قدم دوم دانستن چگونگی رسیدن از نقطه ی آغازین به نقطه ی هدف است که به آن برنامه ریزی میگویند ودر مقاله های بعدی مفصلا به شرح این مورد کلیدی خواهیم پرداخت. قدم سوم عمل کردن است، که به آن اقدامات عملی که موفقیت یک آرایشگر را در پی دارد، میگوییم. قدم چهارم گرفتن بازخورد از نتایج برنامه ریزی ها و اقدامات است. و قدم پنجم اصلاح ایرادات و اشکالات و انجام صحیحِ امور درست است. با ما همراه باشید تا هر آنچه برای موفقیت در حرفه ی آرایشگری نیاز است را، با شما در میان بگذاریم...

تبلیغات برای آرایشگاه

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها