دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

رایج ترین اشتباهات آرایشی صورت و روش های حل این خطاها

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/23

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:30

بازدید : 201

رایج ترین اشتباهات آرایشی صورت و روش های حل این خطاها

9 خطای آرایشی مهم

همانطور که می دانید ارایش به منظور زیباتر کردن چهره و سایر اجزای بدن کاربرد دارد که اگر به بهترین نحو از لوازم و متدهای آرایشی برای ایجاد این جذابیت استفاده کنید تغییر بسیار محسوس ان را در چهره خود مشاهده خواهید کرد، اما اگر به صورت اشتباه و اغراق امیز از لوازم آرایشی استفاده کنید، نه تنها صورت شما زیباتر نشده، بلکه نتیجه معکوس گرفته و ممکن است مضحک هم به نظر برسید و یا سنتان بالاتر از حد معمول نشان داده شود. ما هم سعی داریم نکات مهم و ظریفی را به شما یادآور شویم تا با رعایت آنها لذت یک ارایش بی نقص و منحصر بفرد را تجربه کنید.

مهم ترین خطاهای آرایشی

مهمترین اشتباهات آرایشی که صورت را غیرطبیعی نشان می دهد!

اولین و مهمترین نکته در خلق یک آرایش زیبا و چهره جذاب این است که چهره شخص را نچرال و طبیعی نشان داده و در استفاده از لوازم آرایشی زیاده روی نشود. بیشتر افراد با آرایش کم و ملایم صورت شان کم سن و سال تر دیده می شود.
استفاده از کرم پودر: در انتخاب کرم پودر نهایت دقت خود را به کار ببرید، استفاده از کرم پودرهای بسیار تیره و یا خیلی روشن نسبت به پوست طبیعی خودتان، صورت شما را غیر طبیعی نشان می دهد. همچنین از کرم پودرهای خیلی سنگین و زدن چندین لایه کرم پودر جدا بپرهیزید. بهتر این است که از یک کرم مرطوب کننده و یک لایه پنکیک سبک برای پوشاندن پوست صورت تان کمک بگیرید.

بیشترین خطاهای آرایشی

لوازم آرایش مخصوص ابرو و نحوه استفاده و خطا آرایشی آن را بشناسید

حالت دادن به ابروها: اگر همه اجزای صورت را آرایش کرده اید هیچ وقت ابروها را بدون آرایش به حال خود رها نکنید، البته اگر ابروهایتان در حالت طبیعی پرپشت است نیازی نیست که حتما از سایه و مداد ابرو برای زیبایی ابروها استفاده کنید، کافی است با ژل ابرو کمی ابروها را حالت دهید. اما اگر ابروهای نازک و کم پشتی دارید، برای پرتر نشان دادن ابروها می توانید از مداد و سایه ابرو به درستی بهره ببرید. بهتر است بدانید ابروهای نازک و کم پشت که هیچ آرایشی ندارد، سن را بیشتر از حد معمول نشان می دهد. همچنین اگر ابروها را بیش از حد پهن و پر کنید، صورت شما خیلی غیر طبیعی به نظر می رسد. که یک خطای آرایشی مهم محسوب میشود.

خطای آرایشی

خطا در ارایش چشم و راه حل اصلاح آن

سایه چشم: هیچ وقت رنگ ابرو و رنگ آرایش چشمتان را با هم کاملا یکرنگ نکنید تا آرایش تان بی خطا شود. اگر رنگ ابروها و رنگ سایه چشم ها متفاوت باشند، جلوه بهتری به آرایش می دهند. این نکته خیلی مهم را فراموش نکنید که به هیچ عنوان از کرم مرطوب کننده اطراف چشم های تان استفاده نکیند، چون موجب چین خوردن سایه چشم های شما می شود.
کانسیلر دور چشم: بعضی از خانم ها در اطراف چشم هایشان حلقه های سیاهی وجود دارد که هنگام آرایش کردن فراموش می کنند تا با استفاده از کانسیلرهای مخصوص دور چشم، سیاهی این قسمت را کاملا بپوشانند، به همین جهت رنگ پوست اطراف چشم هایشان با سایر قسمت های پوست متفاوت می شود و از زیبایی چهره انها می کاهد و این مورد هم یکی دیگر از خطاهای مهم و رایج در آرایش صورت است.

مهم ترین خطاهای آرایشی

با آرایش صحیح و بدون خطا در چشم هایتان معجزه کنید

خط چشم: بعضی از افراد هنگام کشیدن خط چشم در کشیدن دنباله آن زیاده روی می کنند، که نمایی غیرطبیعی دارد و بهتر است که آرایش طبیعی تر به نظر برسد تا دلربایی صورت شما با انتخاب صحیح خط چشم متناسب با فرم چشم هایتان که یک امر مهم در ارایش و عدم رعایت آن یک خطای مهم ارایشی به شمار میرود، تضمین شود.
ریمل: برای جلوگیری از یک خطای ارایشی دیگر، نیازی نیست با زدن ریمل، مژه های تان را خیلی حجیم و پرتر نشان دهید و اسپویل ریمل را بارها و بارها به روی مژه ها بکشید، ک همین که مژه ها را کمی به سمت بالا حالت دهید کافیست، ضمنا از زدن ریمل های خیلی تیره و مشکی خودداری کنید، چون احتمال ریزش آن بسیار است.

اشتباه در آرایش

شناخت و انتخاب رژلب های دخترانه برای یک آرایش بدون خطا

رژلب: بسیاری از خانم ها با مشکل پخش شدن رژلب شان مواجه می شوند. برای جلوگیری از پخش شدن رژ لب می توانید از یک خط لب همرنگ با رژ تان استفاده کنید و هنگام آرایش کردن به رنگ رژلب تان خیلی دقت کنید. رژ لب های تیره سن شما را بیشتر نشان داده و رژ لب های خیلی کمرنگ هم شما را خسته و پژمرده نشان می دهند. بنابراین در انتخاب تان دقت کنید تا زیباتر به نظر برسید.
رژگونه: رژ گونه را باید طوری استفاده کنید که صورت را جوان تر و پوست را کشیده تر نشان دهد. استفاده نادرست از رژگونه از زیبایی آرایش و چهره شما می کاهد و اگر در استفاده از رژگونه زیاده روی کنید ممکن است بیشتر خنده دار به نظر برسید تا فردی جذاب! به همین دلیل باید در استفاده از رژگونه تان دقت کنید تا از دیگر خطای آرایشی رایج و غیر اصولی بدور باشید.

خطاهای آرایشی رایج

چگونه از عطر استفاده کنیم تا جذاب تر شویم؟

عطر زدن: اکثر افراد ابتدا لباس را پوشیده و سپس بر روی لباس شان عطر را اسپری می کنند، این یک روش نادرست استفاده از عطر است. روش صحیح، در واقع اسپری کردن عطر روی نبض دست، گردن و نقاطی از بدن است که گرمای بیشتری تولید می کنند تا باعث پخش بوی عطر و ماندگاری آن شوند.

امیدواریم با رعایت نکات و مطالبی که یادآوری کردیم بتوانید لذت یک آرایش بی نقص و جذاب و عاری از هر گونه خطای آرایشی را تجربه کنید.

بدترین خطاهای آرایشی

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها