دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آشنایی با میکاپ و رنگ های پاستلی و شناخت رنگ های مکمل آن

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/22

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 03:00

بازدید : 281

آشنایی با میکاپ و رنگ های پاستلی و شناخت رنگ های مکمل آن

آرایش پاستلی

حتما شما هم دیده اید که برخی از افراد سبک آرایششان فانتزی و ترکیبی از رنگ های شاد و متنوع است درست مانند فیلم ها و انیمیشن های فانتزی که آرایش صورتشان با میکاپ های دیگر کاملا از لحاظ رنگ و سبک متفاوتند. آرایش پاستلی نیز الهام گرفته از دنیای فانتزی است که این روزها این استایل آرایشی محبوبیت خاصی میان خانم ها و دختران جوان به خود اختصاص داده است. در ادامه با رنگ ها و ارایش پاستلی بیشتر و بهتر اشنا خواهید شد.

آموزش آرایش پاستلی

از چه ترکیب رنگ هایی برای آرایش چشم پاستلی استفاده کنیم؟

برای آرایش پاستلی در نظر داشته باشید که از خط چشم های تیره تا حد امکان استفاده نکنید، تا از جذابیت آرایش پاستلی تان کاسته نشود. اگر می خواهید چشم های شما در آرایش پاستلی خط داشته باشند از سایه روشن برای ایجاد یک خط چشم زیبا بهره ببرید و اگر خط چشم نمی خواهید، با انتخاب سایه هایی متناسب با فرم چشم و صورت چشم های خود را جذاب و گیرا کنید. برای سایه زدن در آرایش پاستیلی می توانید از رنگ های لیمویی، شیری، کرمی براق نیز برای چشم هایتان استفاده کنید.

جدیدترین آرایش پاستلی

چگونه مژه ها را با آرایش پاستلی ست کنیم؟

مژه های بلند و پری که خوش حالت باشند، در این سبک از آرایش نقش  بسیار مهمی در فانتزی جلوه دادن چشم ها دارند. باید طوری از ریمل برای آرایش مژه ها استفاده کنید که مژه اصلا بهم نچسبند و هر کدام تارهای جداگانه باشند و برای ریمل زدن نکات زیر را رعایت کنید. اول این که مژه های گوشه چشم را با استفاده از ریمل به سمت بیرون حالت دهید. سپس کمی صبر کنید تا ریمل مژه هایتان کاملا خشک شود. پس از خشک شدن، دوباره به آهستگی مژه های خود را به سمت بالا ریمل بزنید و باز اندکی صبر کنید تا مژه ها کاملا خشک شوند. در پایان از یک ریمل ضد آب استفاده کنید و تا جایی که امکان دارد سعی کنید که مژه هایتان با ریمل بلند شوند. اگر مژه های بی حالتی دارید از لیفت و یا اکستنشن مژه استفاده کنید، تا مژه هایی بی نقص داشته باشید. به یاد داشته باشید در آرایش پاستلی چشم ها مهم تر از دیگر اجزای صورت هستند و باید بیشتر از سایر قسمت ها در مرکز توجه قرار گیرند.

آرایش پاستلی جدید

رنگ های مکمل گونه و رژلب در آرایش پاستلی

برای برجسته سازی گونه ها نیز می توانید از هایلایترها بر روی استخوان های گونه استفاده کنید. همچنین می توانید از رژگونه های کم رنگ صورتی یا هلویی براق هم استفاده کنید و رژ لب خود را با رژ گونه هماهنگ کنید. بعد از رژ لب زدن برای زیباتر شدن از کمی برق لب کمک بگیرید.

نکات آرایش پاستلی

نکته هایی که باید در آرایش پاستلی مد نظر داشته باشید

این سبک از آرایش مناسب مراسمات و جشن های غیررسمی است و در فصل بهار و تابستان و در رده سنی 20 تا 35 سال کاربرد بیشتری دارد. اگر می خواهید از آرایش پاستلی برای جذاب تر شدن کمک بگیرید بهتر است از این رنگ ها برای تمام قسمت های صورت استفاده نکنید، چون نه تنها جذابیت ایجاد نمیکند، بلکه صورتتان مانند نقاشی بچه ها می شود. 

آموزش ارایش پاستلی و نکات آن

شناخت رنگ های پاستلی زیبا و جذاب

رنگ های پاستلی، بیشتر از دنیای فانتزی سرچشمه می گیرند. زمانی که توجه بانوان جوان به سمت دنیای فانتزی جلب شد، رنگ های زیبای فانتزی نیز خلق شدند. رنگ های فانتزی و پاستلی شامل یاسی، صورتی، زرد لیمویی، آبی اقیانوسی و کرم است که این رنگ ها بسیار شاد و ملایم هستند. استفاده از رنگ های پاستلی در آرایش و لباس آرامش بخش است اما ست کردن لباس هایی با این ترکیبات رنگی کار آسانی نیست و فرد برای انتخاب ست مناسب باید خیلی دقیق عمل کند. مثلا می توانید رنگ صورتی پاستلی را با رنگ زرد لیمویی روشن ست کنید، یا از رنگ های روشن تر برای ست کردن لباس و آرایش خود کمک بگیرید و چشم ها را به خود خیره کنید.

رنگ های پاستلی

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها