دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش آرایش کامل صورت ساده و شیک

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/08/20

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:14

بازدید : 1141

آموزش آرایش کامل صورت ساده و شیک

آموزش زیر سازی صورت و لوازم مورد نیاز کانتورینگ

در این آیتم با آموزش آرایش کامل صورت، مراحل زیر سازی و کانتورینگ پوست به صورت مرحله به مرحله در خدمت شما هستیم و پس از آن با یک مدل آرایش چشم زیبا و جذاب مطلب را ادامه خواهیم داد.
برای یک آرایش صورت کامل و شکیل به این ابزار و وسایل نیاز داریم :

 1. اسپری آب
 2. پرایمر
 3. کانسیلر
 4. کانسیلر رنگی
 5. فاندیشن
 6. کرم پودر
 7. پالت کانتورینگ
 8. بیوتی بلند رو براش آرایشی
 9. برنزر
 10. رژگونه
 11. پالت سایه
 12. هایلایتر
 13. فیکساتور
 14. ریمل و خط چشم

روش انجام کار زیرسازی و کانتورینگ صورت:

آرایش ساده صورت

ابتدا روی کل صورت کمی آب اسپری کرده و مقداری پرایمر روی صورت پخش میکنیم، دقت داشته باشید برای زیر چشم از پرایمر زیر ساز مخصوص چشم استفاد کرده و در قسمت هایی که تیرگی وجود دارد مقداری کانسیلر نارنجی استفاده کنید. حالا نوبت به فاندیشن یا همان زیر ساز پوست صورت میرسد به این نحو که آن را با براش روی کل صورت و گردن پخش میکنیم و سپس با اسفنج بیوتی بلندر آن را روی کل صورت و گردن فیکس میکنیم و اینکار را به صورت ضربه ای انجام میدهیم. در قسمتهایی مانند تیغه بینی, زیر چشمها, بین ابروها و روی چانه با استفاده از براش مخصوص مقداری کانسیلر زده و با اسفنج بیوتی در همان قسمت زده شده پخش میکینم. برای کانتورینگ رنگ تیره پالت کانتورینگ را با براش مخصوص زیر استخوان گونه, دو طرف و نوک بینی, بالای پیشانی و زیر لب به همان شکلی که در عکس میبینید میزنیم و به کمک اسفنج همه مواد را با زیر ساز قبلی محو میکنیم. یکبار دیگر به وسیله کانتورینگ رنگ روشن قسمت هاِیی مانند زیر چشم,کناره ها و روی بینی, بین دو ابرو, چانه (زیر خط کانتورینگ لب) و پیشانی را روشن کرده و به کمک اسفنج آنها را محو میکنیم، در نهایت زمانیکه کار زیرسازی پوست به اتمام رسید با یک براش بزرگ روی کل پوست پودر فیکساتور میزنیم و با برنزر مات زیر استخوان گونه را تیره کرده و با یک براش کوچک، برنزر را به اطراف خط بینی و نوک بینی هم میزنیم. بعد از اینکه کار آرایش پوست به اتمام رسید ابروها را مرتب کرده و به سراغ آرایش چشم میرویم...

آموزش یک مدل آرایش شیک و جذاب صورت

ارایش صورت زیبا

ابتدا با یک رنگ روشن از پالت سایه، از زیر خط ابرو کل پلک را روشن میکنیم و با رنگ آجری خط پلک را مشخص میکنیم به این صورت که آن را در گوشه چشم کشیده و به مرور با براش مخصوص به آن شکل و فرم دلخواه میدهیم. سایه قهوه ای تیره و قهوه ای شکلاتی را با هم ترکیب کرده و آن را به قسمت پایینی سایه قبلی میزنیم تا یک هلال مثل گوشه پایین پلک ایجاد شود و آن را به خوبی با براش در همان قسمت پلک پخش میکنیم. تنوع استفاده از رنگها کاملا سلیقه ای است و بهتر است برای دوام بیشتر کارتان، چند دست سایه را در لایه های مختلف روی پلک قرار دهید. دوباره مقداری سایه پرتقالی و آجری را با هم ترکیب کرده و خط بین دو سایه قبلی را با این ترکیب محو میکنیم. با یک براش سر تخت و با استفاده از یک سایه رنگ روشن خط زیر سایه را مرتب میکنیم، این به تمیز بودن آرایش صورت کمک می کند. حالا مقداری کانسیلر برداشته و با یک براش تمیز آن را روی گوشه داخلی چشم میزنیم و تا وسط  پلک پخش میکینم که در واقع این کانسیلر بیس سایه ما محسوب میشود. مقداری اسپری فیکساتور صورت روی سایه روشن براق زده و آن را روی قسمت زیرساز شده میزنیم و با ضربه های انگشت دست به آرامی سایه را روی پلک پخش میکنیم. همانطور که گفته شده استفاده از رنگها و سایه های مختلف در آرایش چشم کاملا سلیقه ای است. در این قسمت باز هم مقداری اسپری فیکساتور روی سایه آبی از پالت خلیجی زده و آن را روی سایه قهوه ای که از قبل زده بودیم، میکشیم و با انگشت آن را روی پلک فیکس میکنیم. با سایه قهوای تیره و مات خط چشم ملایمی کشیده و از پالتی که در عکس نشان داده شده مقداری رنگ کله غازی برمیداریم و با انگشت بصورت ملایم روی رنگ آبی میکشیم.

ارایش چشم و صورت

در ادامه با ژل براق رز گلد گوشه داخلی چشم را پوشش میدهیم و با انگشت آن را تا وسط پلک می کشیم تا حالت محو به خود بگیرد. داخل پلک پائین را مداد رنگ بژ میزنیم، دقت داشته باشید که روی قسمت خارجی را فقط مداد کشیدیم و حالا با براش سر تخت از پالت سایه خلیجی مقداری رنگ مشکی برداشته و زیر قسمت خارجی چشم کشیده و مقداری رنگ مسی زیر همین رنگ مشکی میکشیم و در تمام قسمت های زیر پلک پخش میکنیم و آن را با سایه بالای چشم یکی کرده و با براش کاملا محو میکنیم و با یک رنگ قهوه ای خط بین رنگ مشکی و مسی را کاملا محو میکنیم. مقداری رنگ صدفی صورت برداشته و به گوشه داخلی چشم قسمت بالا و پائین پلک میزنیم. در نهایت بعد از تکمیل شدن آرایش چشم و صورت نوبت کشیدن خط چشم است. از قسمت داخلی صورت به سمت بیرون شروع به کشیدن میکنیم، هر چه خط چشم کشیده تر باشد به کشیده تر نشان دادن چشم کمک میکند. دقت کنید که اینکار را به آرامی انجام دهید تا سایه شما خراب نشود. در نهایت با یک براش سر تخت کمی خط چشم را محو میکنیم و از مژه مصنوعی استفاده میکنیم و مژه ها را ریمل میزنیم. حالا نوبت کارهای تکمیلی آرایش است با یک براش مخصوص رژگونه مقداری رژگونه هلوئی زده و بعد مقداری هایلایتر در بالاترین قسمت گونه میزنیم، که میتوانیم مقداری از آن را روی بینی و بالای لب هم استفاده کنیم. در نهایت نوبت زدن رژ برای تکمیل آرایش صورت است. ابتدا با خط لب دور لب را خط میکشیم و سپس داخل لب را پر میکنیم و در آخر مقداری رژ مایع مات روی لب میزنیم تا آرایش صورت تکمیل شود.

ارایش شیک و لاکچری صورت

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها