دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش خط چشم های متناسب با فرم های مختلف چشم

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/22

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:35

بازدید : 219

آموزش خط چشم های متناسب با فرم های مختلف چشم

کشیدن خط چشم

چشم جذاب ترین عضو صورت است که برای گیرایی و فریبندگی بیشتر این عضو صورت می توان از روش های مختلفی مانند سایه چشم، ریمل در رنگ بندی های مختلف و خط چشم کمک گرفت. اگر خط چشم متناسب با نوع چشم و فرم صورت انتخاب شود، چشم ها را بسیار خیره کننده تر نشان می دهد و به راحتی در کانون توجه همگان قرار خواهد گرفت. برای استفاده از خط چشم ابتدا باید فرم متناسب با چشم خود را بشناسید و سپس ان را در ارایش چشمان خود لحاظ کنید. در این مقاله با ارائه نکات مهمی در کشیدن یک خط چشم جذاب و زیبا همراهتان هستیم.

آموزش خط چشم

  جذاب کردن فرم های مختلف چشم با خط چشم متناسب

چشم های ریز: برای چشم های ریز، بالای چشم را خط باریک و ظریفی می کشیم و برای درشت تر به نظر آمدن آن گوشه پلک بیرونی را نیز خط چشم می کشیم. البته دقت کنید که خط چشم پلک پایین را کامل نکشید، زیرا چشم ها را ریزتر نشان می دهد.
چشم های با فاصله: برای آرایش چشم هایی که فاصله آن ها از اندازه طبیعی کمی بیشتر است، باید روی گوشه داخلی چشم بیشتر کار کرده و از کشیدن خط چشم  با دنباله خیلی بلند پرهیز کنید. از سایه و مداد هم می توانید برای آرایش گوشه داخلی چشم کمک بگیرید و آرایش زیبایی را برای چشمانتان رقم بزنید.
 چشم های درشت: افرادی که چشم های خیلی درشتی دارند و می خواهند که کمی ریزتر و جذاب تر به نظر برسند، باید از مدل های دنباله دار و گربه ای برای نمایش زیبایی چشمانشان کمک بگیرند.

آموزش کشیدن خط چشم متناسب با فرم صورت

 چشم های گرد: خانم هایی که چشم های گردی دارند، به یاد داشته باشند که هرگز از خط نازک و ظریف برای بالای چشم استفاده نکنند، چون چشم ها را گردتر جلوه می دهد. این افراد بهتر است که بیشتر تمرکزشان را روی گوشه خارجی چشم بگذارند و با یک خط چشم بالدار می توانند از گردی چشمانشان کاسته و آنها را کشیده و گیراتر جلوه دهند.
چشم های بادامی: خانم هایی که دارای چشم های بادامی هستند، چشمان بسیار فریبنده ای دارند و بهترین انتخاب برای این دسته از افراد، خط چشم های بالدار است. خط چشم های بالدار چشم ها را زیباتر و جذاب تر کرده و از بی حالتی و خستگی بیرون می کشند.
چشم های پف دار: برای کشیدن خط چشم برای این مدل چشم ها، از گوشه داخلی چشم درست از جایی که مژه ها شروع به رویش کرده اند، خط چشم را شروع کرده، طوری که هر چه به سمت گوشه خارجی می رویم خط  را پهن تر می کشیم، تا پف چشم ها کم تر شده و در نتیجه چشم ها درشت تر بنظر ایند.
 چشم های گود: برای این که این نوع چشم ها را جذاب تر کنید، بهتر است از یک خط نازک و ظریف برای زیبایی چشم ها کمک بگیرید.

اموزش خط چشم بالدار

 خط چشم ها با اسامی مختلفی از جمله خط چشم گربه ای، بالدار، ساده، مصری و ... شناخته می شوند. در این جا با اموزش یکی از پرکاربرد ترین خط چشم ها، بحث را ادامه می دهیم.

آموزش خط چشم بالدار

ابتدا در گوشه خارجی چشم خط ممتدی را رسم کنید و متناسب با دنباله ابرو زاویه خط را تعیین کنید. از انتهای خط ممتد، خط منحنی را به سمت داخل بکشید و خط را تا گوشه داخلی چشم تان ذره ذره به شکل باریک رسم کنید، دوباره به سراغ بال خط چشم رفته و داخل آن را شروع به پر کردن با خط چشم کنید. اکنون دیگر کارتان تمام شده و می توانید از خط چشم بالداری که چشمانتان را گیرا و فریبنده کرده لذت ببرید.

اشتباهات رایج هنگام کشیدن خط چشم

از جمله اشتباهات رایج این است که ابتدا ریمل زده و سپس خط چشم را رسم کنید، یا از خط خیلی پهن برای آرایش چشم استفاده کنید، پلک پایین را بیش از حد سیاه کنید؛ از خط پهن برای چشم های ریز و نزدیک به هم استفاده کرده یا خط چشم را داخل چشم بکشید و ...

اشتباهات کشیدن خط چشم

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها