دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش اکستنشن و کاشت دائم مژه به همراه نکات مهم و مراقبت های پس از آن

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/08/21

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 03:17

بازدید : 2780

آموزش اکستنشن و کاشت دائم مژه به همراه نکات مهم و مراقبت های پس از آن

 انواع روش های کاشت و اکستنشن مژه :

مژه های بلند و پر پشت نقش مهمی را در گیرائی و جذابیت چهره و چشمان شما ایفا می کنند، اما اگر بر اثر عوامل محیطی یا ژنتیکی مژه های کم پشتی دارید و از درمان های خانگی هم نتیجه ی دلخواهتان را نگرفته اید، می توانید از متد کاشت و اکستنشن مژه برای رسیدن به این جذابیت و زیبائی استفاده کنید. برای اشنائی بیشتر با این تکنیک ها و نحوه انجام آن ها با مطالب و ویدئوهای اموزشی ماتیکیا همراه شوید.

آموزش اکستنشن مژه

کاشت مژه به دو صورت: کاشت موقت مژه ( اکستنشن مژه و مژه مصنوعی ) و کاشت دائم مژه ( به روش جراحی، پیوند، میکرو سرجری ) انجام می شود و بر خلاف تصور برخی از افراد، کاشت مژه دائم و اکستنشن مژه دو تکنیک کاملا متفاوت و مجزا از هم هستند که در ادامه مفصلا با روش انجام هر یک از این تکنیک ها و تفاوتشان با یکدیگر اشنا خواهید شد...

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه چیست و چه کاربردی دارد؟

اکستنشن مژه که همان کاشت موقت یا نیمه دائم مژه است یعنی چسباندن تک به تک تارموهای مصنوعی، لابلای مژه. این تار موهای مصنوعی که از جنس ابریشم و یا موی انسان و بدن اسب و سمور هستند با چسب مخصوص اکستنشن چسبانده می شوند و به این ترتیب مژه ها بلندتر، پر حجم تر و بسیار زیباتر از قبل می شوند و دیگر نیازی به صرف زمان طولانی برای ارایش چشمانتان نیست. در این روش، هزینه اکستنشن با توجه به جنس تار مژه ها و حجم تار موهائی که استفاده می شود متغیر است.

انواع اکستنشن مژه

انواع مختلف اکستنشن مژه: 

اکستنشن مژه به انواع مختلفی ( کاشت مژه عروسکی، والیوم، کلاسیک، ابریشمی، مخملی، ضربدری، روسی، بوته ای، هیدن، 3d, ...) صورت می گیرد که بسته به فرم چشم و سلیقه مشتری یکی از آن ها انتخاب و انجام می شود. ضمنا در انتخاب اکستنشن کار خود دقت داشته باشید که اگر مهارت کافی در انجام اکستنشن را نداشته باشد و همینطور اگر بهداشت ( که شامل استفاده از برس، استریل کردن موچین، شستن دست ها قبل از شروع کار، استفاده از ماسک و روبالشی های بهداشتی مخصوص مژه ) را رعایت نکند خطر عفونی شدن پلک و چشمان شما جدی است.  

خدمات اکستنشن مژه

نحوه انجام اکستنشن مژه:

 اکستنشن مژه تقریبا دو ساعت زمان می برد. به این صورت که مشتری دراز کشیده و چشمانش را می بندد. زیر مژه ها پد مخصوص قرار می دهیم و با موچین نوک مژه های اکستنشن را به چسب اغشته کرده و لابلای مژه ها می چسبانیم. بعد از اتمام کار، مژه ها را با برس مخصوص، شانه زده و با لوسیون پاک کننده ارایش روی پلک و مژه ها را تمیز کرده و چسب اضافی را پاک می کنیم. این روش اکستنشن 3 الی 4 هفته ماندگاری دارد که در صورت مراقبت بیشتر، 6 تا 8  هفته نیز امکان دوام آن وجود دارد.

نحوه انجام اکستنشن مژه

نکات مهم در رابطه با اکستنشن مژه: 

 24 ساعت قبل از اکستنشن مژه صورت خود را نشوئید تا مژه ها کاملا خشک باشند و همچنین از رفتن به استخر و سونا انجام حرکات ورزشی پرهیز کنید. برای اینکه کیفیت اکستنشن انجام شده بالاتر باشد و چسب اکستنشن بهتر عمل کند از ریمل و هر گونه لوازم ارایشی حاوی روغن در اطراف چشم خودداری کنید. عمر مفید مژه اکستنشن شده در صورت مراقبت کافی بین 4 تا 6 هفته است و بعد از آن نیاز به ترمیم دارد.  تعداد مژه هایی که کار می گذارید، بستگی به تعداد مژه های خودتان دارد. زیرا مژه های مصنوعی روی مژه های طبیعی خودتان کار گذاشته می شوند. بلندی مژه کاشت حداکثر باید 2 برابر بلندی مژه طبیعی باشد بخصوص اگر مژه های طبیعی ضعیفی داشته باشید، بیش از این مقدار باعث ریزش مژه هایتان می شود. بعد از کاشت باید مراقب مژه ها باشید. سعی کنید دیگر چشمان خود را محکم نمالید و موقع استحمام احتیاط کنید که اب با فشار زیاد و مستقیم به چشمانتان نخورد. بعد از اکستنشن به هیچ عنوان از فرمژه و ریمل استفاده نکنید زیرا باعث کنده شدن مژه های چسبانده شده میشود.

نکات مهم در رابطه با اکستنشن مژه

  اگر تمایل به جدا کردن مژهای اکستنشن داشتید بهتر است از افراد متخصص در اینکار کمک بگیرید چرا که کشیدن و کندن آنها توسط خودتان باعث آسیب دیدن و جدا شدن مژهای طبیعی خواهد شد. اگر مژه های خیلی بلند می پسندید باید مژه های بیشتری بکارید زیرا اکستنشن های بلند اگر کم باشند کم حجم به نظر می رسند. حداقل تا 24 ساعت پس از کاشت مژه به صورت تان آب نزنید تا چسب ها کاملا خشک شوند که اگر چسب مژه خوب خشک نشود به داخل چشم رفته و سبب سوزش و قرمزی چشم می شود. بعد از انجام اکستنشن برای پاک کردن ارایش چشمانتان از ژل های شستشو استفاده کنید و سپس برای شستشوی پوست صورت و چشم از شامپو بچه استفاده کنید. اگر مژه های شما نسبتا بلند و پرپشت است، نیازی به اکستنشن ندارید. اکستنشن مژه فقط به افرادی پیشنهاد می شود که طول مژه آنها کمتر از 3 میلیمتر است. در مجموع اگر برای نخستین بار اکستنشن مژه انجام می دهید ممکن است انجام این مراقبت ها برای شما کمی سخت به نظر بیاید، اما بعد از چند روز به آن عادت خواهید کرد و در مدت زمان کوتاهی از مژه های پرپشت خود لذت خواهید برد. 

مراقبت از اکستنشن مژه

سوال های رایج در خصوص اکستنشن مژه: 

 ایا با انجام این کار به مژه های طبیعی آسیبی می رسد؟ اکستنشن مژه فقط در صورتی به مژه ها اسیب می زند که نوع متناسبی از آن با مژه های طبیعی فرد انتخاب نشود یعنی استفاده از اکستنشن هائی که برای مژه طبیعی خیلی سنگین باشند که در این صورت باعث ریزش دائمی مژه می شوند پس در واقع انتخاب یک اکستنشن کار متخصص و متبحر مانع رسیدن هرنوع اسیب جدی به مژه و چشمانتان است. 
 بعد از انجام اکستنشن می توان باز هم از ریمل استفاده کرد؟ یکی از مزایای اکستنشن این است که مژه ها به اندازه ای بلند و زیبا و پر پشت شده اند که دیگر نیازی به استفاده از ریمل و فرمژه نباشد اما اگر تمایل به استفاده از ریمل دارید فقط به مژه های پلک پایین خود بزنید چرا که که مژه های اکستنشن ریزش پیدا می کنند و چسب مژه کنده می شود.
 چگونه اکستنشن مژه را برداریم؟ چسب هائی که در اکستنشن استفاده می شوند حلال مخصوص به خود دارند که هر زمان تمایل به برداشتن اکستنشن خود داشتید به متخصص مراجعه کرده و با گوش پاک کن کمی از حلال به مژه ها زده و به ارامی ماساژ می دهید. چسب در حلال حل شده و کنده می شود و براحتی مژه های اکستنشن جدا می شوند.   

اکستنشن مژه های طبیعی

تفاوت اکستنشن مژه با مژه مصنوعی: 

بعضی از خانم ها ترجیح می دهند فقط برای یک شب یا یک مدت زمان کوتاه مژه های خود را بلند و پر پشت کنند که در اینصورت بهترین پیشنهاد برای این افراد مژه های یکبار مصرفی است که در فروشگاه های لوازم ارایشی به فروش می رسند و به راحتی و در کمترین زمان می توان انها را با چسب مخصوص به بالای پلک چسباند و در پایان نیز با اب گرم و کمی احتیاط بدون هیچ اسیبی آن را از روی پلک جدا کرد، اما توجه کنید که به دلیل یکبار مصرف بودنشان اگر دوباره استفاده شوند باعث الودگی چشمانتان می شوند. در کل مژه های مصنوعی عوارض کمتری به نسبت اکستنشن های مژه دارند و به سادگی در دسترس هستند، اما اگر ظاهر طبیعی تر و ماندگاری و دوام بیشتری مد نظرتان است اکستنشن های مژه به مراتب گزینه های مناسب تری هستند.

تفاوت اکستنشن مژه با مژه مصنوعی

کاشت دائم مژه چیست و نحوه انجام آن به چه صورت است: 

یکی دیگر از روش هائی که به منظور زیبائی و جذابیت مژه ها انجام می شود تکنیک کاشت دائم مژه است که به دلیل حساسیت بالائی که دارد باید حتما توسط پزشک متخصص زیبائی و به روش جراحی، میکرو سرجری و پیوند صورت گیرد. 

تفاوت کاشت دائم مژه با اکستنشن مژه:

شیوه انجام کار این دو روش کاشت، کاملا متفاوت از هم هستند و جنس موهائی که استفاده می شوند در روش کاشت دائم، کاملا طبیعی و در روش اکستنشن، هم طبیعی و هم مصنوعی هستند. اما مهمترین تفاوتی که می توان به آن اشاره کرد این است که کاشت دائم مژه ظاهر طبیعی تری نسبت به اکستنشن مژه دارد و هم اینکه مژه های کاشته شده همانند مژه های طبیعی رشد می کنند که در اکستنشن، مژه ها به هیچ عنوان رشدی ندارند و هر 3 یا 4 هفته یکبار نیاز به ترمیم دارند و از طرفی چون کاشت مژه بصورت عمل جراحی انجام می شود، خطرات و حساسیت های خاص خودش را دارد که باعث می شود همه افراد نتوانند کاندید مناسبی برای انجام این روش باشند و معمولا مناسب افرادی است که مژه های انها بصورت ژنتیکی کم پشت، کوتاه و کمتر از یک سانت است اما اکستنشن مژه را بخاطر عوارض و حساسیت کمتر آن، تقریبا همه افراد می توانند انجام بدهند. 

تفاوت کاشت دائم مژه با اکستنشن مژه

مزایای کاشت دائم مژه:

کاشت دائم مژه اگر توسط متخصص و به صورت حرفه ای انجام شود نتیجه کاری بسیار زیبا و طبیعی خواهد داشت، ضمن اینکه دیگر نیازی به ترمیم و استفاده از لوازم ارایش چشم نخواهید داشت.

 معایب کاشت دائم مژه:

از معایب این روش کاشت، عوارض جراحی همچون احساس درد، ورم و کبودی است و اگر توسط افراد غیر متخصص انجام شود ممکن است صدمات جبران ناپذیری به چشم وارد شود.   

مزایای کاشت دائم مژه

 

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها