دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

تتوی موقت ابرو در منزل به چه روش هایی انجام میشود و چه مزایایی دارد

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/08/23

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:48

بازدید : 14314

تتوی موقت ابرو در منزل به چه روش هایی انجام میشود و چه مزایایی دارد

تاتوی موقت ابرو در منزل چه مزیت هایی دارد؟

با توجه به متدهای جدید و متنوعی که امروزه برای تاتوی موقت ابرو وجود دارد خانم ها همچنان به روشهای مرسوم ارایش دائم ابرو از جمله هاشور، میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن ابروهای خود را تاتو میکنند. پشیمانی بعد از تاتو یکی از معایب بزرگ انجام این تکنیک های ارایش ابرو است چرا که بعد از مدتی به دلیل تغییر رنگ تاتو و یا خسته شدن فرد از مدل ابروی طراحی شده، با روشهای مختلفی که هر یک نیز عوارض خاص خود را دارند اقدام به پاک کردن تاتوی خود می کند. پیشنهاد ما به شما برای رفع این معضل و همچنین خلق استایل جدید و متنوع در ابروهایتان، یک تاتوی بدون درد و موقت است که هر زمان از طرح و مدل آن خسته شدید خیالتان راحت است که بعد از مدتی بدون نیاز به لیزر و راههای پر خطر دیگر براحتی پاک می شود. در این روش که حتی نمی توان نام تاتوی موقت را بر روی آن گذاشت، از موادی که به منظور طراحی حنا روی بدن بکار میرود، استفاده می شود و از آنجا که حنا خود یک ماده گیاهی است، هیچ گونه عارضه ای برای شخص ایجاد نمیکند و بعد از یک هفته رنگ از روی پوست شما به مرور پاک میشود.

آموزش تاتوی موقت ابرو در منزل

انواع مختلف حنای طراحی برای ایجاد تاتوی موقت ابرو در منزل

طرز تهیه تاتو موقت با حنا به روش خانگی:

 تهیه حنا به روش خانگی به این صورت است که ابتدا باید حنا را با آب و اکسیدان 8 درصد مخلوط کرده و سپس طرحی را که دوست داریم بکشیم و روی آن پلاستیک قرار دهیم. بعد از اینکه سفت شد پلاستیک را برمیداریم و حنای خشک شده را با اب می شوییم. مدت زمان ماندگاری تاتو با این روش بین یک تا دو هفته است.

استفاده از حنای تیوپی برای تاتوی موقت برای یک هفته:

حناهای تیوپی بسته به شرکت سازنده، تیوپ های متفاوتی دارند ولی عملکرد همه آنها یکسان است و تا حدی به دلیل سر قیف مانندشان کار کردن با آنها آسان است.

انواع مختلف حنای طراحی برای ایجاد تاتوی موقت ابرو در منزل

فواید و معایب استفاده از حنا برای تاتو موقت ابرو در منزل

از جمله دلایلی که باعث شده از حنا به عنوان تاتوی موقت استفاده شود این است که حنا یک گیاه طبیعی بوده و نه تنها عارضه ای برای ابرو ایجاد نمیکند بلکه باعث تقویت آن هم می شود، فقط باید موقع زدن حنا دقت کنید که به کناره های ابرو مالیده نشود چون اگر پوست اطراف ابرو رنگ بگیرد تا دو هفته نمی رود، پس ظرافت حین انجام کار با حنا بسیار مهم و ضروری است. مزیت دیگر این روش این است که حنای درست شده را که یک ماده گیاهی بوده و هیچ گونه عارضه پوستی برای مشتری ندارد میتوان به مدت 30 روز داخل یخچال نگهداری کرده و به کرات از آن استفاده کرد و از آنجایی که حنا پوست را هم رنگ میکند زمانیکه روی ابرو گذاشته میشود مانند تاتو دائم به روش سایه، هاله ای روی پوست ایجاد میکند که باعث پرتر نشان دادن ابرو هم میشود، بنابراین استفاده از این ماده گیاهی بهترین گزینه جهت تاتو موقت ابرو است.

معایب حنا چیست و به چه علتی بعضی ها از این گیاه برای تاتو موقت استفاده نمی کنند :

از آنجا که حنا باعث رنگ گرفتن پوست میشود باید با دقت و ظرافت بسیاری کار شود تا از کادر ابرو بیرون نزند و با کثیف کاری جلوه ابرو را خراب نکند. یکی دیگر از ایراداتی که به حنا گرفته می شود این است که حنا روی انواع موها یکسان عمل نمی کند. مثلا ابروهایی که تیره و ضخیم هستند وقتی با حنا رنگ می شوند تغییر چندانی نمی کنند و فقط پوست کمی رنگ می گیرد، در چنین مواقعی بهتر است ابتدا چند درجه ابروها را روشن کنید، سپس از حنا استفاده کنید تا حالت یکدست به ابروهایتان بدهد.

مزایا و معایب تاتو موقت ابرو در منزل

روش انجام کار و آموزش تاتو موقت ابرو در منزل با استفاده از حنا

اولین توصیه اینکه اگر اولین بار است که از این روش برای حالت دادن به ابروهایتان استفاده میکنید ابتدا روی کاغذ و یا قسمتی از بدن که دیده نمیشود کمی تمرین کنید و بعد ابروهای خود را طراحی کنید، یا از افرادی که مهارت کافی در انجام اینکار دارند بخواهید که آنرا برایتان انجام دهند. ابتدا از یک پالت انگشتی استفاده میکنیم و مقداری رنگ تاتوی موقت ابرو را از داخل تیوپ برای انجام کار روی آن قرار میدهیم. برای انجام کار از دو قلمو که یکی صاف و زاویه دار و دیگری خیلی باریک و گرد (مانند قلموی خط چشم) استفاده میشود. در ابتدا با قلم خط چشمی مقداری از حنا را برداشته و در قسمت هائی از ابرو که خالی است شیارهای نازکی میکشیم. در قسمت دم ابرو میتوان اینکار را بصورت خطوط و شیارهای نازک زیادی انجام داد ولی برا تاج ابرو به دلیل اینکه پر رنگ بودن تاج ابرو ممکن است جذابیت چهره را کم کند از خطوط و سایه های کمتری استفاده میکنیم. اگر از قلم سر صاف زاویه دار هم استفاده کنید و مهارت کافی داشته باشید میتوانید کاری با ظرافت بالا ایجاد کنید. بسته به اینکه با کدام قلم راحتید میتوانید کار را برای هر دو ابرو ادامه دهید. بعد از اتمام کار هر دو ابرو و زمانیکه مطمئن شدید حنا روی پوست و ابروی شما خشک شده میتوانید آن را بشویید و اگر آرایش داشته باشید میتوانید برای پاک کردن از دستمال مرطوب هم استفاده کنید. بعد از شست و شو متوجه خواهید شد که خطوط بسیار ظریف و نازکی داخل قسمت های خالی ابروی شما ایجاد شده که کاملا طبیعی هستند و همانطور که گفته شد بعد از یک هفته از روی پوست شما پاک میشوند که بسته به سلیقه و رضایت شما میتوانید اینکار را دوباره تمدید کنید. دقت داشته باشید که اگر بعد از شستشو فرم دلخواهتان ایجاد نشد و یا قسمت هایی از ابرو همچنان خالی بود میتوانید دوباره اینکار را تکرار کنید. همانطور که گفته شده اینکار را میتوانید هم بصورت شیار های نازک انجام دهید و هم بصورت سایه روی کل ابرو را پوشش دهید.

روش انجام تاتوی موقت ابرو در منزل

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها