دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش ترکیب بهترین رنگ مو ها برای پوشاندن موی های سفید

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/04

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:39

بازدید : 8603

آموزش ترکیب بهترین رنگ مو ها برای پوشاندن موی های سفید

 روش های مختلف پوشاندن موهای سفید با رنگ های روشن

رنگهای تیره خیلی خوب موی سفید را پوشش میدهند اما مبحث امروز ما در مورد رنگ های بالاتر از شماره 7 است که به دلیل طیف رنگی روشن ممکن است به خوبی مو ی سفید را پوشش ندهند.

نکات کاربردی برای پوشاندن رنگ موهای سفید

برای رفع این معضل به ویژه برای خانم هایی که موهای مقاومی در مقابل رنگ پذیری دارند و حتی با رنگهای شماره 5 و 6 هم سفیدی مو های آنها به خوبی پوشش داده نمیشود راهکارهای جالبی را برایتان در نظر داریم.

  • انتخاب رنگ مناسب : استفاده از انواع رنگ های گرم با عنوان ممیز دو صفر، این رنگها کیفیت بالایی در پوشش دهی موی سفید دارند و ایجاد قرمزی در مو نمیکنند. این طیف رنگی گزینه مناسبی برای آقایان است.
  • انتخاب اکسیدان مناسب : برای پوشش کامل موهای سفید باید از اکسیدانهای ضعیف استفاده کرد (3% یا 6%).
  • ترکیب رنگها و اکسیدان : ترکیب رنگ را با توجه به میزان رنگ مو انجام میدهیم به نحوی که غلظت رنگ زیاد باشد و از اکسیدان اضافی و آب در این ترکیب استفاده نمیکنیم. حتی میتوان برای افزایش رنگ پذیری مو از قطره های شوکر که مخصوص رنگ کردن مو های سفید است در این ترکیب استفاده کرد.
  • رنگ گذاری را از جلوی سر شروع کنید. توجه داشته باشید در افرادی که موی سفید دارند بعد از اتمام رنگ از کاور های پلاستیکی یا کلاه رنگ برای گرم نگه داشتن سر استفاده نکنید چون گرمایی که در زیر کلاه ایجاد میشود باعث باز شدن بیش از حد رنگ مو میشود و ما را از نتیجه کار دور کرده و به مو ی سفید اجازه رنگ پذیری نمیدهد.
  •  بالا بردن تایم رنگ : اگر در رنگ گذاری مو های معمولی مکث رنگ حدود 20 تا 30 دقیقه زمان میبرد برای موهایی که سفیدی دارند حداقل 45 دقیقه زمان نیاز است که حتی بعد از اتمام این تایم هم باید ابتدا موها را چک کنید تا اگر به نتیجه دلخواه رسیده بود کار شستشو را انجام دهید.
  • لازم است بدانید قبل از انجام رنگ موی سفید برای افرادی که درصد بالایی از مو های آنها سفید است از قانون رنگساژ با اکسیدان استفاده میکنیم، یعنی قبل از رنگ کردن با استفاده از این مواد کاری می کنیم که رنگ پذیری مو بیشتر شده و نتیجه بهتری از رنگ کردن حاصل شود.

روش های پوشاندن موی سفید

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها