فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی آموزش جوانسازی ( میکرونیدلینگ ) پوست با دستگاه موارد کاربرد و مزایا و عوارض آن .

آموزش جوانسازی ( میکرونیدلینگ ) پوست با دستگاه موارد کاربرد و مزایا و عوارض آن .

آموزش جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

تاریخچه بازسازی و آموزش جوانسازی پوست صورت را می‌توان در مصر باستان یافت که از ماسک‌ خراش دهنده (ابریژن) دارای پودر مرمر استفاده می کردند. تاریخچه آموزش جوان سازی پوست در مصر باستان وجود داشته است.  اولین دکتری که میکرونیدلینگ و خواصش را کشف کرد دکتر اورنتریک بود که در سال 1995 به این علم دست یافتند .
 میکرونیدلینگ مناسب افرادی است که سن آها بیشتر نشان داده می شود که با روش پاکسازی و جوانسازی پوست سلول ها تقویت شده و ابرسانی شده و بعد از آن برایشان میکرونیدلینگ را انجام می دهیم.
در این مرحله ما با ویتامین ها سطح اولیه پوست که درم است را بازسازی می کنیم . همان طور که می دانید سلول های باز سازی کننده در لایه درم پوست قرار دارد پیری زود رس و خشک شدن پوست دلایل مختلف زیادی دارد مثل استرس و ناراحتی و افسردگی.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ چیست؟

در روش میکرونیدلینگ ( جوانسازی پوست ) سوراخ هایی در دستگاه وجود دارد که برآمدگی پوست را مخفی می کند و قسمتی از پوست که فرو رفته است را به سطح بیرونی میکشد و همین دلیل باعث یک دست شدن و جوانسازی پوست می گردد .

میکرونیدلینگ ( جوانسازی پوست ) چند روش است ؟

۱-.  جوانسازی دستی با یک دستگاه که نام آن درمارولر است انجام می شود. این دستگاه سوزن هایی دارد که مثل وردنه روی صورت حرکت می کند و منافذی را روی سطح پوست تشکیل می دهند این سوزن ها استیل هستند. عمقی که این سوراخ ها تشکیل می شوند ثابت نیست. جای این سوراخ ها تا 3 روز خوب میشود.

۲- جوانسازی با دستگاه : این کار را باید یک پزشک متخصص انجام دهید. سرعت این دستگاه بسیار بالا است و دقت آن بالاست.این یک کارتیرج است که سوزن ریز دارد که به پوست نفوذ می کند.  تعداد میکرو کانال ها ( سوراخ های ایجاد شده ) نسبتا خیلی بیشتر از روش دستی است. به این دلیل است که نتیجه درمان با دستگاه خیلی بهتر از روش درمان به روش دستی است . میزان عمق این سوراخ ها نیز قابل تنظیم است. با این روش نیز می توان قسمت های حساس را نیز میکرونیدلینگ کرد.

مزایای میکرونیدلینگ  ( جوانسازی پوست ) چیست؟ 

 1. ریسک PIH کاهش پیدا می کند.
 2. قابل استفاده برای پوست با جنس های مختلف
 3. سریع سوراخ های ایجاد شده بسته می شود و ریسک کمتری دارد.
 4. دوره درمان سریع
 5. ضخامت لایه پوستی اپیدرم شما را افزایش میدهد.
 6. رشد، کلاژن، الاستین افزایش پیدا می کند.

جوانسازی پوست

میکرونیدلینگ ( جوانسازی پوست ) در چه مواردی کاربرد دارد؟

۱- از بین بردن جای زخم جوش آبله و آکنه
۲- از بین بردن ترک های پوستی
۳- جوانسازى، رفع چین و چروک و منافذ باز
۴- مزونیدلینگ ترکیبی از میکرو نیلدینگ و مزوتراپی میباشد که ویتامین با عمق بیشتری به پوست تزریق می کنیم.
۵-مقاومت بیشتر میشود.
۶-مشکل ریزش مو حل را حل می کند.
۷-مشکلات دور چشم و افتادگی پوست حل میشود.

جوانسازی و بازسازی

 

١- کسانى که ترکیبات رتینویید خوراکى یا موضعى مثل قرص روآکوتان و کرم ایزوترتینویین (کترل،لوکاسید و….) درسه ماه گذشته مصرف کرده‌اند و یا سایر روش درمانى اسکار مثل لیزر یا درم ابریژن در۶ هفته گذشته انجام داده اند.
٢- هر نوع عفونت فعال در هر قسمت از بدن.
٣- آکنه فعال در صورت
۴- سابقه ایجاد گوشت اضافه (keloid) در محل زخم و یا دچار اگزما هستند.
5- خانم باردار و شیرده
6-افرادی که داروی قلبی و یا فشار خون مصرف میکنند و یا مشکل انعقاد خون دارند.
7-افرادی که دچار سرطان(کنسر) هستند و یا تحت درمان دارو مصرف میکنند یا مدت زمان زیادی از دوره درمان آنها نگذشته است.

اموزش میکرونیذین

 موارد منع مصرف موقت:

 1. سرما خوردگی
 2. عفونت تب زا یا بیماری عفونی
 3. مصرف الکل یا مواد مخدر
 4. مصرف آنتی بیوتیک ها
 5. بارداری و شیردهی
 6. تبخال
 7. ورم ملتحمه
 8. پس از  جراحی زیبایی (توصیه می شود حداقل یک سال بین جراحی زیبایی و میکرونیدلینگ فاصله باشد).
 9. پس از شیمی درمانی یا پرتودرمانی (توصیه می شود حداقل 8 ماه بین شیمی درمانی یا پرتودرمانی با میکرونیدلینگ فاصله باشد).
 10. پس از انجام IPL یا لیزر درمانی، میکرودرم ابریژن یا درمان با اسیدهای میوه (توصیه می شود حداقل یک هفته بین این درمان ها با میکرونیدلینگ فاصله باشد).

جراحی زیبایی و فواید
مراقبت های بعد از انجام میکرونیدلینگ :

 1. روزی 3 الی 4 بار کرم مرطوب کننده بزنید.
 2. مالیدن کرم ترمیمی زینگ اکساید 9% جهت رفع التهاب و قرمزی.
 3. بهتر است تا 24 ساعت صورت خود را نشوریم.
 4. کرم ضدآفتاب بدون کرم پودر.
 5. عدم آرایش  تا 7 روز.
 6. بعد از گذشتن 3 روز از سرم شست و شو و تقویت دهنده پوست استفاده کنیم.
 7. تا سه ماه باید این کار را ماهی یکبار انجام دهیم و 9 ماه وقفه بی اندازیم بعد از آن می توانید مجدد این کار را انجام دهید.

روش انجام کار جوانسازی


روش انجام کار میکرونیدلینگ برای جوانسازی پوست

اول باید روی سطح پوست را بی حس کنیم این کار به کمک کرم هایی به اسم زایلاپی و ام الا انجام می شود که به مدت نیم ساعت روی پوست قرار می گیرند. این تایم بیشتر نشود که برای پوست مضر می باشد. بعد از آن صورت را به کمک پنبه شست و شو می دهیم تا هیچ میکروب روی پوست نباشد. حالا که صورت آماده است و کرم ها پاک شده مراقب باشید که اصلا کرم بی حس کننده روی صورت نمانده باشد. زیرا ممکن است الرژی زا باشد و مشکل های زیادی را درست کند .حالا باید توجه کنیم که پوست شخص چگونه است و مقدار چین و چروک آن چقدر است بعد از بررسی همه این موارد مراحل جوانسازی پوست با میکرونیلدینگ را انجام می دهیم. که رفع افتادگی و جوانسازی پوست با میکرونیلدینگ است. ویتامین C هم به منظور از بین بردن لکها و یا کمرنگ شدن لک پر رنگ است.


از چه دستگاههایی برای میکرونیدلینگ استفاده میشود؟

دستگاه های زیادی برای انجام  جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ در بازار وجود دارد که در مدل ها و برند های متفاوت می باشد. از دستگاه های تتو نیز می توان استفاده کرد که از 12 سر تا 24 سر وجود دارد . نیدل هایی بخرید که سر آن ها گرد است. نیدل های مربعی باعث زخم های سطحی روی پوست می شود. برای قسمت زیر چشم از سوزن هایی که 12 سر دارند استفاده کنید.

چه میزان مواد میکرونیدلینگ برای جوانسازی باید تزریق شود؟

برای میکرونیلدینگ صورت از 3 الی 5 میل استفاده کنیم ولی برای جاهای دیگر تا 7 میل مجاز به استفاده هستیم.

روش انجام کار جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ

میکرونیلدینگ  را با استفاده از سرنگ های مخصوص ( آنتی ایج-ویتامین cو.... ) را تزریق میکنیم در نظر داشته باشید که اگر چین و چروک صورت بیشتر باشد مواد آنتی ایچ بیشتری نسبت به سایر مواد ها تزریق می کنیم.
در این مرحله از میکرونیلدینگ کار رعایت نکات بهداشتی حرف اول را میزند و لازم هست که حتما از دستکش های جراحی بردارید از سوزنها مرحله بعدی کار مصرف نکنید چون هم مواد و هم خون وارد پوست میشود و ممکن است فرد ایجاد حساسیت کند.
سوزن  میکرونیلدینگ را به صورت چرخشی سر دستگاه زده و به اندازه نیم میلیمتر از سر دستگاه نبایدبیشتر بیرون بماند چون رسیدن به سطح درم همین اندازه از سوزن کافیست.
همانطور که گفتیم از سرنگها فقط برای آغشته کردن مواد استفاده میکنیم و با دست ماساژ میدهیم تا زیر چشم و بالای لب و ...
بعد با دستگاه میکرونیلدینگ به صورت دورانی مواد را داخل میکنیم و اطراف لب و روی خط خنده را به سمت بالا میکشیم و زیر چشم را هم با حرکتهای خطی به سمت بیرون چشم میکشیم. در حین انجام کار خون آبهایی از پوست خارج میشود که جای نگرانی ندارد و کاملا طبیعی هست و  علامت نشان دهنده این میباشدکه منافذ کاملا باز شده و مواد به داخل پوست نفوذ میکنند. میکرونیدلینگ جهت رفع پف زیر چشم هم استفاده می شود که کارائی خیلی زیادی هم دارد که از طریق کوکتل های مخصوص که چربی سوزی را بالا میبرد و تا خط زیر چشم هم میتوانیم پیش برویم بدون اینکه خطر و یا عوارضی برای شخص مراجعه کننده داشته باشد .
حتی کسانی که غبغبهای بدی دارند و از عمل جراحی می ترسند میکرونیدلینگ ( جوانسازی ) گزینه  مناسبی میباشد .
کسانی که برایشان کار میکرونیدلینگ انجام می شود تا 24 ساعت همچنان خروج خون آب را دارند و تا چند روز همچنان التهاب و قرمزی وجود دارد که در قسمت مراقبتهای بعد از میکرونیدلینگ تمامی نکات گفته شده می باشد .
دقت داشته باشید که در هر مرحله بعد از دستگاه حتما پوست مشتری را ماساژ دهید تا مواد به خوبی وارد پوست شود و به سطح درم برسد و فقط مجاز هستیم که  2 الی 3 بار دستگاه را رویه پوست بکشیم و بعد از هربار کشیدن حتما پوست ماساژ دهید .
اگر قرمزی و التهاب مشتری را ناراحت کرد میتوانیم قبل از میکرونیلدینگ ابتدا از ماسک ورقه ائی به مدت 20 دقیقه استفاده کنیم و بعد از آن کرم زینک را روی پوست مشتری میمالیم که در مرحله اول یک لایه ضخیم از این کرم  پوست میکشیم ولی در روزهای بعد مشتری میتواند لایه نازکی از این کرم را روی پوست خود بکشد .
حدودا یک هفته بعد از انجام کار میکرنیدلینگ اثرات اینکار خود را روی پوست نشان میدهد تا مواد وارد شده داخل پوست فعال شود و تاثیرات خود را تحت پوست بگذارد و شخص بصورت واضح تغییرات  مشاهده کند ولی نتیجه مطلوب اینکار باید سه ماه مداوم و ماهی یکبار انجام شود .
مازاد کرم زینک را بعد از 15 الی 20 دقیقه توسط گازهای استریل از روی پوست برمیداریم به نحوی که گاز را روی پوست قرار داده و با فشار ملایم مازاد کرم را برداشته و هیچ وقت گاز را روی پوست نمیکشیم .

با تمام موارد و نکته های گفته شده راجب باز سازی و جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ به طور کامل آشنایی پبدا کردید و اکنون به صورت کامل م دانید که چنین روشی برای شما با توجه به سن تان مناسب می باشد یا خیر ؟ امیدوارم صحبت های گفته شده راجب جوانسازی میکرونیدلینگ برایتان مفید باشد .

آموزش جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ دستی و دستگاه و کاربرد و مزایا
آموزش جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ دستی و دستگاه و کاربرد و مزایا

مطالب مرتبط با ماتیکیا

آموزش رنگ مو آمبره رنگ مو  آمبره رنگی است که مد سال 97 است که بیشتر سلبریتی ها رنگ آمبره را انتخاب کرده اند. رنگ آمبره در رنگ ها و تنوع زیادی وجود دارد ولی در سال 2018 بیشتر تنوع رنگی ها به سم ...

انواع مدل اکستنشن مو و مقایسه ی آن ها بایکدیگر اکستنشن تارمویی اکستنشن تارمویی به مدلی گفته می شود که دسته های کوچکی هستند و نصب آن ها را باید یک شخص ماهر و اکستنشن کار حرفه ای انجام دهد . نصب ا ...

آیتم آموزش میکاپ صورت حرفه ای این نوع میکاپ صورت حرفه برای مراسم های روزانه و درعین حال مهم بسیار کاربرد دارد . این آرایش مورد استقبال بیشتر بانوان بوده و توجه دختران را به خودش جلب کرده است برای ه ...

آموزش ویتامینه کردن مو با محصولات و کرم های خانگی انواع روشهای ویتامینه کردن مو : 1- ویتامینه کردن به روش خانگی 2- بوتاکس مو 3- کراتین سرد 4- کراتین گرم ویتامینه کردن مو به روش خانگی چیس ...

نحوه استفاده از روغن آرگان و فواید زیاد آن روغن آرگان دارای طیف گسترده ای از کاربردهای مختلف است، از جمله برای پخت و پز و محصولات زیبایی . اگرچه این محصولات به صورت جداگانه به بازار عرضه می شون ...