فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی آموزش رفع تیرگی و سیاهی پف دور چشم

آموزش رفع تیرگی و سیاهی پف دور چشم

درمان خانگی معجزه گر چروک دور چشم و رفع سیاهی

در ایتم آموزشی قصد داریم سه روش خانگی جهت رفع سیاهی و پف دور چشم و همچنین چروک دور چشم معرفی کنیم . اگر از داروها و مواد شیمیایی استفاده کنیم ممکن است به علت تغییر مکانی و موقعیتی که در آن قرار میگیریم نتوانیم محصول مورد استفاده را پیدا کنیم ولی زمانی که حرف از درمان خانگی می افتید اولین چیزی که به ذهن ما میرسد بهتر است که با وسایل و موادی که در خانه داریم می توانیم یک داروی معجزه گر جهت رفع سیاهی دور چشم تهیه کنیم .

در آیتم آموزش رفع سیاهی و پف دور چشم با ما همراه باشید تا سه روش متفاوت ولی وابسته بهم را به شما آموزش داده تا با بهره گیری از آموزش هابتوانید مشکلات کبودی اطراف چشم خود را برطرف کنید .

رفع سیاهی دور چشم


وسایل مورد نیاز رفع سیاهی و پف دور چشم

  1. چایی که هم می تواند چایی معمولی باشد و هم کیسه ای که در هر طعمی باشد فرقی ندارد ولی اگر نمی خواهد از چای هم استفاده کنید میتوانید از قهوه برای تهیه ماسک استفاده کنید .
  2. تکه ای خیار
  3. مقداری عسل
  4. برگ و یا ژل آلوئه ورا
  5. استفاده از ابزاری مانند قاشق

روش انجام کار از بین بردن پف و رفع تیرگی و سیاهی دور چشم به روش خانگی :

اولین روش استفاده از چایی یا قهوه برای رفع سیاهی دور چشم

 بعد از مصرف چایی و یا قهوه تی بگی که از آن استفاده کردیم را نگه داشته و دور نیندازیم و اجاره دهیم که کاملا خنک شود. ( حتی میتوانیم برای زودتر و بهتر خنک شدن آنها را داخل یخچال بگذاریم ) و بعد از این مرحله آنها را زیر چشم خود قرار دهید . این کار جهت رفع سیاهی و کبودی دور چشم موثر است. ولی انتظار نداشته باشید که با یک بار انجام دادن سیاهی دور چشم شما از بین برود باید یک مدت طولانی انجام دهید. البته جهت درمان پف زیر چشم و مقدار کمی برای رفع سیاهی دور چشم موثر خواهد بود.

اگر به صورت دراز کشیده تی بگ ها روی چشم بگذارید بهتر است  را  و به مدت 30 دقیقه منتظر شوید تا مواد به خوبی جذب پوست شما شود و همانطور که می دانید به علت نازک بودن پوست زیر چشم جذب آن سریع تر است و باعث میشود که گردش خون در آن منطقه زیاد شده و باعث از بین رفتن سیاهی زیر چشم می شود که یکی از علل سیاهی زیر چشم همان تجمع خون می باشد.

حتی مقداری باعث از بین رفتن پف زیر چشم هم می شود یکی از علت های پف زیر چشم تجمع  خون در زیر چشم می باشد که با چنین کاری رگ ها باز شده و خون جریان پیدا می کند.

رفع تیرگی و پف زیر چشم با تی بگ

دومین روش مصرف خیار و ژل آلوئه ورا و عسل برای رفع سیاهی دور چشم

آلوئه ورا به علت اینکه در خود آب زیادی دارد و خوب آب را جذب می کند ( مثل خیار ) باعث ابرسانی زیاد روی پوست می شود .عسل نیز به شدت باعث نرم شدن پوست می شود.
 
در این روش ابتدا خیار را با پوست رنده میکنیم و بعد مقداری ژل آلوئه ورا (اگر برگ آلوئه ورا را در دسترس دارید برشی از آن را بردارید ) را به خیار های رنده شده اضافه کنید.

بعد از این مرحله مقداری عسل به مواد قبلی اضافه کرده وخوب مواد را با هم ترکیب میکنیم که میتوانیم از بلندر برای ترکیب استفاده کنیم و یا با یک چنگال اینکار را به راحتی انجام دهیم. ( در بعضی موارد دیده شده که از لیمو هم در ترکیب ماسکهای خانگی استفاده می شود و بنده به شخصا لیمو را برای پوست صورت توصیه نمیکنیم ولی اگر خواستید استفاده کنید مقدار ان خیلی کم باشد.)

بعد از آماده سازی مواد از پد های آرایشی که در منزل داریم استفاده کرده به دلیل آبکی بودن ماسک و اینکه ژل آلوئه ورا رونده هست و به درستی روی پوست نمی ماند به همین خاطر پدها را داخل ماسک انداخته تا خوبی خیس شده و مواد را جذب خود کند. می توانیم پد را داخل یخچال گذاشته و بصورت خنک استفاده کنیم و یا نه به محض درست کردن آن را زیر چشم خود قرار دهید. ترجیحا برای استفاده از ماسک های صورت و دور چشم دراز کشیده وماسک ها راروی پوست خود قرار دهید. ( دقت داشته باشید که این مواد وارد چشم شما نشود)

همچنین از این ماسک برای کل صورت هم می توانید مصرف کنید و آن را روی کل صورت پخش کنید و از آنجا که آلوئه ورا خاصیت ترمیم کنندگی دارد اگر پوست صورت دچار جوش و یا زخمی باز باشد ترجیحا از هیچ ماسکی روی پوست خود مصرف نکنید ولی این ماسک معجزه ای برای از بین بردن جای جوش و یا زخم های قدیمی می باشد.

این ماسک ماندگاری زیادی دارد و 6 روز می توان  آن را داخل یک ظرف در بسته در یخجال نگهداری کرد که برای رفع سیاهی دور چشم موثر است.

رفع سیاهی و کبودی دور چشم با آلوئه ورا

سومین روش استفاده از قاشق یخ زده در فریزر جهت رفع سیاهی

در این روش که شاید غیر منطقی به نظر بیاید ما از قاشق استفاده میکنیم آن را در فریزر قرار میدهیم. میتوانیم به تنهایی و یا بعد از انجام دو مرحله بالا از این روش بهره بگیرید به نحوی که قاشق را زیر و روی چشم قرار میدهیم و اینقدر اینکار را تکرار میکنیم تا خنکی اطراف چشم از خود قاشق بیشتر شده باشد.

زمانی که اینکار تمام میشود شما به صورت کاملا واضح تاثیر این روش را میبینید و تمام خستگی و حتی چف چشم در همان لحظه از بین میرود .دلیل پف چشم در صبح این است که تمام املاح و نمک های موجود در پوست به سطح پوست آمده و باعث پف کردن صورت و زیر چشمان می شود.

سیاهی دور چشم با قاشق یخ زده

استفاده از این روش که یکی از ساده ترین و در دسترس ترین روشها میباشد که به ما کمک میکند تا از شر پف زیر چشم و رفع سیاهی دور چشم خلاص شویم.

 

آموزش رفع سیاهی و پف دور چشم به روش خانگی با اثر دهی فوری در کودکان
آموزش رفع سیاهی و پف دور چشم به روش خانگی با اثر دهی فوری در کودکان

مطالب مرتبط با ماتیکیا

سایه ابرو یا میکروشیدینگ چیست ؟ سایه ابرو جز آرایشی‌هایی محسوب می‌شود که برای پنهان کردن عارضه‌های ابرو بکار می‌رود که با نام سایه پودری نیز شناخته می شود و در دو حالت پشت چشم و ...

جلوگیری از ترک خوردگی لب : ترک خوردگی لب یکی از مشکلات زیبایی پوست است که باعث می شود ظاهر لب ها فاجعه به نظر برسد همچنین ظاهر لب ها تاثیر فراوانی در زیبایی چهره دارد این امر باعث از فرم افتادن چهر ...

آموزش رنگ مو ترکیبی که پرطرفدار است ؟ ترکیب رنگها یا یکدیگر و خلق رنگهای جدید خاص و جدید یک هنر است . بدون داشتن مهارت و تخصص نمی توان با یکدیگر ترکیب کرد . شاید برایتان پی امده باشد که رنگمویی ...

آرایش متناسب با رنگ چشم آرایش متناسب با رنگ چشم و فرم چهره یکی از هنر های مهم در آرایش و میکاپ است که اگر به صورت اصولی و درست انجام پذیرد زیبایی چهره شخص را افزایش می دهد. رنگ چشم قهوه ای از جمله ...

لاک ناخن زمستان یکی از موضوعات مهم در فصل زمستان برای بانوان آرایش متناسب با این فصل می باشد که از یکی زیرشاخه های آن لاک ناخن متناسب با این فصل می باشد و از آن جایی که زمستان  فصل سردی است و ...