دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش روش های درمان تیرگی، سیاهی و پف دور چشم

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/08/29

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 03:04

بازدید : 437

آموزش روش های درمان تیرگی، سیاهی و پف دور چشم

نکات طلایی برای رفع سیاهی و پف زیر چشم

عوامل بسیار متعددی در از بین رفتن زیبایی طبیعی صورت انسان وجود دارد که سیاهی و پف زیر چشم هم یکی از آنهاست؛ اما می توانید با رعایت برخی نکات کاربردی و انجام چند راهکار ساده برای رفع این معضل اقدام کنید. در ابتدا میخواهیم دلایل ایجاد این مشکل را در صورت بررسی کنیم.

پف زیر چشم

علل ایجاد سیاهی و پف زیر چشم

بررسی علت ایجاد این نشانه در دور چشم می تواند کمک شایانی در رفع سیاهی و پف زیر چشم داشته باشد. دقت داشته باشید که دایره های سیاه و پف زیر چشم در هر سن و در هر شرایطی ممکن است رخ دهد و این مشکل محدود به فرد و سن خاصی نیست. به همین منظور بهتر است با این دلایل آشنا شویم...

شما فردی سالخورده هستید : افزایش سن و رسیدن به سنین پیری یکی از بزرگترین دلایل ایجاد سیاهی و پف زیر چشم است. برای رفع سیاهی و پف زیر چشم به دلیل افزایش سن کمی باید صبر و حوصله داشته باشید و موارد بیان شده در ادامه این مطلب را با دقت انجام دهید. 

علت سیاهی و پف زیر چشم

دلایل ژنتیک : ژنتیک هم یکی از دلایل اصلی بروز سیاهی و پف زیر چشم است. رفع سیاهی و پف زیر چشم برای این گروه کمی پیچیده اما ممکن است.

رنگ پوست : سفید پوستان نسبت به سایر رنگین پوستان کمتر دچار سیاهی و پف زیر چشم می شوند که بیشتر به خاطر فشار خون این افراد است. درمان و رفع سیاهی و پف زیر چشم برای این افراد هم مانند سفید پوستان است. خستگی بیش از حد، خواب کم و نامنظم از دیگر عوامل ایجاد سیاهی دور چشم است.

سیاهی و پف دورچشم

خستگی چشم ناشی از تماشای زیاد تلویزیون و یا استفاده از گوشی موبایل از دیگر عوامل ایجاد سیاهی دور چشم است. حساسیت و مالش زیاد چشم چه به دلیل حساسیت و چه به خاطر عادت های نامناسب رفتاری می تواند باعث ایجاد سیاهی و پف زیر چشم شود. ترک این عادت اولین قدم برای رفع سیاهی و پف زیر چشم شماست. کمبود آب بدن و نرسیدن مقدار کافی آب به بدن و تشعشع زیاد خورشید به چشم هم می تواند باعث تغییر رنگدانه های پوست زیر چشم شود. جمع شدن آب زیر چشم و اگزما از دیگر علل تیرگی و پف زیر چشم هستند.

آموزش رفع سیاهی زیرچشم

برای رفع سیاهی و پف زیر چشم چه کنیم ؟

دقت داشته باشید که بسیاری از عوامل ایجاد سیاهی و پف زیر چشم نیازی به مراقبت های پزشکی نداشته و در منزل هم می توان اقدام به رفع سیاهی و پف زیر چشم خود کرد؛ اما با همه این اوصاف شما می توانید علاوه بر مواردی که در ادامه ذکر می کنیم برای بهبود نهایی با یک پزشک متخصص در این باره مشورت کنید.

استفاده از کمپرس یخ : برای رفع سیاهی و پف زیر چشم می توانید از کمپرس یخ به مدت 20 دقیقه در روز استفاده کنید. دقت داشته باشید که یخ را به طور مستقیم به سلول های زیر چشم خود نزدیک نکنید.

خواب راحت و به اندازه : زمان و مقدار خواب خود را به اندازه نگه دارید و حتی در صورت نیاز کمی هم به مقدار آن اضافه کنید.

درست بخوابید : هنگام خواب حتماً سر خود را نسبت به بدن بالاتر نگه داشته و حتی برای این امر از بالش اضافی استفاده کنید. هم سطح بودن سر و بدن در هنگام خواب باعث جمع شدن مایعات زیر پوست اطراف چشم شما خواهد شد و بالاتر رفتن سر عامل موثری برای رفع سیاهی و پف زیر چشم به این علت خواهد بود.

برای رفع سیاهی و پف زیر چشم چه کنیم

چای کیسه ای معجزه ای برای رفع سیاهی و پف زیر چشم : کافئین و آنتی اکسیدان موجود در چای باعث تحریک سیستم گردش خون و کوچک تر شدن رگ های دور چشم شما شده و به مرور باعث رفع سیاهی و پف زیر چشم شما هم خواهد شد. استفاده از چای کیسه ای به مدت 10 تا 20 دقیقه روی هر دو چشم درمانی برای این معضل است.

سینوس های خود را پاک کنید : سینوس های آلوده و چرک از عوامل دیگر در ایجاد این معضل در زیر چشمان شماست. برای رفع این سیاهی می توانید با تهیه دستگاه های مخصوص پاک کردن سینوس ها آنها را از آلودگی ها دور نگه دارید.

آب به اندازه و کافی مصرف کنید : حتی مصرف آب بیشتر از حد نیاز هم توصیه می شود.

آنتی هیستامین مصرف کنید : برای رفع سیاهی و پف زیر چشم در مواقع بروز حساسیت و آلرژی بهتر است ابتدا به پزشک مراجعه کرده و با او مشورت کنید. استفاده از قرص هایی مانند آنتی هیستامین در این مواقع گره گشا خواهند بود اما سعی کنید بدون تجویز پزشک از مصرف این قرص ها خودداری کنید.

درمان سیاهی و پف زیر چشم

 استفاده از کرم های مخصوص : کرم های خاصی برای رفع سیاهی و پف زیر چشم مانند کرم های رتینول وجود دارد که با تزریق ویتامین A به پوست زیر چشم باعث رفع سیاهی و پف زیر چشم می شوند. کرم ضد آفتاب فراموش نشود. هیچ وقت با آرایش نخوابید. استراحت در شب با آرایش روی صورت باعث جمع شدن میکروب ها روی پوست صورت شده و سیاهی و پف زیر چشم را تشدید می کند.

رژیم غذایی مناسب داشته باشید : استفاده از غذاهای آهن دار کمک زیادی به جوان ماندن سلول های زیر پوست و رفع سیاهی خواهد کرد. گوشت قرمز، لوبیا سبز، کشمش، زرد آلو و نخود سبز از موارد مفید هستند.

به کلاژن سازی سلول های خود کمک کنید : با افزایش سن کلاژن سازی سلول های زیر پوست به شدت کاهش می یابد. استفاده از مواد غذایی سرشار از کلاژن، ویتامین C و اسیدهای آمینه درمان خوبی برای رفع سیاهی و پف زیر چشم خواهند بود. کلم بروکلی، میوه ها مخصوصاً مرکبات و فلفل قرمز از جمله این مواد غذایی هستند.

جلوگیری  از سیاهی زیرچشم

نوشیدنی های الکلی را فراموش کنید : همیشه در ایجاد این نوع مشکلات پوستی پای سیگار در میان است. از استرس دوری کنید. غذاهای شور مصرف نکنید.

ماسک میوه استفاده کنید : ماسک های میوه مانند خیار، پرتقال، توت فرنگی، نعناع، نارگیل و لیموترش از جمله ماسک هایی هستند که می توانند در رفع سیاهی و پف زیر چشم مثمر ثمر باشند.

ورزش کنید : ورزش باعث متعادل شدن سیستم گردش خون شده و در تحریک سلول ها کمک بسیاری میکند. اگر به پوست صورت کسانی که دائم ورزش می کنند نگاه کنید حتماً شما هم از ورزش برای رفع سیاهی و پف زیر چشم خود استفاده خواهید کرد.

درمان های پزشکی : علاوه بر مواد طبیعی بیان شده درمان های پزشکی مانند جراحی لیزر، تزریق رنگدانه، چربی زدایی، لایه برداری شیمیایی هم می تواند برای رفع سیاهی و پف زیر چشم استفاده شود که این موارد حتماً باید با نظر پزشک و زیر نظر مستقیم متخصص صورت گیرد.

پیشگیری و درمان سیاهی و پف زیرچشم

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها