دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

اموزش رنگ مو به روش آمبره و نحوه آمبره کردن مو در قسمت های مختلف سر

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/08/23

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:22

بازدید : 726

اموزش رنگ مو به روش آمبره و نحوه آمبره کردن مو در قسمت های مختلف سر

آموزش رنگ مو آمبره

رنگ مو آمبره یکی از ترندهای جذاب رنگ مو در سال های اخیر است که بسیار هم مورد استقبال خانم ها قرار گرفته است. تکنیک آمبره در رنگ ها و تنوع بالایی روی مو پیاده سازی میشود که از سال 2018 بیشتر تنوع رنگی به سمت رنگ های فانتزی رفته و اکثر افراد از این طیف رنگ ها برای آمبره موهای خود استفاده میکنند. همراه ما باشید با آموزش رنگ مو آمبره ...

آمبره چیست؟

آمبره تکنیکی جدید و به روز از خانواده هایلایت است که در آن قسمت پایین مو با دکلره روشن تر از قسمت بالای مو می شود. در این روش انعکاس رنگ از سمت رنگ های تیره به سمت روشن و به صورت کاملا نامنظم میرود به شکلی که خطوط بین رنگها قابل مشاهده نباشد.

آموزش رنگ مو آمبره

نکات قابل توجه در روش آمبره رنگ مو

مهم ترین نکته در آموزش رنگ مو آمبره انتخاب رنگ مو برای پایین مو است که باید حداقل دو درجه روشن تر از زمینه باشد زیرا هر چه رنگ نامحسوس تر باشد کار شما طبیعی تر بنظر می آید. همچنین از رنگهای خیلی روشن برای رنگ آمبره استفاده نکنید تا اسیب کمتری به موهای شما برسد و رنگ شما طبیعی تر بنظر بیاید. بهتر است برای این تکنیک فقط ساقه موها را رنگ کنیم زیرا اگر اینکار را در قسمت بالایی سر انجام دهیم به دلیل رشد موها و تغییر رنگ ریشه زیبایی کار شما از بین میرود.
ایجاد تغییر رنگ در این روش باید از زیر خط فک باشد.

نکات قابل توجه در روش آمبره رنگ مو
روش انجام آمبره کردن مو :

در ابتدا موها را از پشت سر بصورت هفت جدا می کنیم که در روش آمبره کردن هم می توانیم قسمت های کوچکی را با کش ببندیم و هم میتوانیم قسمت های مورد نظر را پوش داده و سپس کار رنگ امیزی را انجام دهیم. از آنجا که این روش باید بصورت نامنظم روی مو انجام شود بعد از بستن کش پوش دادن آن قسمت از مو هم باید بصورت نامنظم باشد. دکلره ای را که با اکسیدان 20 حجمی درست کرده ایم به صورت عمودی روی ساقه موها و مقداری هم روی قسمت پوش داده شده میکشیم و مواد دکلره را پخش میکنیم. برای پوشاندن مو می توانیم از فویل و کلاه مش استفاده کنیم و یا به نحوی موها را رها کنیم که به موهای رنگ نشده برخورد نکند.

اموش رنگ آمبره

آمبره کردن پشت مو و تقسیم بندی آن

قسمت های پشت سر را همانطور که گفته شد به صورت هفتی جدا میکنیم و کار مواد گذاری را انجام میدهیم، اما برای کناره های سر باید دقت داشته باشید که فرق سر به چه فرمی باز میشود، در فرق وسط به صورت لایه های خطی مو را برداشته و کار آمبره کردن را انجام میدهیم و در فرق کج که موها به سمت اطراف متمایل هستند باید از سمت گوش به سمت بالای سر خطوط اریب مانندی برای رنگ کردن جدا کنیم. اگر به درخواست مشتری و یا دلخواه خودتان بخواهید قسمت جلوی سر روشنتر باشد باید بعد از بستن کش به روشی که گفته شد کار مواد گذاری را انجام دهید، ولی اگر میخواهید رنگ موهای جلوی سر حالت طبیعی بیشتر و روشنی کمتری داشته باشد ابتدا قسمت مورد نظر را پوش داده و بعد کش ببندید و مجددا موهای بسته شده را پوش دهید و کار مواد گذاری را انجام دهید. با این کار موهای کمتری رنگ آمبره میشوند. نکته مهم اینکه در هر صورت قسمت های پائینی مو باید بطور کامل اغشته به مواد شوند و حتی زیر موها را هم به روش آمبره رنگ می کنیم ولی برای بالای موها که به کش نزدیک تر هستند فقط سطح و روی موها را مواد گذاری میکنیم.

آمبره کردن پشت مو

تقویت مو برای جلوگیری از شکنندگی مو

بعد از اتمام آمبره کردن مو و بعد از گذشت 15 الی 20 دقیقه موها را با آب ولرم بشوئید و کاملا با حوله خشک کنید و قسمت های روشن شده را رنگساژ کنید. در پایان کش مو را باز کرده و موها را بشوئید و بعد از خشک شدن براشینگ کنید. نکته قابل توجه این است که برای شست و شوی رنگ و دکلره از روی مو از شامپوهای مناسب و یا ماسک های ویتامینه استفاده کنید تا آسیب های وارد شده به مو در این مرحله جبران شود.

آموزش آمبره مو جذاب

 

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها