فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی آموزش رنگ کردن مو در منزل

آموزش رنگ کردن مو در منزل

|آموزش رنگ کردن مو در منزل

در این ایتم آموزشی قصد داریم نحوه رنگ کردن مو را در منزل به شما عزیزان یاد دهیم پس با ما همراه باشید
اکثرا خانم ها به دلیل داشتن مشغله کاری , داشتن درصد موهای سفید و ... نمیتوانند مدام به آرایشگاه برای انجام رنگ مو مراجعه کنند با دنبال کردن این آیتم آموزشی می توانند به راحتی در منزل موهای خود را رنگ کنند.

برای آماده سازی رنگ باید به چند نکته توجه کرد

1-بسته به نوع رنگی که انتخاب میکنید باید میزان اکسیدان کافی استفاده کنید.
2- اگر قرار است موهای خود را تیره کنید از اکسیدان های ضعیف و اگر قصد روشن کردن موهای خود را دارید از اکسیدان های قوی استفاده کنید.
3- به عددی که روی تیوپ رنگ نوشته شده دقت کنید که در مقابل یه تیوپ رنگ چه مقدار اکسیدان نیاز دارید.
4-اگر درصد موهای سفید زیادی دارید از اکسیدان های ضعیف استفاده کنید.

رنگ مو

نحوه رنگ  کردن مو:

اول مرحله ی تقسیم کردن مو می باشد و باید مو برای رنگ کردن تقسیم بندی شود مو های زیر دیر تر از موهای جلو رنگ میگرید به همین علت مو ها را از پشت رنگ می کنیم در ابتدا از پشت سر موها را دو سانت- دو سانت جدا میکنیم  و مطابق شکل زیر مو ها را تقسیم می کند .

رنگ زدنمو در منزل

 از رنگی که قبلا آماده کردیم روی موها میمالیم از انجا که میزان دما در قسمت ریشه مو زیاد است بهتر است برای شروع کار با فاصله چند سانت از ریشه کار رنگ گذاری را شروع کنیم و هنگام رنگ کردن دستمان را زیر لایه مو قرار میدهیم که رنگ از زیر موها به ریشه سرایت نکند.

رنگ مو در منزل

در هر لایه بعد از رنگ کردن با دست موها را ماساژ داده تا رنگ به همه تارهای مو سرایت کند و به همین صورت تا لایه های بالائی مو پیش میرویم.
بعد از اتمام پشت سر کار را در سمت راست ادامه میدهیم چون سمت چپ بدلیل وجود قلب و بالا بودن حرارت رنگ با سرعت بیشتری شروع به باز کردن میکند بنابراین از سمت راست به چپ میرویم.
بعد از مدت زمانی که گذشت و ساقه ی موها به رنگ دلخواه نزدیک شد شروع به رنگ کردن ریشه میکنیم. موها را بالا گرفته و ریشه های بالا و پائین را رنگ میکنیم به همین صورت تا کل موها رنگ شود.
بعد از گذشت مدت زمان مکث زمانیکه ریشه و ساقه ی موها یکرنگ شد سر را میشوریم و برای دوام بیشتر رنگ از یک نرم کننده و تثبیت کننده  برای شستشوی مو استفاده میکنیم.


نکات قابل توجه در رنگ کردن مو در منزل:

به این نکته توجه داشته باشید که درصد سفیدی موی شما چقدر است به همان میزان باید از رنگهایی استفاده کنید که در پوشش موهای سفید موثر است( ممیز دو صفر یا ان اف) و مدت زمان بیشتری برای مکث مو زمان بگذارید و اکسیدان های ضعیف اشتفاده کنید.
اگر فقط میخواهید ریشه گیری کنید و موهای سفید هم دارید کار رنگ کردن مو را از جلوی سر شروع کنید.
میتوانید برای جلوی مو از اکسیدان یک و برای پشت سر از اکسیدان دو استفاده کنید.
زمانی که ساقه مو را رنگ میکنید طوری موها را روی هم قرار بدهید که زمان رنگ کردن ریشه موها بهم گره نخورد.

آموزش رنگ کردن مو در منزل
آموزش رنگ کردن مو در منزل

مطالب مرتبط با ماتیکیا

آموزش کاشت دیپینگ ناخن به روش آموزش کاشت دیپینگ ناخن یکی از انواع کاشت ناخنی است که بدون قلمو و لیکوئید انجام می شود و کلا یک پک جدا گانه ای دارد . کاشت دیپینگ ناخن روشی است که در ساخت آن از پ ...

آموزش روشهای صاف کردن موها به روش کراتینه طبیعی و شیمیایی 1-صاف کردن و آموزش کراتینه کردن مو به روشهای طبیعی و غیر دائمی(اتو وسشوار کشیدن) 2-صاف کردن و آموزش کراتینه کردن مو به روشهای شیمیائی ...

در این آیتم آموزشی چند روش کاربردی برای جلوگیری از پیری پوست و و جوانی پوست به شما آموزش می دهیم با ما همراه باشید. اگر ین کار های گفته شده را به درستی انجام دهید نه تنها پوستتان جوان خواهد ماند بلکه ...

شینیون کاغذی یکی از مدل های به روز و جدید می باشد که امروزه طرفداران زیادی دارد . تنوع و طرح در این مدل از شینیون زیاد است که شما ب راحتی با دانستن اصول اولیه آن می توانید  مدل های زیادی را یاد ب ...

آموزش درشت کردن چشم با آرایش  برای درشت کردن چشم  با آرایش مناسب برای چشم های ریز با پشت چشم کوتاه با این ایتم اموزشی با ما همراه باشید. در ابتدا انواع روشهای درشت کردن چشم را به شما ...