فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی آموزش ریباندینگ مو برای مو های فر به صورت تخصصی با ویتامینه کردن و اتو کشی مو

آموزش ریباندینگ مو برای مو های فر به صورت تخصصی با ویتامینه کردن و اتو کشی مو

آموزش صاف کردن مو به روش ریباندینگ مو

ریباندینگ مو در اصطلاح همان صافی ژاینی یا شلاقی هست که با درصد صافی بالا محسوب میشود که برای موهای دکلره شده و یا دمیجینگ این روش مناسب نیست.
ابتدا باید شناخت کاملی نسبت به جنس مو از نظر درصد فر بودن داشته باشید و بسته به میزان درصد فر بودن مو باید از کرم مخصوصی مناسب با آن درصد فری استفاده کنید.

نحوه ی کارو آموزش ریباندینگ مو برای صافی موی فر

دقت داشته باشید که قبل از هر چیز شیمیائی که قرار است روی مو انجام شود باید مو شسته شود که در بعضی موارد با شامپوهای مخصوص و در بعضی مواقع با شامپوهای معمولی اینکار انجام میشود و بعد از آن مو را خشک میکنیم و شروع به آموزش ریباندینگ مو میکنیم. کار ریباندینگ مو باید با حوصله و مهارت خاصی انجام شود و حدودا بین 6 الی 7 ساعت زمان میبرد و لازم است که قبل از شروع کار به مشتری اعلام کنید که در حین کار احساس خستگی نکند. ریباندینگ مو یک کار حساس با در صد صافی بالا می باشد . قبل از شروع به ریباندینگ مو به خوبی تمام مراحل را آموزش ببینید.

 

چگونه ریباندینگ را انجام دهیم که هیچ مشکلی بوجود نیاید؟

ممکن است موئی که قرار است ریباندینگ کنیم بارها رنگ شده باشد و تا حدی دچار آسیب شده باشد پس بهتر است قبل از انجام ریباندینگ با یک ویتامینه مو قوی موها را ویتامینه کنیم مدت زمان لازم را مکث میکنیم مو را دوباره شستشو میدهیم خشک میکنیم و کار را شروع میکنیم.

تقسیم بندی برای کار ریباندینگ

بسته به حجم موی مشتری میتوانیم موها را به 9 یا 18 قسمت تقسیم کنیم و از پشت سر با برداشتن لایه های خیلی نازک با فاصله یک سانت از ریشه ریباندینگ را شروع کنیم و کاملا موها را به مواد ریباندینگ اغشته کرده و بعد بین دو انگشت موها را به سمت نوک مو ماساژ میدهیم و در قسمت نزدیک به ریشه خیلی آهسته با انگشتان به اندازه نیم سانت به سمت ریشه هدایت میکنیم و نیم سانت بعدی هم از خود موها مواد را جذب میکند. هر قسمتی را که مواد گذاری کردیم سمت دیگر میگذاریم و دیگر مو را ماساژ نمی دهیم و شانه نمی زنیم .
نکته قابل توجه در ریباندینگ چنین است که ماساژ مو و شانه کشی هر لایه بصورت مجزا انجام میشود و زمانیکه لایه های بالائی را مواد گذاری میکنیم نباید با لایه های پائینی شانه کشی شود و یا حتی تماس داشته باشد .
بعد از اینکه کل موها را موادگذاری کردم یه کاور خیلی سبک روی موها قرار میدهیم و به مدت 20 دقیقه مکث میدهیم و هیچ گونه حرارتی روی موها نمی گیریم .

ریباندینگ موی فر

تست تثیر مواد ویتامینه روی مو و مدت زمان مورد نیاز به منظور مکث برای مو با جنس های مختلف

بعد اینکه مدت زمان مکث تمام شد سه تار از موها را برداشته و تست گره را انجام میدهیم اگر گره باز شود یعنی مواد هنوز بخوبی روی موها تاثیر نگذاشته و دوباره به مدت 10 دقیقه به موها مکث میدهیم ولی اگر گره باز نشود یعنی مواد تاثیر گذاشته و میتوانیم موها را شستشو کنیم. در این روش یک گره روی بزنیدکه شل باشد بعد انتهای فرچه را دورن گره بندارید و به سمت نوک مو بکشید اگر تا اخر رفت و باز شد همان طور که ذکر شد تایم بیشتری بدهید .
نکته قابل توجه بسته به جنس مو برای موهای نازک بین 20 تا 35 دقیقه و به منظور موهای ضخیم بین 45 الی 50 دقیقه مجاز به مکث کردن هستیم .
بعد اینکه موها را شستیم و بطور کامل آب مو را میگیریم و با دمای متوسط سشوار بطور کامل خشک میکنیم .

ریباندینگ مو

اتو کشی مو با برس دو طرفی به منظور ریباندینگ مو

و با حرارت ملایم اتوکشی میکنیم( تعیین درجه حرارت اتو به جنس و مقاومت موی مشتری دارد جهت موهای سالم 230درجه و  موهای رنگ شده ونازک 210 یا کمتر ) برای اتوکشی باید از یک برس دوطرف استفاده کنیم و اتو را بصورت خیلی آرام و با حوصله روی مو بکشیم که هیچ تار موئی جا نماند.
کل زمان اتو کشی بین 2 الی 3 ساعت زمان میبرد و هر لایه مو باید بین 7 الی 10 برا اتوکشی شود و بعد از اینکه کل مو را اتو کشیدیم به مدت 15 دقیقه مکث میدهیم تا موها خنک شود .

اتو کشی مو برای صاف کردن مو


دوباره برای زدن مواد خنثی کننده موها را تقسیم بندی میکنیم فقط دقت داشته باشید که حتما برای جدا کردن باید از کلیپسهای پلاستیکی استفاده شود و هیچ شی ء فلزی در حین کار استفاده نشود .
از پشت سر مواد خنثی کننده(نوتلایزر) را در لایه های نازک روی مو ماساژ میدهیم به همان روشی که کرم صافی را روی مو ماساژ دادیم . دقت داشته باشید در هر دو مرحله از کار هیچ گونه مواد اضافی نباید روی مو باقی بماند که توسط شانه کشی و ماساژ مواد اضافی را از روی مو میگیریم .

ریباندینگ حرفه ای


زمانی که به مواد نوتلایز مکث میدهیم باید 5 دقیقه کمتر از زمان مکث مواد صافی باشد پس به مدت زمان مکث در زمان استفاده از کرم صافی دقت داشته باشید. بعد از اتمام زمان مکث مو را آبکشی میکنیم و از یک ماسک موی قوی به مدت چند دقیقه استفاده میکنیم دوباره موها را آبکشی کرده و با استفاده از شامپوی مناسب و یا کاندیشر مناسب شستشو میدهیم در پایان کار باید موی بدست آمده دارای براقیت و درخشندگی خاصی باشد بدون حتی یک درصد وز و یا فر بودن که در نهایت مشتری از اتمام کار رضایت کامل داشته باشد . صافی که در این روش انجام میشود یک صافی ماندگار است و به اتو کشی مداوم نیاز ندارد و بعد از 6 ماه به دلیل رشد ریشه نیاز به تمدید کار وجود دارد ولی اینبار این روندکار برای چند سانتی که رشد داشته انجام میشود دقت داشته باشید مواد ریباندینگ به موهایی که قبلاصاف شده برخورد نکنند چون باعث اسیب رسیدن به مو ها می شود .

آموزش ریباندینگ مو با فیلم و تصویری | قیمت خریدن مواد | عوارض | مزایا
آموزش ریباندینگ مو با فیلم و تصویری | قیمت خریدن مواد | عوارض | مزایا

مطالب مرتبط با ماتیکیا

آموزش اکستنشن لیزری موی و معرفی انواع اکستنشن موی اکستنشن چیست؟آموزش اکستنشن لیزری موی برای این که مو ی خود را بلند کنیم و حجم آن را زیاد کنم می توانیم از این روش استفاده کنیم . برای این کار ...

نحوه استفاده از روغن آرگان و فواید زیاد آن روغن آرگان دارای طیف گسترده ای از کاربردهای مختلف است، از جمله برای پخت و پز و محصولات زیبایی . اگرچه این محصولات به صورت جداگانه به بازار عرضه می شون ...

آموزش روشهای صاف کردن موها به روش کراتینه طبیعی و شیمیایی 1-صاف کردن و آموزش کراتینه کردن مو به روشهای طبیعی و غیر دائمی(اتو وسشوار کشیدن) 2-صاف کردن و آموزش کراتینه کردن مو به روشهای شیمیائی ...

اموزش کاشت بیبی بومر ناخن کاشت بیبی بومر یا همان کاشت آمبره زیر شاخه کاشت گریم محسوب می شود همانطور که شاید خیلی از شماها اطلاع داشته باشید در کاشت گریم تمامی نواقص صدف ناخون و کوتیکول ها گرفته ...

توصیه و فواید ماساژ صورت دستورات هر ماساژ را باید در هر جلسه به طور دقیق دنبال کنید. موفقیت شما به طور دقیق کاملا بستگی به انجام این ماساژ دارد. یک اشتباه کوچک اثر چندانی بر نتایج خوب این ماساژ ها ...