دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

اموزش صافی دائم مو همراه با مزایا و معایب انجام آن

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/21

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:01

بازدید : 1602

اموزش صافی دائم مو همراه با مزایا و معایب انجام آن

ریباندینگ مو

 داشتن موهای زیبا و ابریشمی نیاز به مراقبت های فراوانی دارد. برای اینکه موهایتان همیشه با طراوت و شاداب بمانند باید به طور مداوم از موهایتان مراقبت کنید و اگر از موهای فر و وز خود خسته شده اید و دوست دارید موهای صاف و براقی داشته باشید برای این منظور می توانید از روش های متعددی مانند ریباندینگ (صافی ژاپنی)، کراتینه، ویتامینه و غیره استفاده کنید. ریباندینگ مو روشی است که هنگام انجام آن از مواد شیمیایی و گرما به طور همزمان استفاده می شود. در این مبحث با تکنیک ریباندینگ مو و مزایا و معایب آن بیشتر اشنا خواهید شد.

صافی مو ژاپنی

 ریباندینگ مو (صافی ژاپنی) و موارد استفاده آن

در این نوع از صافی، ساختار مو شکسته می شود و دوباره از نو بازسازی می شود. در این تکنیک از مواد شیمیایی استفاده می کنند. افرادی که این روش را برای صاف کردن موهایشان به کار می برند، باید برای همیشه با موهای وز و فر خود خداحافظی کنند. در روش ژاپنی حتی موهایی که خیلی فر هستند نیز صاف و یکدست می شوند. این روش را ریباندینگ نیز می نامند. صافی ژاپنی موها را ابریشمی و شلاقی می کند و فقط برای موهایی می توان از آن ستفاده کرد که رنگ و دکلره نشده اند و کاملا سالم هستند.

ریباندینگ مو چیست

روش انجام صافی ژاپنی

در مرحله اول موها را با یک شامپوی مخصوص صاف کردن می شوییم، سپس موها را به طور کامل خشک می کنیم، بعد از اینکه موها کاملا خشک شدند شروع به تقسیم بندی موها می کنیم، لایه ای  نازک از موها را جدا کرده و مواد را به صورت طناب کشی از بالا به سمت پایین مو می کشیم و هر لایه را با شانه دندانه درشت، شانه می کنیم. این مراحل را برای تمامی قسمت های مو انجام می دهیم. حالا بیست دقیقه صبر می کنیم و بعد تست گره را انجام می دهیم. اگر گره باز شد موها صاف نشده اند و بالعکس اگر گره باز نشد یعنی موها کاملا صاف شده اند. موها را در این مرحله بدون هیچ مواد و شامپویی، فقط با آب ولرم می شوییم. بعد از شستن، موها را سشوار می کشیم و سپس آن را لایه لایه اتو می کشیم، در این مرحله این نکته را در نظر داشته باشید که مو را هر طور که اتو بکشید به همان حالت باقی می ماند. در مرحله بعد که مرحله خنثی کننده است کاملا شبیه به مرحله صافی عمل می کنیم، ماسک صافی را بر روی موها زده و پانزده دقیقه مکث می کنیم و بعد موها را می شوییم. در ادامه موها را با سشوار خشک کرده و دوباره  اتو می کشیم. بعد از اتمام مراحل، افرادی که موهای فر و وزی داشتند به رویای داشتن موهای لخت و ابریشمی خود دست می یابند.

آموزش صافی ژاپنی

اقدامات قبل از ریباندینگ مو

اگر موهایتان را تازه رنگ کرده اید، حداقل باید دو هفته  زمان بگذرد تا بتوانید از روش صافی دائم مو استفاده کنید. پس از انجام صافی مو، تا سه روز نباید موها را بشویید و یا حتی خیس کنید. تا سه روز نباید حالت به موهایتان بدهید، مثلا موها را نبندید و یا پشت گوش تان نگذارید و بعد از رشد حداقل شش سانتی متر از موهایتان می توانید برای ترمیم مراجعه کنید.

اقدامات قبل از ریباندینگ

مزایای ریباندینگ مو

در این روش برخلاف سایر روش های صافی مو، موها برای همیشه صاف و لخت می شوند. البته تا زمانی که موها رشد کنند و موهای شما از لحاظ ظاهری بسیار زیبا و براق می شوند. اگر موهای فر و وزی داشتید و هنگام مرتب کردن باید زمان زیادی را صرف می کردید، حالا با انجام ریباندینگ، موهای شما برای مرتب شدن نیاز به صرف زمان چندانی ندارد و صرفه جویی زمانی کرده اید. ضمن اینکه دیگر هنگام عرق کردن، حمام کردن، استخر و سونا رفتن نگران فر شدن دوباره موهایتان نباشید.

معایب ریباندینگ مو

در روش صافی ژاپنی از مواد شیمیایی استفاده می شود و ساختار موها آسیب می بیند و موها خشک و شکننده می شوند، پس باید از مواد تقویتی مو استفاده کنید. برخی افراد ممکن است از صاف کردن موهایشان پشیمان شوند ولی این پشیمانی فایده ای ندارد، چون ریباندینگ یک روش  دائم صافی مو است و تا وقتی موها کاملا رشد نکرده اند، کاملا صاف و لخت هستند. مواد شیمیایی و گرمای زیاد در هنگام انجام صافی، ممکن است به پوست سر آسیب بزند و باعث نازک شدن موها و بروز حساسیت و خارش در پوست سر بشوند. حتما توصیه های قبل و بعد از صافی ژاپنی را جدی بگیرید چون ممکن است موها دوباره به حالت فر و وز خود بازگردند.

مزایا و معایب ریباندینگ مو

بعد از ریباندینگ مو چه کارهایی را باید انجام دهید؟

موهایتان را هفته ای یکبار با شامپو بچه آن هم در اخرین از مرحله استحمام کردنتان بشویید. هنگام استحمام کردن حتما از ماسک موی کراتینه استفاده کنید. بعد از استحمام از ساییدن موهایتان بپرهیزید. از باد سرد سشوار برای خشک کردن موها استفاده کنید و در آخر برای شانه کردن موها از برس چوبی کمک بگیرید. بهتر است از خوابیدن بر روی بالشتی که جنس ساتن دارد خودداری کنید و روسری نخی بپوشید. حداقل تا یک ماه پس از ریباندینگ، موهایتان را حالت ندهید و از بستن دم اسبی موها خودداری کنید.

هزینه ریباندینگ مو: هزینه صافی دائم بسته به جنس مو، میزان فر بودن مو، مواد به کار رفته برای ریباندینگ و تبحر آرایشگر شما متغیر است.

صافی مو ژاپنی

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها