فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی آموزش فر کردن مو دائمی با بیگودی های پروتزی

آموزش فر کردن مو دائمی با بیگودی های پروتزی

آموزش فر کردن مو به صوت دائمی با پروتز بیگودی

بیگودی پروتز مو

همانطور که میدانید برای فر کردن مو روشها و شیوهای مختلف و متفاوتی وجود دارد که هر کدام از این روشها سختیها و مزایای خاص خود را دارد.


انواع روشهای فر کردن مو بدون حرارت

1- آموزش فر کردن با موادی مانند موس و ژل(مناسب برای موهای مجعد)
2- آموزش فر کردن با سنجاق سر
3- آموزش فر کردن بافتن مو
4- آموزش فر کردن  با بیگودی چسبی
5- آموزش فر کردن  با موی بانتو
6- آموزش فر کردن  با دستمال کاغذی
7- آموزش فر کردن به روش جوراب
8-  فر کردن  به روش هد بند
9-  فر کردن به روش دم خرگوشی

آموزش فر کردن مو به روش دائم 

فر دائم که به فر شش ماهه نیز معروف است روشی متداولی برای فر کردن مو برای مدتی طولانیست. در این روش با استفاده ازمواد شیمیایی و معمولا توسط افراد متخصص در سالن زیبایی انجام می‌شود. اما اگر شما مواد مورد نیاز برای فر دائم را در اختیار داشته باشید می‌توانید آن را در منزل نیز انجام دهید و آموزش فر کردن مو را به صورت حرفه ای باد بگیرید .

انواع فر موی دائم

  1. فر موی درشت
  2. فر موی دوقلو
  3. فر موی سیم تلفنی
  4. فر موی اس

انواع بیگودی برای فر کردن مو ها

لازم به ذکر است که بدانید بنا به سلیقه و درخواست مشتری شما بیگودی ها در سایزها و جنس های مختلف در بازار وجود دارد که میتوان به بیگودی های زیر اشاره کرد:

  1. بیگودی پروتزی
  2. بیگودی شلنگی
  3. بیگودی ماژور
  4. بیگودی دوقلو و ...

نکات مهم  قبل از فر کردن  :

1-شستن سر مشتری قبل از فر کردن
2-مشتری که موهای پرکلاغی یا شرابی دارد نمیتوانیم برایش فر انجام دهیم.
3-مشتری با موهای دکلره و مش شده هم نمیتوانند موهای خود را فر کنند.
3-برای موهای رنگ شده از مواد مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

شروع آموزش فر کردن مو دائمی

ما قصد داریم در این آیتم آموزشی فر کردن مو به روش بیگودی پروتزی را به شما به صورت مرحله به مرحله آموزش دهیم پش با ما همراه باشید.


دو روش برای فر کردن وجود دارد :

  1. روش اول فر کردن به صورت مستقیم است در این روش ابتدا موها را مواد زده و سپس بیگودی میبندیم.
  2. روش دوم فر کردن بصورت غیر مستقیم است یعنی ابتدا کل موها را بیگودی میبندیم و در آخر مواد را روی موها اسپری میکنیم.

برای راحتی کار بهتر است که مواد فر را داخل آب پاش بریزیم . ابتدای جلوی سر را جدا کرده و با فاصله دو سانت به ریشه مواد را روی موها اسپری میکنیم موها را شانه میزنیم تا کل موها به مواد آغشته شود..
همیشه برای اینکه نوک موها وز نشود از کاغذ فر استفاده میکنیم نوک موها قرار میدهیم و در نهایت بیگودی را میبندیم و بسته به سلیقه و درخواست مشتری بیگودی را یا به سمت داخل یا بیرون میپیچیم. برای جلوی سر مو را به صورت افقی پیچ می دهیم .

فر کردن مو


برای قسمت های بعدی مو باید موها را به صورت عمودی جدا کرده مواد بزنیم و بیگودی بپیچیم و اینکار را بر روی کل سر انجام میدهیم.

آموزش فر کردن
بعد از اتمام کار مشتری باید به مدت 15 الی 20 دقیقه زیر سشوار کلاهی بشیند بعد از اتمام زمان مکس اولین و آخرین بیگودی را باز میکنیم اگر نتیجه کار خوب بود که همه بیگودی ها را باز میکنیم اگر نه یه حوله روی سر مشتری میندازیم و در دمای محیط منتظر میشیم تا نتیجه دلخواه ما حاصل شود.

بیگودی مو


نکته قابل توجه این است که اگر موها خوب فر شده باشد بعد از باز کردن بیگودی مو به حالت Sقرار میگیرد. زمانیکه به این مرحله از کار رسیدیم بدون باز کردن بیگودی ها سر مشتری را داخل سر شور میشوریم یک حوله روی بیگودی ها میندازیم و آب اضاف موها را میگیریم. بعد از این مرحله باید از مواد خنثی کننده استفاده کنیم و اینار به روش غیر مستقیم مواد را روی موها اسپری میکنیم و به مدت یک ربع مکث میدهیم بعد از این مدن بیگودی ها را باز میکنیم و از آنجا که ممکن است موها بخوبی به مواد خنثی کننده آغشته نشده باشد دوباره روی موها مواد خنثی کننده را اسپری میکنیم و دوباره یک ربع مکث میدهیم.

پروتز مو

نکات قابل توجه برای فر شش ماه با پروتز :

هر چه لایه موئی که برای فر کردن برمیداریم زیاد باشد فر درشت تر و هر چه لایه نازکتری برداریم فر ریزتری خواهیم داشت. اگر میخواهید فر نامنظمی داشته باشید میتوانید همزمان از سایزهای مختلف بیگودی استفاده کنید. مواد خنثی کننده باید یک ربع با بیگودی و یک ربع بدون بیگودی روی موها بماند. به موی فر شده سشوار نگیرید چون باعث وز و پف شدن موها میشود. مراقبت های بعد از فر کردن را به مشتری آموزش دهید که بعد از رفتن از آرایشگاه فکر نکند موهایش خراب فر شده. اگر دوست دارید فر شما بصورت براق یا خیس بنظر بیاید زمانیکه موهایتان خیس است از روغن های مخصوص استفاده کنید.
موهائی کاندید فر کردن هستند که طبیعی بوده و یا بصورت مداوم رنگ نشده اند و حتی برای موهای رنگ شده از مواد فر کردن مخصوص موهای رنگ شده استفاده میشود. در بازار موادی مخصوص موهای دکلره وجود دارد که باز هم ما توصیه میکنیم از این مواد هم استفاده نشود به دلیل اینکه یا اینقد ضعیف هست که موها فر نمیشود و یا اگر در حد معمول هم باشد باز هم به موهای دلکره شده آسیب میزند.

آموزش فر کردن مو دائمی یا شش ماهه با دستگاه ، سشوار ،موس بیگودی و اتو
آموزش فر کردن مو دائمی یا شش ماهه با دستگاه ، سشوار ،موس بیگودی و اتو

مطالب مرتبط با ماتیکیا

آموزش کشیدن رژلب به صورت حرفه ای شاید همه شما خانوم ها با اینکار آشنا باشید و یا اینکه دوس داشته باشید لبهای برجسته شما زیبایی میکاپ شما چند برابر کند پس با هم همراه باشید تا در این آیتم آموزشی نحو ...

آموزش آرایش کامل صورت مدل جدید میکاپ ساده در این آیتم آموزش آرایش کامل صورت مراحل زیر سازی و کانتورینگ پوست به صورت مرحله به مرحله آموزش داده شده و پس از آن یک مدل آرایش چشم زیبا به آن اضافه شد ...

آموزش تهیه ماسک صورت خانگی با تاثیر دهی فوری برای جوان سازی و رفع جوش پوست صورت ماسک های خانگی که صورتتان را تا ده سال جوان‌تر می‌کند. اگر به مهمانی دعوت شدید و می خواهید در مدت زمان کوت ...

آموزش اکستنشن لیزری موی و معرفی انواع اکستنشن موی اکستنشن چیست؟آموزش اکستنشن لیزری موی برای این که مو ی خود را بلند کنیم و حجم آن را زیاد کنم می توانیم از این روش استفاده کنیم . برای این کار ...

پرسش و پاسخ های کار با مواد و رنگ کردن مو راهکارهای پاک کردن موهای مشکی و شرابی چیست؟ برای این کار هم میتوانیم از مواد ریموور استفاده کنیم و هم میتوانیم از پودرهای رنگ بر که در بازار وجو دار ...