فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا

آموزش قرینه سازی ابرو

قرینه سازی ابرو چیست؟

اینبار سعی شده است در وب سایت ماتیکیا درباره آموزش قرینه سازی ابرو صحبت کنیم و این مبحث مهم را آموزش دهیم. طراحی و قرینه سازی قبل از شروع کار میکروپیگمنتیشن میباشد. همانطور که میدانید نام دیگر میکروپیگمنتیشن آرایش دائم ابرو میباشد. پس قبل از شروع کار لازم است که طراحی را با دقت انجام دهیم و سپس این خدمت آرایشی را انجام دهیم. به دلیل اینکه این آرایش دائم ابروها میباشد و جبران هرگونه اشتباهی در این کار زمان بر و هزینه بر خواهد بود. پس باید آموزش قرینه سازی را با دقت بالا و به نحو احسنت یاد بگیرید و انجام دهید.

آموزش قرینه کردن ابرو در تهران با قیمت ارزان

برای اندازه گیری و تقارن کردن ابروها روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از این روش های اندازه گیری با کولیس و خط کش های اندازه گیری ابرو که برحسب سانتی متر تعیین شده اند. روش دیگر برای این کار متد اندازه گیری با نخ و دستمال کاغذی است که در این مقاله ترکیبی از این دو را برای شما شرح میدهیم.

آموزش روش قرینه سازی با خط کش

ابتدا نقطه وسط بین دو ابروها را مشخص میکنیم که از وسط بینی به سمت بلا میبریم تا نقطه وسط این دو مشخص شود البته باید انحراف بینی را هم در نظر بگیریم که ممکن است بعضی ها انحراف بینی داشته باشند با خطا مواجه شود. نکته دیگر اینکه باید از ماژیک های آرایشی استفاده کنیم و از مداد های آرایشی استفاده نکنیم. به دلیل اینکه مدادهای آرایشی دارای سرب هستند و در حین کار سرب را نیز وارد بدن میکنیم ولی ماژیک های آرایشی فاقد سرب هستند و ماندگاری بیشتری در حین کار دارند و شما طرح خود را از دست نمیدهید.

پیدا کردن نقطه وسط در حین قرینه کردن

بعد از اینکه نقطه وسط را پیدا کردیم خط کش تقارن کردن ابروها را که برحسب سانتی متر هست از قسمت صفر خط کش دقیقا وسط خط کش قرینه سازی درست روی خط قرینه سازی وسط دو ابرو قرار میدهیم. با توجه به فاصله ابروهای مشتری و از جایی که تاج ابرو شروع میشود به عنوان مثال مطابق تصویر زیر برای این شخص 1/5 سانتی متر کافیست اگر برای این شخص بیشتر از یک و نیم سانتی متر انتخاب کنیم ممکن است خیلی از ابرو هایشان برداشته شود و فاصله زیاد شود. که مطابق تصویر زیر ما یک سانتی متر از هر طرف ابرو را انتخاب میکنیم. چون باید قسمت های اضافه برداشته شود. که همانطور که در تصویر مشاهده میکنید چند تار اضافه برداشته میشود.

آموزش قرینه سازی ابرو

مرحله بعدی از آموزش قرینه کردن اندازه گیری تاج  تا انتهای دم ابرو و تاج تا قله ابرو میباشد

گام بعدی از دوره آموزش قرینه سازی ابرو باید از یک سانت و نیمی که از تاج ابرو مشخص کردیم دقیقا تا 6/5 نیم سانتی علامت گذاری میکنیم. البته چون ابرو سمت چپ مشتری خیلی کوتاه تر میباشد ما ابرو سمت راست را یک مقدار کوتاه تر در نظر میگیریم و دو میلیمتر دم ابرو ایشان را برمیداریم. برای متقارن کردن ابروها این شخص از تاج  تا قله که در فاصله 5 سانتی متری قرار گرفته است علامت میگذاریم. توجه کنید که طرح آن حتما باید طبق نظر مشتری کشیده شود این مشتری سالن آرایشی ما تمایل داشته که روی کادر خودش کار شود.

قرینه سازی ابرو در تهران

قرینه کردن برای ابرو سمت چپ

ابرو سمت چپ هم به همین صورت از یک سانتی که برای تاج ابرو مشخص شده تا 6/5 سانتی ابرو قرینه سازی شود که البته این ابرو نیاز دارد که کمی بلند تر باشد که در حین کار ما این ابرو را کمی کشیده تر کار میکنیم. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید انتهای آن در 6/5 سانتی و قله در  5 سانتی مشخص میشود. دوستان توجه کنید که ما از قله ابرو که از فاصله 5 سانتی اینکار را میکنیم به دم ابروها وصل شده و از قله به تاج ابرو وصل میکنیم. مطابق با تصویر زیر.

دوره آموزش فرینه سازی ابرو با شابلون

وصل کردن خط ابروها به هم با استفاده از کولیس

در مرحله بعد ما با استفاده از یک شی صاف که کولیس است این خط ها را به هم وصل میکنیم. که دو قله به هم وصل می شود و دو تاج ابروهای متقارن شده با هم و موازی هم وصل میشوند. در این مرحله از آموزش قرینه سازی کولیس را باز کرده و برای اینکه از متقارن بودن ابروها و اینکه رو به روی هم هستند مطمئن شویم مطابق تصویر زیر در تاج و سپس قله ابرو رو به روی هم قرار میدهیم تا ببینیم که قرینه سازی به درستی انجام شده است یا نه.

روش های قرینه سازی ابرو

فیلم آموزش به روش دستمال کاغذی

روش دستمال کاغذی که به شما آموزش میدهیم بسیار ساده و دم دست تر میباشد که برای خبره شدن نیاز همه آرایشگران میباشد البته بماند که این روش از قرینه کردن  بسیار دقیق نیز میباشد. در این روش به صورت تصویر زیر ابتدا دستمال کاغذی را روی ابرو های پایین تر قرار میدهیم و با ماژیک دو نشانه روی آن میذاریم بعد بالاتر می آوریم و میتوانیم با مقایسه نقطه ها میتوانیم ببینیم که آیا کاملا ابروها متقارن شده است. امیدواریم به شما عزیزان آموزش قرینه سازی ابرو داده باشیم که اهمیت آن چه میزان است. با ما در وب سایت ماتیکیا همراه باشید.

فیلم آموزش به روش دستمال کاغذی در قرینه سازی ابرو

آموزش-قرینه-سازی-ابرو