دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش قرینه سازی ابرو با ابزارهای مختلف

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/05

مدت زمان ویدیو : 02:39

بازدید : 5785

قرینه سازی ابرو چیست؟

در این مبحث آرایشی سعی داریم نکات مهم و اصولی را در زمینه ی آموزش قرینه سازی ابرو یادآور شویم. همان طور که میدانید طراحی و قرینه سازی درست قبل از شروع کار میکروپیگمنتیشن انجام میشود و از آنجایی که میکروپیگمنتیشن به نوعی آرایش دائم ابرو محسوب می شود پس قبل از شروع کار ضروری است که طراحی را با دقت بالا انجام داده و سپس این تکنیک از ارایش دائم را روی صورت پیاده کنیم، چرا که جبران هرگونه اشتباهی در این انجام کار بسیار زمان بر و هزینه بر خواهد بود.

آموزش قرینه کردن ابرو در تهران با قیمت ارزان

برای اندازه گیری و متقارن کردن ابروها روش های گوناگونی وجود دارد. یکی از این روش های اندازه گیری، با کولیس و خط کش های اندازه گیری ابرو که برحسب سانتی متر تعیین شده اند، صورت می گیرد و متد دیگر برای این کار اندازه گیری با نخ و دستمال کاغذی است که در ادامه ترکیبی از این دو را برایتان شرح خواهیم داد.

آموزش قرینه سازی با خط کش

ابتدا نقطه وسط بین دو ابرو را مشخص میکنیم (از وسط بینی با ماژیک خطی به سمت بالا میکشیم تا نقطه وسط ابروها مشخص شود)، ضمن اینکه باید انحراف بینی را هم در برخی افراد که دچار این مسئله هستند در نظر بگیریم تا دچار خطا نشویم. نکته دیگر اینکه بهتر است به جای مداد های آرایشی از ماژیک های آرایشی استفاده کنیم، زیرا مدادهای آرایشی حاوی سرب هستند که حین انجام کار وارد بدن می شوند اما ماژیک های آرایشی هم فاقد سرب هستند و هم اینکه ماندگاری بیشتری دارند و دیگر طرح خود را  حین انجام کار از دست نمیدهید.

پیدا کردن نقطه وسط در حین قرینه کردن

بعد از اینکه نقطه وسط را علامت گذاری کردیم باید خط کش تقارن کردن ابروها را که برحسب سانتی متر هست از قسمت صفر خط کش (وسط خط کش قرینه سازی) روی خطی که وسط دو ابرو کشیدیم قرار دهیم. حالا با توجه به فاصله ابروهای مشتری و از جایی که تاج ابرو شروع میشود نقطه شروع کار را علامت گذاری می کنیم، مثلا در مورد تصویر زیر 1/5 سانتی متر کفایت می کند چون اگر بیشتر از این اندازه در نظر گرفته شود ممکن است خیلی از تارهای ابروها برداشته شود و فاصله بین آن ها زیاد شود. بنابراین دقت کنیم که اندازه اصولی و مناسب را انتخاب کرده و در صورت نیاز نهایتا چند تار اضافه را برداریم.

آموزش قرینه سازی ابرو

مرحله بعدی آموزش قرینه کردن : اندازه گیری تاج تا انتهای دم ابرو و تاج تا قله ابرو

گام بعدی از دوره آموزش قرینه سازی ابرو این است که بعد از یک سانت و نیمی که از تاج ابرو مشخص کردیم دقیقا تا 6/5 نیم سانت علامت گذاری میکنیم. البته چون ابرو سمت چپ کیس ما خیلی کوتاه تر است، ابرو سمت راست را یک مقدار کوتاه تر در نظر میگیریم و دو میلیمتر از دم ابرویشان را برمیداریم. برای متقارن کردن ابروها در این تصویر، از تاج تا قله که در فاصله 5 سانتی متری قرار گرفته علامت میگذاریم. توجه کنید که طرح آن حتما باید طبق نظر و سلیقه مشتری کشیده شود. مشتری سالن آرایشی ما تمایل دارد که روی کادر خود ابرو کار شود.

قرینه سازی ابرو در تهران

قرینه کردن برای ابرو سمت چپ

ابرو سمت چپ هم به همین صورت از یک سانتی که برای تاج ابرو مشخص شده تا 6/5 سانتی ابرو قرینه سازی شود که البته این ابرو نیاز دارد که کمی بلند تر باشد پس در حین انجام کار این ابرو را کمی کشیده تر کار میکنیم. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید انتهای آن در 6/5 سانتی و قله در 5 سانتی مشخص شده است. حالا مطابق تصویر از قله ابرو که در فاصله 5 سانتی علامت زدیم به دم ابرو و تاج ابرو وصل میکنیم.

دوره آموزش فرینه سازی ابرو با شابلون

وصل کردن خط ابروها به هم با استفاده از کولیس

در مرحله بعد با استفاده از یک ابزار صاف بنام کولیس این خط ها را به هم وصل میکنیم تا دو قله به هم وصل شده و دو تاج ابرو متقارن و موازی هم وصل شوند. در ادامه این مرحله از آموزش قرینه سازی، کولیس را باز کرده و برای اینکه از متقارن و رو به روی هم بودن ابروها مطمئن شویم مطابق تصویر زیر یکبار در تاج و سپس در قله ابرو رو به روی هم قرار داده و بررسی می کنیم که قرینه سازی به درستی انجام شده است یا خیر.

روش های قرینه سازی ابرو

فیلم آموزش به روش دستمال کاغذی

 قرینه سازی ابرو به روش دستمال کاغذی بسیار ساده و در دسترس تر است و انجام آن برای افزایش تبحر و مهارت همه آرایشگران ضروری است، ضمن اینکه این روش از قرینه کردن، بسیار دقیق هم است. در این روش با توجه به تصویر ابتدا دستمال کاغذی را روی ابروها و کمی پایین تر قرار داده و با ماژیک دو نشانه روی آن میگذاریم سپس دستمال را بالاتر برده و با مقایسه نقطه ها بررسی میکنیم که کاملا ابروها با هم متقارن شده باشند.. امیدواریم مبحث قرینه سازی ابرو برایتان مفید و کاربردی باشد. با دیگر مطالب آموزشی آرایشی همراه ماتیکیا باشید...

فیلم آموزش به روش دستمال کاغذی در قرینه سازی ابرو

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها