دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش تصویری لایت مو با و معرفی انوا ع آن

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/04

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:02

بازدید : 3076

آموزش تصویری لایت مو با و معرفی انوا ع آن

آموزش انواع لایت مو

در این مبحث آرایشی با آموزش چند تکنیک پر کاربرد لایت مو همراهتان هستیم...

 آموزش تکنیک سان لایت مو

با توجه به معنای لغوی سان لایت اینطور بدست می اید که تمام رنگ های بکار رفته در این تکنیک همه از تناژ رنگهای گرم و روشن هستند و انجام آن به دو روش مجزا تقسیم بندی میشود اما بیس کلی کار به اینصورت است که مو ها باید به دو قسمت تقسیم و رنگ شوند. در روش اول قسمت بالای مو را (از ریشه تا وسط سر) تیره کرده و از آن به بعد که قسمت ساقه ی مو میباشد از رنگهای روشن و گرم (شرابی، تنباکوئی، شکلاتی و ...) استفاده میکنیم. اما در روش دوم، مو ها را به این شکل تقسیم بندی نمیکنیم، ابتدا زمینه ی مو را با توجه به سلیقه مشتری رنگ میکنیم سپس از بین آنها لایت های رنگی در میاوریم، مثلا زمینه مو را مسی و روی آن لایتهای طلائی در می آوریم.

سان لایت

تکنیک هاف لایت مو :

واژه هاف در این روش به معنی نصف است یعنی متخصص رنگ باید دو سانت بالاتر از گوش موها را جدا کرده و قسمت بالای مو را بلوند و پایین مو را تیره کند. در این روش میتوان موها را از فرق سر هم به دو قسمت تقسیم کرد، یک سمت را روشن و سمت دیگر را تیره کنیم. نام دیگر هاف لایت همان دی لایت است.

هاف لایت مو

تکنیک مون لایت و مقایسه آن با هاف لایت :

مون در این تکنیک به معنی ماه هست و روش انجام آن بر عکس روش هاف لایت است به این صورت که بعد از تقسیم بندی قسمت بالای مو تیره و ساقه ی موها روشن میشود.

مون لایت مو

 آموزش تکنیک پوش لایت :

این تکنیک که از خانواده بالیاژ (بالیاژ یعنی مش در فضای آزاد بدون هیچ پوششی) است، بیشتر مناسب موهای کورنلی و کوتاه بوده و روش انجام آن به اینصورت است که ابتدا کل موها به سمت ریشه پوش داده می شوند و سپس باقیمانده ساقه مو را رنگ می کنیم. در انتخاب رنگ هم اگر موها روشن باشند ساقه مو را تیره و اگر زمینه تیره باشد اول ساقه ی مو را دکلره و بعد رنگساژ میکنیم.

پوش لایت مو

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها