دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش هایلایت مو و انواع لایت موی ها

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1398/07/22

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:20

بازدید : 23

آموزش هایلایت مو و انواع لایت موی ها

آموزش لایت و هایلایت مو به صورت حرفه ای

لایت مو مدل های مختلفی دارد که در مقدار و نوع ترکیب رنگ ها با هم متفاوت هستند . ما در این آیتم آموزش لایت و هایلایت مو و نحوه ی رنگ زدن آن ها و شکل ظاهری آن ها به شما توضیح خواهیم داد .

مباحث آموزش لایت و هایلایت مو در این آیتم

هایلایت

دارک لایت

ری لایت

وی لایت

لولایت دکوپاژ و نحوه ی انجام آن

هایلایت مو

آموزش لایت و هایلایت مو و معرفی انواع آن

1-پارت لایت : همانطور که از اسم لاتین میتوانیم برداشت کنیم پارت یعنی قسمت و این کار یعنی لایت کردن مو به صورت قسمت به قسمت . برای ایجاد باید موها را تا زمینه 8 و 9 با دلکره روشن کنیم تا بتوانیم روی آن از چند تا با تناژ های مختلف استفاده کنیم. برای رنگ کردن موها آنها را به لایه های یک سانتیمتری تقسیم میکنیم و نحوه تقسیم بندی هم میتواند بصورت عمودی باشد(نیمه کره چپ و راست) هم میتواند به صورت افقی باشد(نیکره شمالی و جنوبی سر) . انتخاب رنگ وتقسیم بندی موها در پارت لایت کاملا سلیقه ای می باشد .
به عنوان مثال اگر قرار باشد مو را به سه قسمت تقسیم کنیم قسمت بالا دو سانت بالاتر از گوش – قسمت میانی و در نهایت از زیر گوش تا پائین سر قسمت پائینی را تشکیل میدهد و انتخاب رنگها کاملا سلیقه ای میباشد.

2-دارک لایت : همانطور که از اسم این پیداست دارک به معنی سیاه یا تیره میباشد و در مقابل آن لایت به معنی روشن است و معنی این یعنی سایه روشن کردن موها . دارک لایت به این صورت است که برخلاف پارتلایت که مهم نبود از چه رنگ هایی استفاده شود در رنگها باید باهم هارمونی داشته و از یک خانواده باشند به عنوان مثال اگر قرار است از رنگ دودی در این مدل استفاده شود باید از شماره های مختلف این طیف رنگی به منظور هایلایت کردن استفاده کرد .
نکته قابل توجه در این مدل این است که باید مو از قبل دکلره شده باشد وگرنه سایه روشنها و اختلاف رنگها خود را به خوبی نشان نمی دهد.
برای اینکه رنگها با هم تداخل نداشته باشند از پشت سر کار را شروع میکنیم و بین هر لایه که تقسیم بندی کردیم فویل قرار می دهیم.

3- ری لایت : کلمه R این تکنیک مخفف کلمه RED میباشد به معنی قرمز .کلیه لایتهایی که در ترکیب رنگساژ آنها از قرمز و یا مسی استفاده میکنیم را ری لایت می نامیم.

4- وی لایت : کلمه V در این تکنیک از کلمه  VIOLET گرفته شده به معنی بنفش . کلیه ی لایت هایی را که در ترکیب رنگساژ آنها از بنفش استفاده شود را وی لایت می نامیم.

خب در این بخش آموزش لایت و هایلایت مو را دیدید و ما تمامی مراحل لایت و هایلایت مو را به طور کامل برایتان شرح دادیم و در ادامه برایتان آماده کردن زمینه مو برای لایت مو را آموزش می دهیم با ما همراه باشید.

لایت کردن مو ها

دکوپاژ کردن موها چیست؟

در ابتدا مفهوم دکوپاژ را به شما آموزش می دهیم . این کار نیازی لام است که بخواهید رنگی از مو را حذف کنید که تیره است مثل پرکلاغی و شرابی . بعنی این رنگ ها را از روی موی خود حذف کنید . بعد از آن مو را مجدد رنگ میکنیم . ب این دلیل این کار انجام می شوند روی موهای رنگ تیره رنگ نمی گیرد و باید اول رنگ مو را دکوپاژ کنیم تا رنگ مرد علاقه مان را بتوانیم روی مو بگذاریم. این فرایند مثل دکلره است ولی بهتر از آن است و عوارض کمتری دارد ولی باز هم آسیب هایی به مو می رساند که با آبرسان و ویتامینه کردن می توان آن را جبران کرد.

مراحل انجام کار دکوپاژ برای آموزش لایت و هایلایت مو  :

برای انجام دکوپاژ از پودر دکلره و یک برابر و نیم اکسیدان بریزید مقداری هم آب باید در ترکیب استفاده کنیم تا رنگ رقیق تری داشته باشیم و برخلاف دکلره که باید تا پایه 9 و 10 باز شود برای انجام دکوپاژ تا پایه 7 و 8 کافی میباشد. اگر موهای نازکی داشتیم که تا زمان رنگ زدن کل موها موهای پشت سر  باز کردن نیازی به مکث کردن نیست .
نکته قابل توجه این است که اگر پایه طبیعی موها 3 یا 4 بود از همان ابتدا از اکسیدان 2(9%) بزنیم و برای شارژ از اکسیدان 3 استفاده می کنیم که ما توصیه می کنیم حتی الامکان از اکسیدان 3 استفاده نکنید تا آسیب کمتری به موهای مشتری وارد شود.
از پشت سر در لایه های نازک و با فاصله یک سانت از ریشه موها را شروع به رنگ کردن می کنیم. مواد دکوپاژ را روی موها قرار میدهیم بعد از اینکه کل موها را تمام کردیم بسته به جنس مو(مقاومت و ضخیم بودن) به مدت 10 دقیقه مکث می کنیم. بعد از آن باز هم از پشت سر ریشه گیری می کنیم.
زمانیکه موها کاملا تمام شد و به مدت 20 دقیقه مکث دادیم زمانیکه ساقه و ریشه یکدست شد و موها به پایه 8 رسید(بستر زردی خیلی روشن) موها را با آب ولرم میشوریم تا کامل مواد دکوپاژ ار موها خارج شودو بعد یک ماسک کراتینه می زنیم و به مدت پنج دقیقه روی موها ماساژ داده و دوباره شستشو  و کاملا خشک می کنیم.
بعد از رنگهای 1/6 و 1/7 هر کدام به اندازه نصف تیوپ واکسیدان شماره 1 استفاده کرده و از جلوی سر بصورت یکدست موها را رنگ میکنیم به مدت 25 دقیقه مکث میدهیم موها را شسته و برای عملیات هایلایت و لولایت آماده میکنیم .
زمانیکه موها دکلره میشوند و یا دکوپاژ رنگدانه های قرمز و نارنجی را از مو گرفتیم برای اینکه هنگام هایلایت یا لولایت کردن موها بعد از رنگساژ مو های مشتری به سبزی نزند باید تاحدی رنگدانه های قرمز و نارنجی به مو برگردانده شود .
به همین منظور در ترکیب رنگساژ باید از رنگهای قرمز – مسی و یا شرابی استفاده کرد تا هایلایت کردن خوب شود.

لایت کردن

روش انجام هایلایت و لو لایت کردن

برای انجام هایلایت و لولایت کردن در یک کاسه دکلره و در کاسه دیگه رنگساژ مورد نظرمون را آماده میکنیم فقط دقت داشته باشید برای اینکارها فقط از اکسیدان شماره 1 استفاده میشود چون مو ها به پایه 8 رسیده اگر از اکسیدان قویتر استفاده شود به مو آسیب میرسد.
از پشت سر شروع به رنگ کردن میکنیم یکسری هایلایت و یکسری لولایت در فویل میپیچیم تا جلوی سر اینکار را ادامه میدهیم  به مدت 20 دقیقه مکث میکنیم بعد چک میکنیم اگر موهای دکلره شده به پایه 10 رسیده بود و هیچ گونه زردی وجود نداشت فویلهای دکلره را باز مکینم مو را میشوریم و بعد از آن فویل های لولایت را هم باز کرده و موها را شستشو میدهیم.
بعد از این مرحله رنگساژ را روی موها ماساژ داده و به مدت 10 الی 15 دقیقه مکث میکنیم و موها را میشوریم همان موقع مقداری ماسک حاوی کراتین روی ساقه ی مو ماساژ میدهیم و شستشو میکنیم مو را کاملا خشک کرده و براشینگ میکنیم.

خب آموزش لایت مو به طور کامل تمام شد امیدوارم به طور کامل این مباحث را فهمیده  باشید و بتوانید برای خود و نزدیکانتان انجام دهید.

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها