فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی آموزش میکاپ صورت حرفه ای و ساده ایرانی

آموزش میکاپ صورت حرفه ای و ساده ایرانی

آیتم آموزش میکاپ صورت حرفه ای

این نوع میکاپ صورت حرفه برای مراسم های روزانه و درعین حال مهم بسیار کاربرد دارد . این آرایش مورد استقبال بیشتر بانوان بوده و توجه دختران را به خودش جلب کرده است برای همین تصمیم گرفتم در این آیتم آموزشی آموزش میکاپ صورت را برایتان با عکس و نوشته در سایت قرار دهم در ادامه با ما همراه باشید .

  1. شستن آرایش و باقی مونده های آرایش شب قبل و زدن کرم مرطوب کننده برای آماده شدن آموزش میکاپ صورت حرفه ای

  توصیه میکنم اگر قرار است فردا به یک مراسم مهم بروید و می خواهید میکاپ صورت حرفه ای انجام دهید. حتما شب قبل از خواب کرم شب مصرف کنید تا هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید پوستی نرم و لطیف داشته باشید از بهترین مارک های موجود در بازار مصرف کنید زیرا مدت زمان زیادی روی پوست می ماند. با اینکه ممکن است شب صورت خود را شسته باشید ولی همچنان مقداری آرایش روی پوست شما مخصوصا در اطراف چشم باقی مانده باشد. به همین خاطر با خرید یک دستمال مرطوب مناسب و یا خرید یک شیر پاک کن های خوب صورت خود مخصوصا اطراف چشم خود را پاکسازی کنید .

میکاپ

  2 . آموزش ترکیب کرم پودر برای پوشش دهی پایه صورت 

در ابتدا ترجیحا از یک برق لب برای شروع کار مصرف میکنم تا در زمانی که مشغول میکاپ هستید لب نرمم و لطیف شود. در اینجا از برق لب زیتون که کاملا طبیعی هست استفاده میکنم. همانطور که میدانید در ابتدای کار میکاپ باید از کرم های مرطولب کننده و کرم پودر برای پوشش پوست می مالم . من توصیه میکنم که مقداری کرم پودر را با کرم مرطوب کننده (یا ضد آفتاب) ترکیب کرده و به وسیله براش روی پوست بمالید اینکار هم باعث میشود پوست شما صاف شود و هم پوست شما را درمقابل اشعه آفتاب محافظت میکند. در ضمن این کرم ترکیبی به سنگینی کرم پودر نیست و انگار شما خودتان کرم پودر درست کرده اید.

آموزش میکاپ

    3 . خرید کانسیلر دور چشم برای پوشاندن سیاهی دور چشم

بعد از این مرحله از آموزش میکاپ صورت به کانسیلر می رویم. کرم دور چشم می مالیم که من از مارک MAK مصرف میکنم و با انگشت دست بصورت ضربه ای دور چشم میمالیم. سعی کنید همانطور که گفته شد اینکار را با انگشت و بصورت ضربه ای انجام دهید تا طبیعی تر بنظر بیاید . ولی این ضربه ها ارام باشد تا به چشم آسیب نرسد. دور چشم به علت نازکی پوست و حساس بودن چشم بسیار مهم است. مراقب باشید کرم وارد چشم نشود و از داروخانه بهترین مارک را مصرف کنید تا باعث ورم و حساسیت نشود. اگر چشم شما حساس است این نکته را سرسری نگیرید توجه کنید. و از مارکی مصرف کنید که قبلا ان را روی پوست امتحان کرده اید.

میکاپ و زدن کانسیلر صورت

    4 . آموزش کشیدن خط گونه

همانطور که میدانید حجم دادن به گونه ها در میکاپ بسیار مهم است و بیشتر بانوان در کشیدن آن مشکل دارند و نمیدانند خط گونه هایشان را کجا بکشند تا متناسب با فرم صورت شان باشد زیرا همانطور که میدانید محل کشیدن خط گونه در چهره های مختلف متفاوت است به همین خاطر در این آیتم آموزشی از یک پنکک شکلاتی زیر گونه ها استفاده می کنیم. رژگونه های براق مراسم شب بسیار مناسب هستند ولی اگر میخواهید میکاپ شما طبیعی بنظر بیاد از رنگهای مات استفاده کنید. مقداری از یک سایه روشن و براق بالای رژگونه استفاده میکنیم تا حجم بیشتری به گونه ها بدهیم و اینکار را نیز با انگشت انجام میدهیم و با ضربه روی گونه پخشش میکنیم اگر این کار را با انگشت انجام ندهیم آرایش ما خراب میشود. کامل کردن قسمت گونه از یک رنگ هلوئی یا صورتی استفاده میکنیم تا میکاپ طبیعی تر بنظر بیاید .از پنکک یا رژگونه ائی که استفاده می کنید میتوانید کوچک نشان دادن بینی نیز استفاده کنید .

آموزش کشیدن رژگونه

5 . آموزش آرایش چشم صورت

برای آموزش میکاپ صورت باید یک ارایش چشم زیبا داشته باشید.در ادامه آرایش چشم برای میکاپ صورت را برایتان آموزش می دهیم. حالا نوبت آرایش چشم میباشد به نحوی که کرم بیس را روی کل پلک پخش میکنیم و از سایه مکس جهت زیر ابرو استفاده میکنیم و این سایه را روی کل پلک پخش میکنیم.
حالا نوبت سایه چشم است( پالت سایه آناستازیا) از یک رنگ تیره برای گوشه چشم استفاده میکنیم و با یک قلمو به قسمت گودی چشم میزنیم و به صورت خیلی کمرنگ به داخل چشم میکشانم.
سپس از یک رنگ روشن تر جهت بالای این رنگ تیره استفاده میکنیم که من از همان پالت رنگ نارنجی را انتخاب کردم و بالای سایه تیره کشیدم.
ازخط چشم این پلات استفاده میکنم و شروع به کشیدن خط چشم میکنم و بعد از اینکه خط چشم خشک شد از سایه مک جهت پر کردن گوشه بیرونی چشم استفاده میکنیم. البته از هر سایه قهوه ائی برای اینکار میتوانیم استفاده کنیم.
بعد از اتمام کار مقداری کانسیلر را با براش مخصوص کانسیلر زیر خط چشم میکشیم تا قسمت بیرونی خط چشم و سایه مرتب شود و میکاپتون خیلی تمیز بنظر بیاید.
مقداری سایه روشن گوشه چشم به عنوان هایلایت کردن چشم قرار میدهیم و مقداری سایه تیره زیر پلک پائین برای پر رنگ کردن مژه های پائین استفاده میکنیم.
بعد از اتمام کار چشم میتوانیم از مژه مصنوعی استفاده کنیم تا زیبائی چشمانمان چند برابر شود. برای آموزش میکاپ صورت حرفه ای چشم مهم ترین بخش می باشد.

آموزش میکاپ صورت

6 . آموزش کشیدن لب در میکاپ

حالا در مرحله آخر نوبت به آرایش لب میرسد. از رژ لب مک و خط لب صورتی استفاده میکنیم بعد از زدن خط لب داخل لب را با رژ پر میکنیم بنا به سلیقه میتوانید از هر رنگی که مد نظرتون هست استفاده کنید. رنگ رژ لب، جنس آن و ماندگاری آن مهم است از رژلبی که لبتان را پوسته پوسته می کند مصرف نکنید باعث بد فرم شدن می شود. بهتر است قسمت های داخلی لب را کم رنگ تر کنید. از رنگی استفاده کنید که با رنگ رژگونه و سایه شما هم خوانی داشته باشد.این دوره از آموزش میکاپ صورت به اتمام رسید با ما همراه باشید.

میکاپ چهره

آموزش میکاپ چشم و گونه و آرایش ساده ایرانی حرفه ای صورت در منزل تصویری
آموزش میکاپ چشم و گونه و آرایش ساده ایرانی حرفه ای صورت در منزل تصویری

مطالب مرتبط با ماتیکیا

آموزش کشیدن رژلب به صورت حرفه ای شاید همه شما خانوم ها با اینکار آشنا باشید و یا اینکه دوس داشته باشید لبهای برجسته شما زیبایی میکاپ شما چند برابر کند پس با هم همراه باشید تا در این آیتم آموزشی نحو ...

آموزش ویتامینه کردن مو با محصولات و کرم های خانگی انواع روشهای ویتامینه کردن مو : 1- ویتامینه کردن به روش خانگی 2- بوتاکس مو 3- کراتین سرد 4- کراتین گرم ویتامینه کردن مو به روش خانگی چیس ...

آموزش آرایش کامل صورت مدل جدید میکاپ ساده در این آیتم آموزش آرایش کامل صورت مراحل زیر سازی و کانتورینگ پوست به صورت مرحله به مرحله آموزش داده شده و پس از آن یک مدل آرایش چشم زیبا به آن اضافه شد ...

آموزش روشهای صاف کردن موها به روش کراتینه طبیعی و شیمیایی 1-صاف کردن و آموزش کراتینه کردن مو به روشهای طبیعی و غیر دائمی(اتو وسشوار کشیدن) 2-صاف کردن و آموزش کراتینه کردن مو به روشهای شیمیائی ...

شینیون کاغذی یکی از مدل های به روز و جدید می باشد که امروزه طرفداران زیادی دارد . تنوع و طرح در این مدل از شینیون زیاد است که شما ب راحتی با دانستن اصول اولیه آن می توانید  مدل های زیادی را یاد ب ...