دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش میکاپ صورت حرفه ای و ساده ایرانی

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/04

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 03:19

بازدید : 379

آموزش میکاپ صورت حرفه ای و ساده ایرانی

 آموزش میکاپ صورت حرفه ای

این مبحث آموزشی یک سبک از میکاپ صورت است که برای مراسم روزانه بسیار کاربردی است که با آموزش مرحله به مرحله آن در خدمت شما هستیم و امیدواریم مورد پسندتان واقع شود.

1.شستشوی صورت و باقی مانده های آرایش شب قبل

اگر قرار است فردا به یک مراسم مهم بروید و دوست دارید یک میکاپ صورت حرفه ای انجام دهید، توصیه میکنم شب، قبل از خواب از کرم شب استفاده کنید تا هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید پوستی نرم و لطیف داشته باشید و برای این کار مرغوب ترین مارک های موجود در بازار را خریداری کنید زیرا این کرم مدت زمان زیادی روی پوست شما می ماند. با یک دستمال مرطوب و یک شیر پاک کن مناسب صورت و اطراف چشمتان را پاکسازی کنید چون حتی اگر شب صورت خود را شسته باشید باز هم ممکن است همچنان مقداری آرایش روی پوست و اطراف چشمتان باقی مانده باشد.

استفاده از کرم شب قبل از انجام میکاپ حرفه ای

2 . آموزش ترکیب کرم پودر سبک برای پوشش دهی پوست صورت 

میکاپ را ترجیحا با یک برق لب شروع کنید تا در مدت زمانی که مشغول انجام میکاپ هستید لب ها نرم و لطیف شوند. حالا میکاپ را با کرم مرطوب کننده و کرم پودر برای پوشش دهی پوست ادامه میدهیم. توصیه ما اینست که مقداری کرم پودر را با کرم مرطوب کننده (یا ضد آفتاب) ترکیب کرده و به وسیله براش روی پوست بمالید. اینکار هم باعث صاف و یکدست شدن پوست میشود و هم آن را در مقابل اشعه آفتاب محافظت میکند. در ضمن این کرم ترکیبی به سنگینی کرم پودر نیست.

زیر سازی پوست برای میکاپ روزانه

3 . استفاده از کانسیلر برای پوشاندن سیاهی دور چشم

بعد از این مرحله از آموزش میکاپ صورت به سراغ کانسیلر می رویم و آنرا دور چشم مالیده و با انگشت دست بصورت ضربه ای دور چشم پخش میکنیم. اینکار اگر با انگشت و بصورت ضربه ای انجام شود نتیجه را طبیعی تر نشان میدهد بشرط اینکه ضربه ها ارام باشند تا به چشم آسیب نرسد. آرایش اطراف چشم به علت نازکی پوست و حساس بودن چشم بسیار مهم است. مراقب باشید که کرم وارد چشم نشود و اگر چشمتان حساس است این نکته را سرسری نگیرید. محصولات آرایشی خود را از داروخانه خریداری کنید تا باعث ورم و حساسیت نشود و از برندی که قبلا آن را روی پوست خود امتحان کرده اید استفاده کنید.

میکاپ و زدن کانسیلر صورت

4 . آموزش کشیدن خط گونه

حجم دادن به گونه ها نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در یک میکاپ حرفه ای و جذاب دارد که برخی از خانم ها در کشیدن آن مشکل دارند و نمیدانند خط گونه هایشان را دقیقا کجا باید بکشند. با توجه به اینکه خط گونه در فرم های مختلف چهره متفاوت است به کمک تصویر زیر و شناسایی فرم صورت خود، محل کشیدن رژگونه خاص خود را پیدا کنید و با نکاتی که در ادامه متذکر میشویم انرا روی صورت خود پیاده سازی کنید. همانطور که میدانید رژگونه های براق برای مراسم شب مناسب هستند اما اگر میخواهید میکاپ شما طبیعی تر بنظر برسد سعی کنید از رنگهای مات استفاده کنید و مقداری هم از یک سایه ی روشن و براق بالای رژگونه خود بزنید تا حجم بیشتری به گونه هایتان بدهید. بهتر است اینکار را با انگشت انجام داده و با ضربه روی گونه پخش کنید. در آرایش گونه ها رنگ هلوئی و صورتی گزینه های مناسب تری هستند اما اگر با رنگ پوست و سلیقه شما سنخیتی ندارد میتوانید از رنگ های تناژ قهوه ای هم استفاده کنید و از همان پنکیک و رژگونه ای که در میکاپ خود استفاده کردید میتوانید برای کوچک نشان دادن بینی هم استفاده کنید.

آموزش کشیدن رژگونه

5 . آموزش آرایش چشم

برای یک میکاپ حرفه ای در صورت باید یک ارایش چشم زیبا داشته باشید، به این صورت که ابتدا کرم بیس را روی کل پلک پخش کرده و از یک سایه روشن برای زیر ابرو استفاده کنید و آن را روی تمام پلک بکشید. حالا نوبت سایه چشم است که برای اینکار از یک رنگ تیره برای گوشه چشم استفاده میکنیم و با یک قلمو آنرا به قسمت گودی چشم و سپس به داخل چشم به صورت خیلی کمرنگ امتدادش میدهیم. در ادامه از یک رنگ روشن تر، بالاتر از رنگ تیره میزنیم و بعد از آن شروع به کشیدن خط چشم میکنیم. خط چشم که خشک شد یک سایه تیره که میتواند تناژ رنگ قهوه ای باشد برای پر کردن گوشه بیرونی چشم استفاده کرده و در انتهای کار مقداری کانسیلر را با براش مخصوص زیر خط چشم میکشیم تا قسمت بیرونی خط چشم و سایه مرتب شود و میکاپ خیلی تمیزتر بنظر بیاید. برای هایلایت کردن چشم مقداری سایه ی روشن گوشه چشم زده و کمی هم سایه تیره زیر پلک پایین برای پر رنگ تر کردن مژه های پایین استفاده میکنیم. اتمام ارایش چشم با چسباندن مژه مصنوعی و چند برابر کردن زیبایی آن از این طریق صورت میگیرد.

آموزش میکاپ صورت

6 . آموزش آرایش لب در میکاپ

 در پایان نوبت به آرایش لب ها میرسد که باید از یک رژ و خط لب همرنگ استفاده کنیم و بعد از زدن خط لب، داخل لب را با رژ پر کنیم. انتخاب رنگ رژ لب کاملا سلیقه ای و با توجه به سبک آرایشتان است. از نکات مهم در هنگام خرید رژ لب، جنس، رنگ، کیفیت و ماندگاری آن است و سعی کنید از رژلبی که لبتان را پوسته پوسته می کند استفاده نکنید تا باعث بد فرم شدن لبهایتان نشود. قسمت های داخلی لب را هم کم رنگ تر بکشید و از رنگی استفاده کنید که با رنگ رژگونه و سایه شما همخوانی داشته باشد.

آموزش آرایش لب ها در میکاپ

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها