دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش هاشور ابرو به روش فیبروز

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1399/04/24

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 12:03

بازدید : 2256

آموزش هاشور ابرو به روش فیبروز
آموزش هاشور ابرو به روش فیبروز

هاشور ابرو به روش فیبروز چیست و چه مزایا و کاربردی دارد؟

هاشور ابرو به روش فیبروز روش نوینی است که نتیجه فوق العاده ظریف و طبیعی دارد. این تکنیک زیبا سازی ابرو با سوزن های نازک تر و ظریف تری نسبت به میکروبلیدینگ عادی انجام میشود که البته انجام آن هم نسبت به میکروبلیدینگ، تخصص بیشتری نیاز دارد، چرا که صرفا هنر دست هاشور کار بوده و با هیچ دستگاه و ابزار برقی انجام نمیشود و پس از اتمام کار نیز نتیجه به حدی طبیعی به نظر می رسد که از ابروهای طبیعی خود فرد قابل تشخیص و تمیز نبوده و مراجعه کننده کاملا شگفت زده خواهد شد. هاشور ابرو به روش فیبروز برای پوست های خشک و نرم کاربرد بیشتری دارد و برای پوست های چرب خیلی نتیجه مطلوبی به جا نمیگذارد. مهمترین محدودیتی که این روش دارد این است که روی ابروهایی که قبلا تتو انجام شده کاربردی ندارد، زیرا تتوی قبلی مانع از نمایش ظرافت این روش شبیه تار موهای واقعی میشود. فیبروز برای افرادی کاربرد دارد که در قسمت هایی از ابروی آنها اصلا مویی نروییده و نیاز دارند که این کمبود را برطرف کنند و اصلا تمایل ندارند که این امر نمایی مصنوعی داشته باشد، بنابراین بهترین گزینه برای این افراد روش فیبروز است که کاملا به شکل مو طبیعی دیده می شود؛ با انجام این تکنیک تنها میتوان نواقص جزئی را برطرف نمود و در تمام قسمت ها یی از ابرو که کمبود مو وجود دارد با کمک این روش نواقص آن را برطرف کرد. اگر بخواهیم مزیت دیگر این روش را عنوان کنیم این است که هاشور ابرو به روش فیبروز ماندگاری خیلی بالایی ندارد و طی 6 ماه تا 1 سال کاملا پاک می شود به همین خاطر خیلی از خانم ها که تمایل دارند مدام در فرم و مدل ابروی خود تنوع ایجاد کنند و ترند ابروی هر سال را دنبال می کنند از این تکنیک استقبال زیادی میکنند.

هاشور ابرو به روش فیبروز

آموزش مرحله به مرحله ی هاشور ابرو به روش فیبروز

نکته خیلی مهم در روش هاشور ابرو به روش فیبروز زاویه دست هاشور کار است که باید به گونه ای باشد که رنگ در پوست پخش نشود و نکته مهمتر اینکه فشار دست هم باید کنترل شده و استاندارد باشد. در ابتدا بهتر است که خط های تاج ابرو را رسم کرده و سپس به ترتیب خط ترنزیشن و خط اسپاین را بکشیم، همچنین می توان در همان ابتدا قسمت پایین و بالای ابرو را رسم کرد؛ در این مرحله هر خط باید یک یا دو بار تمدید شود و نکته مهمی که وجود دارد این است که هر خطی را که رسم کردیم برای تمدیدش نباید خط دوم را کناره های خط اولیه رسم کنیم بلکه باید دقیقا روی همان خط را تمدید کنیم و بعد رسم تمام خطوط یک شوک رنگ میدهیم و کمی صبر می کنیم. در روش هاشور ابرو به روش فیبروز باید دقت شود که رنگ انتخابی شبیه رنگ ابروی مراجعه کننده یا موی سر او باشد و توصیه میشود که از 10 روز قبل از انجام هاشور ابرو به روش فیبروز مراجعه کننده ابروهای خود را رنگ نکند.
در مرحله دوم کار پس از پاک کردن رنگ، اگر خط ها نیاز به تمدید داشتند تمدید آنها را انجام می دهیم و پس از آن خطوط پایین ابرو را رسم میکنیم و دوباره سراغ بالای ابرو (که شامل دم ابرو یا آرک ابرو میشود) رفته و خطوط را رسم می کنیم. این مرحله وابسته به خواسته و سلیقه مراجعه کننده است که ضخامت ابروها را نازک بخواهد یا اینکه بیشتر شود تا ابرو ها پر تر نشان داده شوند و ابرو ظاهری طبیعی تر به خود بگیرد.  پس از اتمام این مرحله دوباره شوک رنگ می دهیم و سه الی چهار دقیقه صبر می کنیم و سپس به سراغ مرحله آخر می رویم.
در مرحله سوم نیز خط ها را پس از یک چک کامل و مقایسه میان دو ابرو از نظر قرینه بودن و رنگ، تمدید کرده و پس از اتمام کامل خطوط بهتر است یه شوک رنگ دیگر بدهیم و کارمان را به پایان برسانیم. موضوع حائز اهمیت اینجاست که مراحل پررنگ شدن خطوط بستگی به نوع پوست مراجعه کننده دارد که ممکن است در یک دو سه و حتی چهار مرحله انجام گیرد. این روش نیز مانند میکروپیگمنتیشن برای طی کردن زمان بهبودی 3 هفته پس از انجام آن، زمان نیاز دارد تا در صورت نیاز دوباره به هاشور کار مراجعه کرده و مراحل اصلاح و ترمیمی انجام شود.

آموزش هاشور ابرو به روش فیبروز

مراقبت های پس از هاشور به روش فیبروز

مراقبت های پس از هاشور ابرو به روش فیبروز نیز به این نحو است که تا 3 روز نباید استحمام کنید، در روز اول باید قبل از مصرف پماد چرب کننده با آب معمولی ابرو را بشویید و با دستمال به صورت ضربه ای آنرا خشک کرده و از پماد استفاده کنید.  پس از آن نیز به مدت سه روز دیگر موضع باید با ویتامین های چشمی چرب نگه داشته شود و بهتر است که روزانه چهار بار این عمل انجام شود اما عمل شستشو فقط همان روز اول انجام شود کافیست و دیگر برای روز های بعد الزامی ندارد، به مدت 10 تا 12 روز هم از لوازم آرایشی روی ابرو استفاده نکنید و تا قبل از زمان ترمیم بهتر است از سونا و استخر و مواردی از این دست خودداری کنید.

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها