دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش پاکسازی پوست چرب و خشک و آبرسانی به پوست صورت

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/22

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:26

بازدید : 312

آموزش پاکسازی پوست چرب و خشک و آبرسانی به پوست صورت

آموزش پاکسازی پوست چرب و درمان منافذ باز پوست

پاکسازی پوست صورت برای همه افراد توصیه میشود و از آنجا بعد هر تغییری حداقل چهار هفته بعد دوباره پروسه بازسازی خود را انجام می دهد توصیه میشود جهت حفظ طراوت و جلوگیری از پیری زود رس حتما توسط افراد مجرب و با تجربه کار پاکسازی را انجام دهید .

اکستنشن

آموزش انجام پاکسازی پوست چرب صورت

در آموزش ابتدا تشخیص نوع پوست به منظور پاکسازی مراجعه کننده بسیار حائز اهمیت است.

در وهله اول بررسی مشکلات پوست برای پاکسازی صورت مراجعه کننده از قبیل :

1-جوشهای سفید و سر سیاه
2-آموزش تشخیص جنس پوست صورت از نظر کراتینه بودن یا نبودن
3-تشخیص روزنه
4-بعد از آن باید قسمت پشت و لب مراجعه کننده بصورت کامل تمیز شود بطوری که روی پلک بالا و پائین شخص مراجعه کننده هیچ آلودگی وجود نداشته باشد در مورد لب هم به همین صورت است .بالا و پائین لب بصورت کامل پاکسازی شود.
5-اگر شخص مراجعه کننده دارای پوست  چرب با منافذ باز بود برای پاکسازی شستشوی از ژل شستشو استفاده میکنیم تا حد زیادی چربی را بگیرد و بعد کمی ماساژ می دهیم تا ژل کمی سلولهای اپیدرم را پاکسازی کند و بعد پایان ماساژ ژل را از روی صورت پاکسازی می کنیم( توجه داشته باشید در کار ماساژ و یا هر کار دیگری که قرار است روی صورت انجام بشود باید ماساژ به سمت بالا باشد تا باعث افتادگی و یا عمیق شدن چروک ها نشود) .
6-بعد از پاکسازی کردن ژل از یک تونر که مخصوص پوستهای چرب هست برای پاکسازی مجدد مصرف میکنیم کاری که تونر انجام میدهد از لایه دوم (درم) آلودگی ها رو خارج میکند .
پس توجه داشته باشید ژل شستشو نقش مهمی دارد زیرا سطح اپیدرم و تونر لایه دومی را پاکسازی میکند بعد از اینکه به صورت کامل پاکسازی شد از لایه بردار پاکسازی مخصوص پوست صورت مراجعه کننده مصرف می کنیم, مصرف لایه بردار باعث میشود سلولهای مرده, سلولهای شاخه ائی و همچنین کراتینه بودن از بین برود و طراوت خود را بدست بیاورد, لایه برادر به مدت 3 الی 5 دقیقه روی آن می ماند بعد از ماساژ(بصورت دورانی) از روی آن پاکسازی می شود که حتما باید پوست پاکسازی شسته شود و دوباره از تونر مصرف می کنیم تا مطمئن شویم لایه اپیدرم و درم بصورت کامل پاکسازی شده است .

آموزش پاک سازی صورت

خاصیت کرم لایه بردار برای پاکسازی پوست صورت و آموزش نحوه ی استفاده آن

  1. شفاف کردن پوست صورت به منظور پاکسازی
  2. از بین بردن سلولهای شاخی
  3. افزایش میزان اکسیژن رسانی به پاکسازی پوست صورت

توجه داشته باشید کرم لایه بردار نباید به اطراف چشم مالیده شود .
بهتر است لایه برداری در فصل پائیز و زمستان انجام شود چون در فصل بهار و تابستان اشعه خورشید بصورت عمودی تابیده می شود و اگر در این فصل ها لایه برداری می کنید حتما باید از کلاه های آفتابی و کرم ضد آفتاب بمالید.

آموزش تخلیه جوش های سر سیاه

حالا نوبت تخلیه جوشهای سر سیاه توسط  تیرکومودون هست و توجه داشته باشید جوشهای سر سیاه اگر تخلیه نشوند تبدیل به خال می شوند که باید توسط لیزر برداشته شوند و حتما حتما بعد از لایه برداری کار تخلیه انجام شود وگرنه همچنان سنگینی احساس می شود .
بعد از اتمام این مراحل لازم است که مواد از دست رفته را دوباره به آن برگردانیم که در این مرحله از اسپری جلبک برای اینکار استفاده می کنیم و بعد از خشک شدن اسپری و ماساژ می توانیم از ماسکهای مخصوص برای هر شخص استفاده کنیم(ماسک جلبک و ماسک ضد روزنه مواردی مناسبی برای افراد با پوست های چرب و منافذ باز است).

آموزش پوست چرب

مزیت های ماسک پاکسازی ضد روزنه :

  1. کوچک کردن منافذ باز پوست
  2. کم کردن جوشهای سر سیاه و سفید
  3. کنترل چربی و روزنه ها

ماسک  را به مدت 20 دقیقه روی پوست چرب صورت قرار میدهیم و بعد از شستشو صورت برای آخرین بار از تونر استفاده کرده و در نهایت کرم آبرسان بر روی پوست میمالیم .
توجه داشته باشید به دلیل خارج کردن جوشهای سر سیاه ممکن است حداقل 1 تا 2 روز پوست دچار التهاب و قرمزی باشد که جای هیچ گونه نگرانی نیست.

آموزش پاکسازی

نکاتی در مورد آموزش مراقبت از پوستهای چرب

1-آموزش تشخیص پوست چرب با معرفی نشانه ی آن
دستمالی روی پوست خود قرار دهید و اگر دستمال چرب شود پوست شما چرب است.
پوستهای چرب منافذ باز بیشتری دارد که باعث ایجاد جوشهای سر سیاه میشود.
2- آموزش پاکسازی پوست چرب
اینکار باید با دقت و مهارت کافی انجام شود که بعد از آن دچار مشکلات بعدی نشود.
هرگز از پاک کننده ی دارای الکل استفاده نکنید.
استفاده از پاکسازی کننده هایی که روغن های مفید دارند.
استفاده از ژل های شستشو بهتر از سایر پاکسازی کننده ها هستند.
3- آموزش آبرسانی به پوست
برخلاف باور خیلی از افراد که میگویند پوست چرب نیاز به مرطوب کننده ندارد لازم است بدانید که حتی پوست های چرب هم نیاز به مرطوب کننده دارد که هر صبح و عصر بعد از پاکسازی پوست باید از کرم ها استفاده شود .
حتما از کرم های ضد آفتاب نیز استفاده شود .
4- آموزش لایه برداری
اگر شما پوست ضخیم و چربی دارید میتوانید حتی 3 بار در هفته صورت خود را لایه برداری کنید و از لایه بردارهایی استفاده کنید که دارای مواد غنی شده هستند .
5- آموزش درمان کم آبی
جدا از تمامی مراحل برای از بین بردن چربی  استفاده از آب هم بسیار موثر است چون پوستهای چرب هم دچار کم آبی می شوند .

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها