فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی معرفی انواع روش پاک کردن تاتو با لیزر و روش های کاربردی قدیمی

معرفی انواع روش پاک کردن تاتو با لیزر و روش های کاربردی قدیمی

آموزش انواع روش پاک کردن تاتو

پاک کردن تاتو

از زمانهای قدیم تا امروز روش پاک کردن تاتو  به صورت های متفاوت و متنوعی ارائه شده است. که مردم به دلیل خسته شدن از فرم تتو یا رنگ تاتو یا نوشته و یا اسمی یک شخص را نوشته اند که دیگر نمی خواهند آن اسم روی بدندشان باشد به همین دلایل  افراد اقدام به پاک کردن تتو می نمایند. امروز در آیتم آموزشی با شما همراه هستیم. سعی کنید برای پاک کردن تاتو بهترین روش را انتخاب کنید. بهترین روش روشی است که بعد از پاک کردن تتو از روی بدن جای خالکوبی روی پوست نماند و پوست دچار عفونت نباشد. هزینه را مد نظر نگیرید روش پاک کردن تاتو با لیزر یکی از بهترین روش ها می باشد که عوارض کمتری دارد .

معرفی چندین روش پاک کردن تتو و همچنین بیان مزایا و معایب هر روش

1- پاک کردن تتو با اسیدهای میوه :

استفاده از چنین روش عوارضی را از خود به جا میگذارد مثلا ممکن در بعضی اشخاص عفونت های پوستی ایجاد شود ویا جای زخم عمیق و در بعضی موارد ردهای قرمز خطی در منطقه پاک شده تتو ایجاد شود که دیده شده در مورد تتوهای لب و چشم عوارض جبران ناپذیری داشته است. اسید میوه نام محلول است که از آن برای محو تاتو استفاده می کنند. این گزینه زیاد پیشنهاد نمیشود زیرا احتمال ایجاد گوشت اضافی و ورم با محلول زیاد می باشد ولی برای تاتو های چند رنگ گزینه خوبی است. و یک اصول کلی مشهود است که برای از بین بردن تاتو پیش شخصی که تاتو را برای شما انجام داده است نروید.

تاتو

 
2- پاک کردن تتو با اسکین ساز:

در این روش از رنگ های بژ- سفید و یا کرم برای محو کردن تاتو های قدیمی استفاده میشود که رنگ ها به دلیل اینکه تیتانیوم زیادی در ترکیب ساخت آنها وجود دارد برای مدت زمان طولانی روی پوست ماندگاری دارند و مانند رنگهای تتو بر روی پوست تاتو میشوند که به هیچ عنوان از روی پوست پاک نمیشود ولی امروزه به روشهای جدید و ارگانیک امکان خروج این رنگدانه ها از روی پوست وجود دارد.

در این روش از واکنش طبیعی پوست و بدن که مواد خارجی را که وارد بدن کرده است استفاده می کنیم. از قلم میکروپیگمنتیشن کمک می گیریم، روی پوست لایه هایی به عمق 3 دهم میلی متر استفاده می کنیم.

بعد از آن محلولی را که ساخته ایم را به مناطقی از بدن که می خواهیم وارد شود تزریق می کنیم. این محلول وارد قسمتی از بدن که تاتو شده است می شود. محلولی که تازه وارد شده جوهر را به درون خود می کشد و یا به اصطلاح آن ها را می خورد. اینکار باعث می شود که دیواره های تاتو سست شود. وقتی که دیواره پیگمنتها که تا حال از جوهر ها محافظت می کردند از بین می روند و بدن جوهر را به عنوان جسم خارجی تشخیص می دهد و آن را از بدن پس می زند و بعد از آن روی پوست می ماند و پس از گذر 3 الی 4 روز خشک می شد و از پوست جدا میشود.

بعد از گذشت دو ماه ناحیه از بدن که تاتو  پاک شده به طور کامل خوب  میشود و حتی میتوان ناحیه بدن را مجدد تاتو کرد.

مزیت های روش پاک کردن تاتو با اسکین ساز

نسبت به سایر تاتو ها درد کمتری دارد و مناسب برای کسانی است که طاقت کمتری دارد.

هیچگونه جوهری در بدن باقی نمی ماند و با افزودن محلول اسکینیال  سریع از بدن خارج می شود.

پاک کردن به روش لیزر نیازمند چندین مرحله است و مدت زمان درمانی اش طول می کشد ولی دوره زمان بهبودی با اسکین ساز کمتر است.

امکان پاک کردن هم رنگ های تاتو حتی رنگ های ترکیبی را دارد.

عوارض پاک کننده اسکینیال

اگر مقدار جوهر و مقدار عمق نفوذ جوهر بیشتر باشد امکان وجود جای تاتو روی پوست وجود دارد ولی اگر تاتو توسط شخص حرفه ای انجام شده باشد امکان بروز مشکل کمتر خواهد بود. روش اسکینیال نسبت به لیزر درد کمتری دارد.


3- پاک کردن تتو با لیزر:

در این روش نیز ممکن است عوارضی چون اسکارپوست - زخم های عفونی و قرمزی و التهاب پوست ایجاد شود. پس لازم است که توجه داشته باشید لیزر برای از بین بردن تتو فقط در ناحیه های ابرو – چشم و لب توصیه میشود و حتما باید توسط دکتر متخصص و مجرب انجام شود که عوارض ناشی از این روش به حداقل برسد. یکی از موثر ترین روش های لیزر، لیزر به روش پیکووی است که با استفاده از موج های کوتاهی که دارد جوهر ها را از روی پوست پس میزند.

برای چه کسانی روش پاک کردن تاتو با لیزر پیشنهاد نمیشود؟

کسانی که پوست خود را برنزه کرده اند مراقب باشند بهتر است.

اشخاصی که پوستاتشن خیلی تیره است.

اگر خال های مشکوک یا سرطانی روی بدن مشاهده می شود . اشخاصی که به بیماری روحی و روانی مبتلا هستند.

اگر به آهن و فلز ها حساسیت دارید و بدن شما در اثر برخورد با  بیماری ها حساسیت می کند از لیز بدن برای پاک کردن تاتو خودداری کنید.

عوارض لیزر بدن برای پاک کردن تاتو

لیزر بدون عوارض نیست. در همان لیزر کردن تاتو احساس سوزش به شما دست خواهد داد و تا مدت زمان 10 روزه دست شما تورم و قرمز خواهد داشت. مدت زمانی که هر جلسه تاتو طول می کشد چند دقیقه است ولی قبل از آن سطح پوست را باید برای لیزر به منظور پاک کردن تاتو استفاده کرد. باید تقریبا 10 الی 12 جلسه لیزر تکرار شود تا به جواب دهی خوب برسیم. حد فاصل هر جلسه با جلسه دیگر چیزی حدود 5 الی 4 هفته می باشد.

ریمو تاتو

 

 4- پاک کردن تتو با روش ارگانیک

این روش از جدیدترین متدهای پاک کردن تتو محسوب میشود که حتی برای پاک کردن تتوهای قدمی و بدن هم کاربرد دارد با این تفاوت که در نواحی صورت یه زخم و بجاماندگی خیلی سطحی و نزدیک به رنگ پوست ایجاد میشود ولی در تتوهای بدن نواحی که قبلا تتو بوده تیره تر از رنگ پوست خود شخص میشود که به مرور زمان نیز این تیرگی برطرف میشود .
مراقبت های بعد از این روش بسیار مهم و حائز اهمیت هست و شخص مراجعه کننده باید از کرم های ترمیم کننده برای مراقبت استفاده کند که  جای زخم بین 4 تا 7 هفته از بین میرود که بازهم  پروسه زمانی به مراقبت های خود فرد نیز بستگی دارد .
نحوه کار در این روش به این صورت است که مواد ریمو با ماساژ وارد پوست شده و پس از 20 ثانیه استفاده از دستگاه میکروپیگمنتیشن رنگ موجود در پوست به سطح پوست میاد و بصورت کاملا واضح خروجی رنگ را می بینیم .
نکته قابل توجه است که ممکن می باشد کار ریمو به روش ارگانیک در دو مرحله انجام شود یکی به دلیل عمقی بودن رنگ وارد شده به پوست است و دیگری اینکه پوست شخص اجازه ورود بیش از حد مواد ریمو به داخل پوست را نمیدهد که در این موارد باید اجازه داد دوره درمان که بین 4 تا 7 هفته است سپری شود و بعد از آن نیز با تشخیص پیگمنتر و شخص مراجعه کننده در مورد اینکه پوست قابلیت ریمو مجدد بدون آسیب رسیدن به پوست را دارد یا نه مرحله ریمو ثانویه انجام می شود .
پاک کردن تتو به روش ارگانیک بسته به ناحیه تتو شده مراحل مختلفی دارد که باید شخص مراجعه کننده از این امر آگاه باشد و با صبر و بردباری ما را یاری کند مثلا پاک کردن ابرو در سه مرحله انجام می شود.

 

آموزش پاک کردن تاتو بدن
آموزش پاک کردن تاتو بدن

مطالب مرتبط با ماتیکیا

انواع خالبرداری در بهترین مراکز توسط دکتر متخصص خالبرداری و برداشتن لک های صورت یکی از کارهایی است که امروزه انجام می شود . بعضی از افراد به مرور زمان به دلایل مختلفی صورتشان خال می افتد . خانم ...

رنگ موی پرطرفدار سال 97 یکی از کار هایی که خانم ها برای زیبایی و تغییر چهره انجام می دهند رنگ موی است . رنگ موی باعث تغییر چهره می شود اما این تغییر چهره باید در جهت زیبایی و جوان تر نشان دادن شما ...

آموزش انواع روش پاک کردن تاتو از زمانهای قدیم تا امروز روش پاک کردن تاتو  به صورت های متفاوت و متنوعی ارائه شده است. که مردم به دلیل خسته شدن از فرم تتو یا رنگ تاتو یا نوشته و یا اسمی یک ش ...

موچین: موچین وسیله ای است فلزی یا پلاستیکی که دارای نوک فلزی  برای کندن مو های زائد قسمت های مختلف ( بیشتر گونه صورت) می باشد که بسیار کارآمد است . انواع موچین: ـ سرکج ـ نوک تیز ـ نوک ...

رنگ کردن مو برای اولین بار و رعایت نکات اگر هنوز موهای بدون رنگ دارید و از رنگ مو استفاده نکزده اید خوشبحالتان زیرا هنوز موهای براق و درخشت دارید که ساقه ی مقاومی دارد . اما بانوانی که موهیشان رنگ ...