دسته بندی مجله

معرفی انواع روش پاک کردن تاتو با لیزر و روش های کاربردی قدیمی

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/23

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:31

بازدید : 2830

معرفی انواع روش پاک کردن تاتو با لیزر و روش های کاربردی قدیمی

خیلی از افراد بعد از انجام تاتو بخاطر دلزدگی از طرحی که انتخاب کرده اند، بجهت تنوع دادن و رهایی از یکنواختی یا عدم جذابیت و هرعلت دیگری احساس پشیمانی کرده و تصمیم به پاک کردن تاتوی خود می گیرند. به همین خاطر روش های گوناگونی برای ریموو و پاک کردن تتو در منزل و در مراکز تخصصی بوجود امده است که در ذیل با انواع مختلف آن بیشتر اشنا خواهید شد.

پاک کردن تاتو

 آموزش پاک کردن تاتو

پاک کردن تاتو به روش ریموور: در این روش یک ماده شیمیایی یا یک نوع اسید، با رنگ تاتو حل و باعث خارج شدن رنگ دانه از پوست می شود، البته این روش را خیلی نمی توان برای پاک کردن تاتو به کار برد، زیرا تاتو کاملا پاک نمی شود و بعد از انجام  این روش دیگر نمی توان از سایر روش ها برای پاک کردن تاتو استفاده کرد. پاک کردن تاتو به روش پوشاندن: کسانی که نمی خواهند تاتو آن ها دیده نشود، یا اینکه میخواهند فقط ایرادات تاتو را برطرف کنند، می توانند از این روش استفاده کنند. در این تکنیک تاتو پاک نمی شود، بلکه تاتو با یک تاتو همرنگ پوست پوشانده می شود، البته به صورت کامل رنگ تاتو پوشیده نمی شود و جای آن باقی می ماند. این روش خیلی توصیه نمی شود، به دلیل اینکه شما می خواهید دوباره از تاتو استفاده کنید که نوعی درپوش گذاشتن بر روی تاتو قبلی تان است.

آموزش پاک کردن تاتو

 انواع روش های مختلف لیزر برای پاک کردن تاتو 

پاک کردن تاتو به روش سرما درمانی: با استفاده از نیتروژن مایع در پوست تاول هایی ایجاد می شود، با باز شدن تاول ها رنگ از پوست به بیرون سرازیر شده و تاتو پاک می شود.
پاک کردن تاتو به روش لیزر: در تاتو هایی که رنگ های زیادی در آن به کار رفته، یا رنگ تاتو همرنگ با پوست انتخاب می شود، می توان از لیزر برای پاک کردن استفاده کرد. اگر از این روش می خواهید کمک بگیرید، باید این نکته خوشحال کننده را بدانید که بین یک تا سه جلسه تاتو کاملا پاک می شود و نیازی نیست که تعداد جلسات فراوانی را نزد متخصص برای پاک کردن تاتو مراجعه نمایید. باید به این نکته نیز اشاره کنیم که بعد از استفاده از این روش قسمتی از پوست که تاتو روی آن انجام شده، تا مدت کوتاهی ملتهب و قرمز می شود، که این هم امری طبیعی است.

روش های پاک کردن تاتو

کسانی که از لیزر برای پاک کردن تاتوشان استفاده می کنند باید بدانند که چند جلسه برای پاک شدن تاتو به متخصص مراجعه کنند، تا تاتو آن ها کاملا پاک شود. بعد از اتمام لیزر یک کیسه آب سرد روی محل لیزر قرار داده و جای تاتو را پانسمان کنید، تا در معرض نور خورشید قرار نگیرد. متخصص نیز پماد های آنتی بیوتیک را برای جلوگیری از عفونت تجویز میکند. در هنگام لیزر بیهوشی انجام نمیشود، مگر در برخی  افراد که تحمل درد و سوزش لیزر را ندارند. پاک کردن تاتو به روش نور درمانی: در این روش ابتدا محل تاتو را با استفاده از ژلی می پوشانند، سپس تاتو را در معرض نور بسیار شدیدی قرار می دهند، که بسیار شبیه پاک کردن تاتو به روش لیزر می باشد. این تکنیک قدرت فوق العاده ای در پاک کردن تاتو دارد و به سرعت زیادی تاتو را کاملا از بین می برد، به همین دلیل برای استفاده از این روش در پاک کردن تاتو هزینه زیادی را باید پرداخت کنید.

پاک کردن تاتو با لیزر

 انواع روش های خانگی برای پاک کردن تاتو

پاک کردن تاتو با سنگ سنباده، پودر ماسه و ژل آلوئه ورا : یکی از روش های از بین بردن تاتو در خانه ساییدن محل تاتو می باشد، در تکنیک ساییدن اول از همه سنگ سمباده و پودر ماسه را با هم خوب بسایید تا کاملا پودر شوند، حالا پودر بدست آمده را می توانید با مقداری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید و بر روی قسمت تاتو شده بمالید تا تاتو کم رنگ شود، برای گرفتن نتیجه بهتر باید این مراحل را چندین بار تکرار کنید. البته این نکته را متذکر شویم که استفاده از روش ساییدن مضرات بسیاری همچون نازک و حساس شدن پوست را دارد و تنها فایده آن پرداخت نکردن هزینه بابت از بین بردن تاتو است. پاک کردن تاتو با نمک: برای این کار مقداری نمک را در آب حل کرده و به مدت  نیم ساعت برخلاف حرکت عقربه های ساعت با یک اسفنج آغشته به آب و نمک محل تاتو را بمالید. نمک به عمق پوست نفوذ کرده و رنگ تاتو را از بین می برد. این روش برای کسانی که تحمل درد را ندارند خیلی توصیه نمی شود، البته همه روش های پاک کردن تاتو کم و بیش درد دارند.

روش های خانگی پاک کردن تاتو

پاک کردن تاتو با اسکراب زردآلو و نمک: اسکراب زردآلو به تنهایی روش بسیار موثری برای پاک کردن تاتو است و هنگامی که با نمک مخلوط می شود، تاثیردو چندانی بر جای می گذارد. البته این روش تاتو را کاملا پاک نمی کند و فقط آن را کم رنگتر می کند. پاک کردن تاتو با لیمو: ابتدا محل تاتو را با اب گرم بشویید تا کاملا از آلودگی ها پاک شود، بعد کمی آب لیمو را با اسفنج روی محل تاتو بمالید. آبلیمو نیز مانند نمک خاصیت حل کنندگی دارد و روشی بسیار آسان، بدون درد سر و کم هزینه است.  با استفاده از آلوئه ورا، عسل، سنگ سمباده و ماست نیز می توان ماسک ها و محلول هایی تهیه کرد و برای پاک کردن تاتو از آنها استفاده کرد.

پاک کردن تاتو در منزل

عوارض پاک کردن تاتو

گاهی ممکن است در قسمتی از پوست که قبلا تاتو بوده جوش ها و لک هایی به وجود بیاید. همچنین ممکن است جای تاتو باقی بماند که نسبت به پوست خود فرد تیره تر یا روشن تر شود و این موضوع برای شخص ناخوشایند است. در برخی موارد دیده شده که شخص نسبت به روشی که از آن برای پاک کردن تاتو استفاده می کند، حساسیت و آلرژی پیدا می کند.

پاک شدن تاتو چند جلسه زمان می برد؟

تعداد جلسات پاک کردن تاتو بستگی به روشی دارد که انتخاب می کنید. همچنین رنگ ها در تعداد جلسات بی تاثیر نیست، مثلا رنگ های آبی و قهوه ای نسبت به رنگ قرمز با لیزر راحت تر پاک می شود. اگر رنگ تاتو در لایه های عمقی پوست نفوذ کرده باشد، حتما پاک کردن آن دشوارتر و نیاز به زمان بیشتری نیز دارد.

عوارض پاک کردن تاتو

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها