دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش پاک کردن رنگ موی مشکی و شرابی با ریموور و دکلره

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/03

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:03

بازدید : 14607

آموزش پاک کردن رنگ موی مشکی و شرابی با ریموور و دکلره

پاک کردن برخی رنگ ها مثل مشکی، شرابی و رنگ های گیاهی از روی مو کار نسبتا سختی است که با دنبال کردن این مبحث با روش های مختلف پاک کردن رنگ تیره از روی مو اشنا خواهید شد. اگر برای پاک کردن رنگ از دکلره استفاده کنیم آسیب زیادی به مو وارد میشود که بهتر است در ابتدا با استفاده از ریموور رنگ را از روی مو پاک کنیم و با اینکار ممکن است مو تا پایه 7 یا 8 رنگ باز کند. بعد از این مرحله اگر مشتری بخواهد رنگ موی روشنتری داشته باشد میتوانیم از دکلره استفاده کنیم. ریموور از آنجا که فاقد آمونیاک است آسیبی به مو نمیرساند اما نمیتواند مانند دکلره مو را به پایه های بالا برساند. همچنین ریموور روی موهای طبیعی تاثیری ندارد. نکته قابل توجه اینکه در یک روز میتوان سه بار از ریموور استفاده کرد ولی از آنجا که مو به پایه های بالا نمیرسد اگر مشتری رنگ روشن بخواهد باز هم باید از دکلره استفاده کرد.

موی مشکی

دو روش ساده و کاربردی برای پاک کردن رنگ موی شرابی و مشکی

دو روش معمول و ساده برای پاک کردن رنگ موی شرابی و مشکی وجود دارد که اکثر آرایشگران حرفه ای از این دو روش استفاده می کنند. استفاده از مواد ریموور رنگ مو و دیگری دکلره کردن مو که دو روش مرسوم پاک کردن رنگ موی شرابی و مشکی هستند که میخواهیم در ادامه به شرح کامل این روش ها بپردازیم.

نکته مهم قبل از آموزش پاک کردن رنگ موی مشکی و شرابی این است که ...

برای پاک کردن رنگ موی مشکی و شرابی اکتفا کردن به آموزش تئوری آن، بدون تجربه قبلی قدری سخت و پیچیده به نظر میرسد، از این رو برای جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی به موهای خود قبل از به کارگیری روش های زیر حتماً با یک آرایشگر متبحر مشورت کنید.

آموزش پاک کردن رنگ موی شرابی و مشکی

آموزش پاک کردن رنگ موی شرابی و مشکی با ریموور

برای این کار ساقه موها را از ریشه آنها کاملاً جدا کرده و آنها را دسته بندی کنید. سپس مواد ریموور را روی ساقه ی مو مالیده و منتظر باشید تا این مواد، رنگ شرابی و مشکی موهای شما را ریموو کند. البته دقت داشته باشید که در این فاصله مرتبا به موها سر بزنید زیرا مواد ریموور مو شیمیایی بوده و ممکن است در طولانی مدت به ساختار مو اسیب بزند.

آموزش پاک کردن رنگ موی شرابی و مشکی با دکلره

استفاده از مواد دکلره برای پاک کردن رنگ موی شرابی و مشکی باید مرحله به مرحله انجام گیرد. برای این کار از اکسیدان های ضعیف تر شروع کرده و به مرور اکسیدان را قوی تر کنید. با انجام این کار و در طی چند مرحله موهای شما آماده پذیرش رنگ موی جدید خواهد شد.

پاک کردن رنگ موی شرابی و مشکی

نتیجه پاک کردن رنگ موی شرابی و مشکی

در پایان و بعد از انجام هر کدام از روش های مختلف پاک کردن رنگ موی شرابی و مشکی، مقداری زردی و یا قرمزی روی موهای شما باقی خواهد ماند که ظاهر مناسبی نداشته و ممکن است رنگ موی جدید شما را هم تحت تأثیر قرار دهد. برای رهایی از این مشکل باید از رنگ موهای متناسب مانند دودی، عسلی و دیگر طیف های مشابه این رنگ ها استفاده کنید.

به موهای خود آسیب نرسانید

در هر صورت به کار بردن روش های مختلف ریموو رنگ موی شرابی و مشکی ممکن است ساختار موهای شما را به هم ریخته و مقاومت آنها را از بین ببرد. برای اجتناب از این مشکل با رعایت احتیاط اقدام کنید تا به موهایتان آسیب نرسد.

آموزش پاک کردن رنگ موی شرابی و مشکی

تکنیک های رنگ و مش کردن مو روی رنگهای مشکی و شرابی

  • ممکن است مشتری از ما بعد از ریموو کردن، یک رنگ قهوه ای ساده بخواهد، بنابراین با توجه به اینکه بعد از چند بار ریموور کردن به رنگ و پایه دلخواه برسیم کار ریموو را تکرار میکنیم. سپس موها را 4 بار شستشو میدهیم تا رنگهای اضافی و مواد ریموور کاملا از مو خارج شوند چون اگر ریموور از روی مو به خوبی شسته نشود و روی پولکهای مو باقی بماند، مو رنگ باز نمیکند و زمانیکه مو را مجددا رنگ کنیم به سمت مشکی برمیگردد. بنابراین بعد از 4 بار شستشو یکبار هم با شامپوی شیمیائی مو را شستشو می دهیم. بعد از این مرحله مو را با توجه به درخواست مشتری و در نظر گرفتن پایه باز شده (این پایه برای افراد مختلف بسته به جنس مو و هورمون های بدن متفاوت است) رنگ میکنیم، البته از یک رنگ با شماره بالاتر استفاده میکنیم چون با اینکه از شامپوی شیمیایی استفاده کرده ایم باید احتمال بدهیم که مو یک درجه از رنگ انتخابی تیره تر می شود.

رنگ موی قهوه ای روی موی مشکی و شرابی

  • زمانیکه مشتری از ما رنگ روشن تقاضا میکند ابتدا موها را ریموور و سپس دکلره میکنیم چون به تنهائی با ریموور نمیتوانیم مو را به پایه های روشن برسانیم. در این روش به شامپوی شیمیائی نیاز نداریم چون دکلره خیلی قویتر از شامپو عمل کرده و تا جائی که مو مقاومت داشته باشد و باعث آسیب رسیدن به مو نشود آنرا روی مو نگه میداریم و سپس شستشو میدهیم تا رنگ مو کاملا پاک شود. سپس با توجه به نظر مشتری و پایه بدست آمده رنگساژ مورد نظر را آماده میکنیم. در این روش نیازی به استفاده از یک شماره بالاتر نیست چون از دکلره استفاده کردیم و کلاژن ها پاک شده اند.
  • زمانیکه مشتری روی پایه موهای خود (موهای مشکی یا رنگهای سخت دیگر) مش بخواهد باید طبق اصول مش کردن، موها را از کلاه مش به اندازه دلخواه بیرون کشیده و سپس روی موها را ریموور بزنیم. زمان مکث که تمام شد ریموور را شسته و موها را دکلره میکنیم بعد که به پایه رسید بنا به پایه باز شده مو را رنگساژ میکنیم.
  • اگر چنانچه مشتری رنگ و مش بخواهد باید مانند روشهای قبل موها ریموو کنیم و سپس به صورت کلاهی یا فویلی مو را مش کنیم اما اگر بخواهیم رنگ و مش را همزمان انجام دهیم بعد از ریموور دیگر از دکلره استفاده نمیکنیم و بوسیله کلاه یا فویل موها را جدا کرده و رنگ زمینه را میزنیم.

رنگ و مش روی موی مشکی و شرابی

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها