دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش کاشت ناخن میکس و ترمیم کاشت ناخن در روش های مختلف

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/02

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 03:06

بازدید : 2055

آموزش کاشت ناخن میکس و ترمیم کاشت ناخن در روش های مختلف

کاشت میکس چیست و نحوه انجام آن به چه صورت است؟

کاشت میکس یک شاخه از کاشت ناخن است که در آن هم از پودر استفاده می شود و هم از ژل. تفاوت این روش با سایر روش ها در اینست که کاشت میکس، شیشه ای و شفاف است و بدون زدن لاک هم فوق العاده زیباست، ضمن اینکه در کاشت میکس بیشتر از پودر استفاده میشود و فقط در انتهای کار به ناخن کمی ژل می زنند که محکم تر شود.

کاشت میکس

آموزش کاشت میکس ناخن مرحله به مرحله :

ابتدا با کمک بافر جرم و براقیت روی ناخن را میگیریم، فقط توجه داشته باشید که اینکار را خیلی انجام ندهید که به صدف ناخن آسیب برسد. سپس ناخنها را دورگیری میکنیم تا پوست های اضافه از بین بروند و مقداری از پوست چسبیده به ناخن را به ارامی به سمت عقب حرکت میدهیم. قسمت زیر ناخن را هم تمیز میکنیم که جرم و سیاهی آن از بین برود. حالا تیپ های مورد نظر برای کاشت میکس را انتخاب کرده و آنها را با چسب روی ناخن فشار می دهیم و 10 ثانیه صبر می کنیم تا عملیات چسباندن به خوبی انجام شود. بعد از اینکه مطمئن شدیم تیپ بخوبی چسبیده به اندازه دلخواه مشتری آنرا کوتاه و شروع به سوهان کشی می کنیم تا هم لبه های تیپ مرتب شوند و هم اختلاف سطح با تیپ از بین برود. اگر بعد از سوهان کشی همچنان اختلاف سطح وجود داشت کمی با سوهان برقی یا دورگیر روی آنرا صاف کرده و مجددا سوهان می کشیم تا زمانیکه سطح و تیپ صاف و یکدست شوند.

کاشت میکس (پودری وژله ای )

آموزش مرحله موادگذاری کاشت میکس حرفه ای :

ابتدا محلول ضد قارچ و بعد پرایمر را میزنیم و مقداری از مواد را دقیقا بین خط تیپ و ناخن قرار داده و به سمت سر ناخن می کشیم. دقت داشته باشید به اندازه ای مواد بردارید که مجبور به برگرداندن آن نشوید. بعد از آن با چوبک پوست اطراف دور ناخن را دورگیری میکنیم. دوباره کمی مواد گذاشته و از سر آن جمع می کنیم و اجازه می دهیم تا مواد خشک شوند. بعد از اتمام زمان مکث جهت خشک شدن مواد، دوباره ناخن ها را با بافر سوهان کشی میکنیم که هم سطح ناخن ها یکدست شود و هم براقیت مواد از بین برود و یکبار هم با بافر نرم اینکار را انجام می دهیم. به کمک مته الماسی سر گرد یه لایه از مواد ( دور ریشه ) را می تراشیم و سوهان می کشیم و با سوهان برقی آن قسمت از ناخن را با سایر قسمت ها هم سطح میکنیم. بعد از اینکه کاملا سطح ناخن یکدست شد زیر ناخن را هم بدون اینکه به تیپ آسیبی برسد و یا نازک شود تمیز کرده و به صورت صاف و یکدست درمی اوریم. تا اینجا کاشت میکس ناخن به شیوه پودری بود و از این جا ببعد کار میکس را انجام میدهیم. برای کاشت میکس حرفه ای از ژل تاپ شاین استفاده می کنیم به این صورت که هنگام قرار دادن آن روی ناخن مانند مرحله موادگذاری باید فاصله را با پوست رعایت کنیم و ژل را از ریشه به سمت سر ناخن بکشیم. پس از زدن ژل با چوبک قسمت ریشه را دورگیری می کنیم که وقتی ناخن بلند شد، هوا زیر آن نرود. حالا دست ها را 2 تا 3 دقیقه داخل دستگاه قرار میدهیم تا مواد کاملا خشک شوند و در پایان، نوبت به لاک زدن و دیزاین ناخن ها میرسد.

نکات کاربردی در کاشت میکس حرفه ای :

 • ناخن خود مشتری نه خیلی بلند باشد و نه کاملا کوتاه (در حد 1 الی 2 میلی) .
 • تیپی که برای کاشت میکس استفاده میکنیم دقیقا باید اندازه سر هر انگشت باشد.
 • برای از بین بردن خط بین تیپ و ناخن از سوهان 180 استفاده میکنیم بنحوی که سوهان اصلا روی ناخن مشتری کشیده نشود.
 • مواد را با فاصله 1 میلی از پوست روی ناخن بکشید که به پوست نچسبد.
 • هنگام استفاده از سوهان برقی در هنگام ترمیم باید حرکات به صورت 1-2-3 ای باشد و حرکات ممتد نداشته باشیم.

کاشت حرفه ای میکس

ترمیم کاشت میکس حرفه ای :

ابتدا با مته الماسی سرگرد ناخن ها را دورگیری می کنیم و با سوهان برقی هرگونه دیزاین, لاک و یا مواد تاپ شاین روی ناخن را از بین میبریم و تقریبا یک سوم از مواد روی ناخن را می تراشیم. دقت داشته باشید که مرز بین قسمتی از ناخن که بلند شده و مواد قبلی را باید کاملا صاف کنید و فاصله ایجاد شده با مواد قبلی را با استفاده از یک مته گرد کوچک، بدون اینکه سوهان روی صدف ناخن کشیده شود می تراشیم ( زیرا ممکن است به صدف ناخن آسیب رسیده و باعث هواگیری و ایجاد قارچ شود ) سپس با بافر چند بار روی خط ناخن را سوهان میکشیم و پس از اتمام مرحله سوهان کشی شروع به مواد گذاری میکنیم.

اموزش کاشت میکس

مراحل ترمیم ناخن در روشهای مختلف کاشت که کاملا مشترک است :

 1.  استفاده ضد قارچ
 2.  کشیدن پرایمر روی سطح ناخن
 3. مرحله مواد گذاری ( که در روشهای مختلف متفاوت است )
 4. خشک شدن مواد, کشیدن بافر و انجام مراحل دورگیری و در نهایت هم کشیدن مجدد بافر روی سطح ناخن
 5. کشیدن پولیش برای براق شدن سطح ناخن
 6.  در پایان استفاده از روغن کوتیکول روی پوست دور ناخن ( که پس از 2 دقیقه کاملا جذب پوست می شود )
دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها