فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی آموزش کاشت ناخن پودری (اکریلیک ) پرطرفدار ترین کاشت در جهان با ماندگاری بالا

آموزش کاشت ناخن پودری (اکریلیک ) پرطرفدار ترین کاشت در جهان با ماندگاری بالا

آموزش کاشت پودری

آموزش کاشت ناخن پودری ( اکریلیک )

 نوع کاشت ناخن پودری کاشت مادر به حساب می آید و سایر روش اموزش کاشت پودری از آن برگرفته شده اند و امروز پرکاربرد ترین نوع کاشت در ایران و حتی جهان به شمار میرود و علاوه بر اینکه هزینه کمتری نسبت به ژل دارد مزیت های دیگری نسبت به سایر روش اموزش کاشت پودری از جمله ژل داراست مانند ماندگاری بیشتر، دوام و استحکام بیشتر، فاقد هواگرفتگی، فاقد شکستگی و ظرافت و زیبایی و سازگاری بیشتری با آب و هوای متفاوت از جمله آب و هوای گرم و خشک دارد ولی با همه مزیت یک عیب هم داراست و آن زمان بر بودن آن است و هر بار کاشت پودری و ترمیم حدود 1 یا 2 ساعت زمان میبرد و هر انگشت باید جداگانه سوهان کشی شود چنین کاشتی برای کسانی که وقت و حوصله کافی برای اموزش کاشت پودری کار ندارند توصیه نمیگردد .
با وجود مقاومت فراوان کاشت پودری ولی در اثر وارد کردن فشار بیش از حد خواهد شکست و نباید بیش از حد خاصی فشار وارد گردد و باید از آن مراقبت کرد تا در تماس با مواد شیمیایی قرار نگیرد پس باید هنگام استفاده از  مواد از دستکش مصرف نمایید ولی در کل کاشت پودری نسبت به ژل مقاومت بیشتری در برابر مواد شیمیایی و فشار دارد.

 

آموزش گام به گام کاشت ناخن پودری  و مانیکور

 در اموزش کاشت پودری ابتدا مانیکور سطحی انجام میدهیم یعنی کوتیکول اطراف کاشت پودری را از بین میبریم. به پوست ها و اضافه های اطراف کوتیکول میگویند و یکی از مهم ترین کارها برای انجام فرایند آموزش کاشت پودری ناخن مانیکور سطحی است به این دلیل که بعد از  24 ساعت، کاشت پودری با رشد کردن سعی میکند از زایده ها جدا شود در نتیجه هوا به زیر مواد کاشت پودری نفوذ کرده و بالا می آید و ظاهر ناخوشایندی به خود میگیرد.به همین علت یکی از مهمترین کارها هنگام انجام اموزش کاشت پودری انجام  آموزش مانیکور سطحی می باشد سپس چربی سطح را با پد بدون پرز پاک کنید.
سطح ناخون ها لایه ای براقی را داراست که به آن لایه چرب میگویند برای از بین بردن این لایه چند ثانیه سوهان میکشیم دقت کنید ک مقدار این سوهان کشیدن نباید به حدی باشد که لایه ی سطحی را تخریب نماید وباید فقط در حد از بین بردن لایه چرب باشد وقتی که سطح خش دار می شود مواد کاشت پودری و چسبی که باید به سطح آن بچسبد به خوبی به خورد آن میرود.
پس از آموزش، ما باید تیپ مورد نظر برای کاشت پودری را مورد مصرف قرار می دهیم ولی قبل از آن حتما از ضد قارچ مصرف می کنیم و باید تیپ را هم مانند ناخن بوسیله ی سوهان مدت کمی سوهان داده و خش دار کنیم و دلیل مصرف از ضد قارچ این می باشد که با ایجاد سطح تماس میان دو ناخن و مواد شیمیای مورد نیاز برای آموزش کاشت پودری  با نفوذ هوا محیط برای رشد قارچ ها فراهم می گردد بنابراین با استفاده از ضد قارچ جلوی رشد قارچ ها و عفونت را میگیریم تیپ مناسب برای هر ناخن نیز تیپی می باشد که ما نیازی نداشته باشیم برای اتصال آن به ناخن فشار بیاوریم و همچنین انقدر نیز بزرگ نباشد که از اطراف بیرون بزند و همچنین باید خط پایین تیپ باید بالاترین بخش سطح طبیعی را بپوشاند و اگر ناخون مورد نظر ناهمگن بود و پستی بلندی داشت باید اندکی خط را پایین تر ببریم یا ناخن طبیعی را همگن کنیم و چسب زدن هم باید به گونه ای باشد که از چسب زیاد استفاده کنیم چون اگر چسب کم باشد جدا شده هوا گرفته و بالا می آید مهم ترین قسمت آموزش این بخش است.

مانیکو کاشت پوستی اکریلیک

نکات اصولی برای آموزش چسباندن تیپ ناخن

نکاتی برای آموزش چسباندن تیپ کاشت وجود دارد این است که تیپ نباید کج چسبانده شود و همچنین سر تیپ نباید رو به بالا و خیلی رو به پایین باید که چسب از زیر آن بیرون بزند و باید کمی رو به پایین باشد تا ما از روی آن بتوانیم قطر چسب را ببینیم چند ثانیه تیپ را نگه میداریم تا خشک گردد سپس با استفاده از کاتر تیپ را در اندازه مورد نظر کوتاه میکنیم. نکاتی که در مورد کاتر وجود دارد این است که کاتر یک سمت تیغه دار و  یک سمت هلالی شکل دارد و هنگام استفاده از کاتر باید قسمت هلالی به سمت انگشت و قسمت تیغه به طرف شما باشد و با استفاده از آن ابتداکمی از سوهان بالای آن استفاده میکنیم و فقط تا حدی استفاده میکنیم که ناخن مقدار کمی نازک گردد سپس با استفاده از کاتر قد تیپ را به اندازه ی دلخواه کوتاه میکنیم و در این قسمت ها بهتر است از عینک محافظ استفاده گردد چون هنگام کوتاه کردن تیپ ممکن است قسمت اضافه شده جدا گردد و به اطراف پرت گردد . پس کوتاه کردن تیپ برای طبیعی کردن ناخن اطراف آن را سوهان میکشیم تا خط اتصال تیپ به ناخن را محو کنیم .که اگر ما به اندازه کافی از چسب استفاده کرده باشیم زمان چندانی از ما نخواهد گرفت و فقط با کمی سوهان کشی سطحی به خوبی صورت میگیرد و دقت کنید که نیازی نیست دوباره سطح طبیعی ناخن را سوهان بکشیم فقط خط تیپ و بیرون زدگی آن را سوهان میکشیم و تمامی قسمت هایی که باعث غیر طبیعی به نظر رسیدن تیپ میگردند با سوهان از بین میبریم و کمی هم زیر تیپ را سوهان میکشیم. بهتر است پس از کشیدن سوهان دستتان را به طرف خودتان بگیرید و اینگونه ناهمگنی ها و کجی ناخن مشخص می شود و شما میتوانید آن را با سوهان برطرف نمایید .

کاشت اکریلیک

مرحله ی نهایی برای اموزش کاشت پودری ناخن

سپس اطراف کاشت ناخن پودری را روغن میزنیم چون میخواهیم از پرایمر که نوعی اسید است استفاده کنیم و زیر ناخن هم برای استفاده از ضدقارچ روغن میزنیم و پس از استفاده از ضدقارچ نباید برای خشک شدن آن را فوت کنیم و همچنین نباید دستمان را روی آن بکشیم و نباید آن را باد بزنیم زیرا همه این کارها باعث ورود میکروب ها به سطح میگردند و ممکن است در آینده سبب عفونت گردند پس از خشک شدن ضد قارچ از پودر لیکویید استفاده میکنیم ابتدا ضربه ای به قوطی سطح پودر را صاف میکنیم تا برداشت پودر آسان تر گردد و لیکویید را هم به خوبی تکان می دهیم تا همگن گردد و حتما در یک ظرف شفاف استون خالص ریخته و کنار دست خودمان میگذاریم. برای مراحل بعدی دقت کنید که مقدار استون فقط باید به حدی باشد که برس قلم را در خود حل کند و اگر مقدار زیادی باشد بدنه قلم را دچار خوردگی میکند و آن را خراب میکند.
ما برای چسباندن تیپ به سطح طبیعی از چسب استفاده کردیم ولی برای اتصال مواد باز پرایمر اسید استفاده میکنیم قلم را به داخل پرایمر برده سپس اضافات پرایمر اسید قلم را گرفته و به ناخن میزنیم و قبل از خشک شدن پرایمر ما باید کار مواد گذاری رو انجام بدیم چون پس از خشک شدن پرایمر مواد به سطح آن نمیچسبند. سپس قلم را خشک کرده و به داخل لیکویید فرو میبریم و پر از لیکویید میکنیم و لازم نیست آن را به دهانه ظرف بزنیم تا اضافه ی آن را بگیریم سپس قلم را به داخل پودر فرو برده و کمی در آن نگه داشته و بعد اضافه ی آن را میگیریم. از قسمت پایین ناخن کار مواد گذاری را شروع میکنیم به گونه ای که به اندازه یک سر سوزن از انتهای ناخن فاصله داشته باشد و مواد را روی ناخن فرم میدهیم و مجددا این کار رو تکرار میکنیم و دقت میکنیم که کناره ها مواد گرفته باشه و به تدریج از انتهای ناخن به سمت سر آن حرکت میکنیم و در نوک ناخن مواد را به سمت پایین محو میکنیم تا قسمت بالا آمده ای نداشته باشد سپس صبر میکنیم تا مواد بکار رفته در آموزشکاشت پودری خشک گردد.

آموزش کاشا اکریلیک (پودری )

آموزش سوهان کشیدن برا ی کاشت پودری

 سپس ناخن را سوهان میکشیم و قسمت های ضخیم را از بین میبریم هنگام کشیدن سوهان مواظب پوست دست خود باشید تا بخاطر خورندگی سوهان آسیب نبیند. در هنگام سوهان کشی به قسمت هایی که گرده های بیشتری جمع میشوند توجه ویژه کنید چون این قسمت ها دارای ناصافی هستند که باید بیشتر سوهان کشیده شوند تا صاف و یکدست گردند .همچنین نهایت دقت و حوصله را به خرج دهید پس از اتمام سوهان کشی بوسیله ی یک سر سوهانی دیگر کناره های ریشه ها را سوهان میکشیم و همچنین حد فاصله ناخن و پوست را نیز سوهان میکشیم تا اگر پوست و  به هم چسبیده اند جدا گردند این مرحله که به مرحله ی هوا گیری معروف است یکی از مهمترین بخش های  اموزش کاشت پودری میباشد. پس از انجام این مرحله سراغ بافر رفته و به وسیله ی سطحش را صاف میکنیم به این ترتیب که از قسمت های زبر به صاف میرویم و بعد از آن از پولیش استفاده میکنیم و به همان ترتیب از قسمت های زبر به قسمت های نرم میرویم پس از انجام این کارها تقریبا به مراحل پایانی رسیدیم ناخن و پوست اطراف آن را به روغن آغشته میکنیم که این کار علاوه بر از بین بردن گرده ها پوست را نیز نرم میکند و صیقلی میکند. پس از آن ما میتوانیم از برق ناخن و یا لاک خشک کن به عنوان یه محافظ استفاده کنیم تا در نتیجه ی تماس دست با مواد غذایی مختلف و وسایل دیگر مواد تغییر رنگ ندهد همچنین میتوانید از ژل تاپ شاین یا ژل شماره 3 استفاده کنید که در این صورت کار شما میکس خواهد شد منظور از میکس ناخنی است که شما قسمت های اول را انجام میدهید و در انتها به جای پولیش و برق لاک و ... از ژل تاپ شاین استفاده میکنید و دست خود را در دستگاه قرار میدهید .

آموزش پودری

آموزش کاشت ناخن پودری اکریلیک به صورت حرفه ای با ترمیم و مانیکور ناخن
آموزش کاشت ناخن پودری اکریلیک به صورت حرفه ای با ترمیم و مانیکور ناخن

مطالب مرتبط با ماتیکیا

خرید لوازم آرایشی بهداشتی لوازم آرایشی برای زنان و مردان بخشی از زندگی روزمره است . بسیاری از مردم می خواهند به خوبی نگاه کنند و احساس خوبی داشته باشند و از این طریق از لوازم آرایشی استفاده می کنند ...

لاک ناخن زمستان یکی از موضوعات مهم در فصل زمستان برای بانوان آرایش متناسب با این فصل می باشد که از یکی زیرشاخه های آن لاک ناخن متناسب با این فصل می باشد و از آن جایی که زمستان  فصل سردی است و ...

دستگاه اسکارلت و سفت شدن پوست و جوانسازی و از بین بردن چروک های صورت و کاربرد های دیگر برای از بین بردن چین و چروک های صورت بیشتر از دستگاه اسکارلت استفاده می شود . امواج رادیویی این دستگاه نقش موث ...

تاتو سه بعدی مربوط به تصاویر پرسپکتیو است که توسط بهترین تاتو کار بدن و ابروی ما انجام می گیرد تاتو سه بعدی در ایران بسیار رایج است و از طرفدار های زیادی برخوردار است و به زبان ساده خالکوبی یا تاتو ...

استفاده برق لب بر روی رژلب : برق لب زدن همراه با رژلب یکی از بهترین و زیباترین ترفند های آرایشی به حساب می آید که جذابیت بسیار زیادی را به همراه دارد زیرا این کار نه تنها جلوه خاصی به رژلب شما می د ...