دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش کاشت ناخن پودری (اکریلیک ) پرطرفدار ترین کاشت در جهان با ماندگاری بالا

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/04

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 03:35

بازدید : 312

آموزش کاشت ناخن پودری (اکریلیک ) پرطرفدار ترین کاشت در جهان با ماندگاری بالا

آموزش کاشت ناخن پودری ( اکریلیک )

  کاشت ناخن پودری که کاشت مادر هم نامیده میشود امروزه پرکاربردترین نوع کاشت است و سایر روش های کاشت زیر شاخه ای از آن به شمار میروند. این کاشت علاوه بر اینکه هزینه کمتری نسبت به ژل دارد مزیت های دیگری هم (ماندگاری، دوام و استحکام بیشتر با کمترین ریسک هوا گرفتگی و شکستگی، ظرافت و زیبایی در پایان کار و سازگاری بیشتر با آب و هوای مختلف) نسبت به سایر روش ها دارد اما با تمام مزیت ها، زمانبر بودن این روش که چیزی در حدود یک تا دو ساعت زمان میبرد، از معایب آن است که برای افرادی که وقت و حوصله کافی برای انجام آن ندارند محدودیت ایجاد میکند.

گام به گام با آموزش مانیکور و کاشت ناخن پودری

 آموزش کاشت ناخن پودری در ابتدا با یک مانیکور سطحی شروع میشود، یعنی حذف و از بین بردن کوتیکول (پوست ها و اضافه های اطراف) که یکی از مهم ترین مراحل در آموزش کاشت پودری ناخن است چرا که پس از 24 ساعت با رشد ناخن ها کاشت از زایده ها جدا شده و باعث میشود هوا به زیر مواد نفوذ کرده و در نهایت ظاهر ناخوشایندی ایجاد کند. پس از این مرحله چربی سطح ناخن را با پد بدون پرز پاک کنید. سطح ناخن ها لایه براقی که به آن لایه چرب میگویند که برای از بین بردن این لایه چند ثانیه سوهان میکشیم فقط دقت کنید ک سوهان کشیدن نباید به اندازه ای باشد که لایه ی سطحی را تخریب کند و فقط در حد از بین بردن لایه چرب باشد وقتی که سطح خش دار می شود مواد کاشت پودری و چسبی که باید به سطح آن بچسبد به خوبی به خورد آن میرود. باید تیپ مورد نظر برای کاشت پودری را مورد مصرف قرار می دهیم ولی قبل از آن حتما از ضد قارچ مصرف می کنیم و باید تیپ را هم مانند ناخن بوسیله ی سوهان مدت کمی سوهان داده و خش دار کنیم و دلیل مصرف از ضد قارچ این می باشد که با ایجاد سطح تماس میان دو ناخن و مواد شیمیای مورد نیاز برای آموزش کاشت پودری با نفوذ هوا محیط برای رشد قارچ ها فراهم می گردد بنابراین با استفاده از ضد قارچ جلوی رشد قارچ و عفونت را میگیریم تیپ مناسب برای هر ناخن نیز تیپی می باشد که ما نیازی نداشته باشیم برای اتصال آن به ناخن فشار بیاوریم و همچنین انقدر نیز بزرگ نباشد که از اطراف بیرون بزند و همچنین باید خط پایین تیپ باید بالاترین بخش سطح طبیعی را بپوشاند و اگر ناخون مورد نظر ناهمگن بود و پستی بلندی داشت باید اندکی خط را پایین تر ببریم یا ناخن طبیعی را همگن کنیم و چسب زدن هم باید به گونه ای باشد که از چسب زیاد استفاده کنیم چون اگر چسب کم باشد جدا شده هوا گرفته و بالا می آید مهم ترین قسمت آموزش این بخش است.

مانیکو کاشت پوستی اکریلیک

نکات اصولی برای آموزش چسباندن تیپ ناخن

نکاتی برای آموزش چسباندن تیپ کاشت وجود دارد این است که تیپ نباید کج چسبانده شود و همچنین سر تیپ نباید رو به بالا و خیلی رو به پایین باید که چسب از زیر آن بیرون بزند و باید کمی رو به پایین باشد تا ما از روی آن بتوانیم قطر چسب را ببینیم چند ثانیه تیپ را نگه میداریم تا خشک گردد سپس با استفاده از کاتر تیپ را در اندازه مورد نظر کوتاه میکنیم. نکاتی که در مورد کاتر وجود دارد این است که کاتر یک سمت تیغه دار و  یک سمت هلالی شکل دارد و هنگام استفاده از کاتر باید قسمت هلالی به سمت انگشت و قسمت تیغه به طرف شما باشد و با استفاده از آن ابتداکمی از سوهان بالای آن استفاده میکنیم و فقط تا حدی استفاده میکنیم که ناخن مقدار کمی نازک گردد سپس با استفاده از کاتر قد تیپ را به اندازه ی دلخواه کوتاه میکنیم و در این قسمت ها بهتر است از عینک محافظ استفاده گردد چون هنگام کوتاه کردن تیپ ممکن است قسمت اضافه شده جدا گردد و به اطراف پرت گردد . پس کوتاه کردن تیپ برای طبیعی کردن ناخن اطراف آن را سوهان میکشیم تا خط اتصال تیپ به ناخن را محو کنیم .که اگر ما به اندازه کافی از چسب استفاده کرده باشیم زمان چندانی از ما نخواهد گرفت و فقط با کمی سوهان کشی سطحی به خوبی صورت میگیرد و دقت کنید که نیازی نیست دوباره سطح طبیعی ناخن را سوهان بکشیم فقط خط تیپ و بیرون زدگی آن را سوهان میکشیم و تمامی قسمت هایی که باعث غیر طبیعی به نظر رسیدن تیپ میگردند با سوهان از بین میبریم و کمی هم زیر تیپ را سوهان میکشیم. بهتر است پس از کشیدن سوهان دستتان را به طرف خودتان بگیرید و اینگونه ناهمگنی ها و کجی ناخن مشخص می شود و شما میتوانید آن را با سوهان برطرف نمایید .

کاشت اکریلیک

مرحله ی نهایی برای اموزش کاشت پودری ناخن

سپس اطراف کاشت ناخن پودری را روغن میزنیم چون میخواهیم از پرایمر که نوعی اسید است استفاده کنیم و زیر ناخن هم برای استفاده از ضدقارچ روغن میزنیم و پس از استفاده از ضدقارچ نباید برای خشک شدن آن را فوت کنیم و همچنین نباید دستمان را روی آن بکشیم و نباید آن را باد بزنیم زیرا همه این کارها باعث ورود میکروب ها به سطح میگردند و ممکن است در آینده سبب عفونت گردند پس از خشک شدن ضد قارچ از پودر لیکویید استفاده میکنیم ابتدا ضربه ای به قوطی سطح پودر را صاف میکنیم تا برداشت پودر آسان تر گردد و لیکویید را هم به خوبی تکان می دهیم تا همگن گردد و حتما در یک ظرف شفاف استون خالص ریخته و کنار دست خودمان میگذاریم. برای مراحل بعدی دقت کنید که مقدار استون فقط باید به حدی باشد که برس قلم را در خود حل کند و اگر مقدار زیادی باشد بدنه قلم را دچار خوردگی میکند و آن را خراب میکند.
ما برای چسباندن تیپ به سطح طبیعی از چسب استفاده کردیم ولی برای اتصال مواد باز پرایمر اسید استفاده میکنیم قلم را به داخل پرایمر برده سپس اضافات پرایمر اسید قلم را گرفته و به ناخن میزنیم و قبل از خشک شدن پرایمر ما باید کار مواد گذاری رو انجام بدیم چون پس از خشک شدن پرایمر مواد به سطح آن نمیچسبند. سپس قلم را خشک کرده و به داخل لیکویید فرو میبریم و پر از لیکویید میکنیم و لازم نیست آن را به دهانه ظرف بزنیم تا اضافه ی آن را بگیریم سپس قلم را به داخل پودر فرو برده و کمی در آن نگه داشته و بعد اضافه ی آن را میگیریم. از قسمت پایین ناخن کار مواد گذاری را شروع میکنیم به گونه ای که به اندازه یک سر سوزن از انتهای ناخن فاصله داشته باشد و مواد را روی ناخن فرم میدهیم و مجددا این کار رو تکرار میکنیم و دقت میکنیم که کناره ها مواد گرفته باشه و به تدریج از انتهای ناخن به سمت سر آن حرکت میکنیم و در نوک ناخن مواد را به سمت پایین محو میکنیم تا قسمت بالا آمده ای نداشته باشد سپس صبر میکنیم تا مواد بکار رفته در آموزشکاشت پودری خشک گردد.

آموزش کاشا اکریلیک (پودری )

آموزش سوهان کشیدن برا ی کاشت پودری

 سپس ناخن را سوهان میکشیم و قسمت های ضخیم را از بین میبریم هنگام کشیدن سوهان مواظب پوست دست خود باشید تا بخاطر خورندگی سوهان آسیب نبیند. در هنگام سوهان کشی به قسمت هایی که گرده های بیشتری جمع میشوند توجه ویژه کنید چون این قسمت ها دارای ناصافی هستند که باید بیشتر سوهان کشیده شوند تا صاف و یکدست گردند .همچنین نهایت دقت و حوصله را به خرج دهید پس از اتمام سوهان کشی بوسیله ی یک سر سوهانی دیگر کناره های ریشه ها را سوهان میکشیم و همچنین حد فاصله ناخن و پوست را نیز سوهان میکشیم تا اگر پوست و  به هم چسبیده اند جدا گردند این مرحله که به مرحله ی هوا گیری معروف است یکی از مهمترین بخش های  اموزش کاشت پودری میباشد. پس از انجام این مرحله سراغ بافر رفته و به وسیله ی سطحش را صاف میکنیم به این ترتیب که از قسمت های زبر به صاف میرویم و بعد از آن از پولیش استفاده میکنیم و به همان ترتیب از قسمت های زبر به قسمت های نرم میرویم پس از انجام این کارها تقریبا به مراحل پایانی رسیدیم ناخن و پوست اطراف آن را به روغن آغشته میکنیم که این کار علاوه بر از بین بردن گرده ها پوست را نیز نرم میکند و صیقلی میکند. پس از آن ما میتوانیم از برق ناخن و یا لاک خشک کن به عنوان یه محافظ استفاده کنیم تا در نتیجه ی تماس دست با مواد غذایی مختلف و وسایل دیگر مواد تغییر رنگ ندهد همچنین میتوانید از ژل تاپ شاین یا ژل شماره 3 استفاده کنید که در این صورت کار شما میکس خواهد شد منظور از میکس ناخنی است که شما قسمت های اول را انجام میدهید و در انتها به جای پولیش و برق لاک و ... از ژل تاپ شاین استفاده میکنید و دست خود را در دستگاه قرار میدهید .

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها