دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش کاشت ناخن ژله ای به صورت حرفه ای

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/08/08

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:03

بازدید : 340

آموزش کاشت ناخن ژله ای به صورت حرفه ای

کاشت ناخن ژله ای یکی از روش های متعدد کاشت ناخن است که طرفداران بسیاری در میان خانم ها داشته و به نوعی یکی از سالم ترین روش های کاشت  محسوب می شود. در ادامه با آموزش مرحله به مرحله این تکنیک کاشت همراه ما شوید.

کاشت ناخن ژله ای

مرحله 1 مانند همیشه زیر سازی است

ناخن ها اندام های بسیار حساسی هستند که همیشه در معرض آلودگی ها و میکروب های مختلف قرار دارند و لایه های پوست مرده در آنها بسیار دیده می شود. بنابراین برای کاشت ناخن ژله ای شما نیاز به یک زیر سازی کامل و در واقع یک مانیکور عالی با سوهان خشک دارید. برای این کار باید همه پوست های مرده و ناخن های اضافی جدا شده و ناخن کاملاً پذیرای دریافت ناخن ژله ای شود.

کاشت ناخن

مرحله 2 آماده سازی ناخن با پرایمر و ضد قارچ

بعد از انجام مراحل مانیکور بر روی ناخن با استفاده از محلول ضد قارچ به نوعی زیر ناخن ها باید میکروب زدایی شده و تمام آلودگی ها و میکروب ها از بین بروند. این محلول بعد از کاشت ناخن ژله ای روی ناخن های شما کمک زیادی به سلامتی و بهداشت آن می کند. برای یک کاشت ناخن ژله ای کامل و پرفکت با استفاده از پرایمر سطح ناخن را کاملاً آماده کرده و با سوهان کمی سطح ناخن را خراش دهید.

زیر سازی کاشت ناخن ژله ای

مرحله 3 استفاده از ژل بیس و یا همان بیلدینگ ژل

اولین ژل مورد استفاده برای کاشت ناخن ژله ای یک ژل کاملاً شفاف است که قرار است زیرسازی ناخن ژله ای شما را انجام داده و روی ناخن شما را بپوشاند. بعد از استفاده از پرایمر این ژل را با استفاده از برس مخصوص روی ناخن مالیده و سریعاً آن را زیر دستگاه UV و یا LED ببرید و کاملاً خشک کنید. مدت زمان لازم برای خشک شدن نهایی حدودا 120 ثانیه است.

ژل بیس

مرحله 4 استفاده از پرمیوم ژل یا فینیشینگ ژل

بعد از کامل شدن مرحله قبل نوبت به استفاده از ژل شماره دو یا همان پرمیوم ژل می رسد. این ژل نسبتاً نرم و روان بوده و ممکن است از روی سطح ناخن لیز بخورد. به همین دلیل سرعت عمل مهم ترین فاکتور در کاشت ناخن ژله ای محسوب می شود. پرمیوم ژل را روی ناخن خود با یک حرکت دورانی مالیده و دوباره برای خشک کردن آن از دستگاه UV استفاده کنید.

پرمیوم ژل

 مرحله 5 تکرار مرحله چهار و سوهان کشی

شما در این مرحله باید به دو نتیجه دلخواه درباره فرم و اندازه ناخن ژله ای مورد نظر خود برسید. احتمالاً دو یا حتی سه مرحله برای رسیدن به قطر مناسب باید از ژل پرمیوم استفاده کنید. در پایان هر بار استفاده از این ژل با استفاده از سوهان ناخن ها را به فرم مناسب و ایده آل مد نظر خود تراش داده و براده ها را نیز از روی ناخن خود پاک کنید.

کاشت ناخن و سوهان کشی

مرحله 6 تاپ شاین

آخرین مرحله برای داشتن یک ناخن ژله ای فوق العاده زیبا و جذاب تاپ شاین است. این ماده بسیار روان بوده و برای کنترل آن روی ناخن های خود باید از محلول کلینر روی ناخن ها استفاده کنید. دقت کنید که قبل از استفاده از تاپ شاین حتماً سطح ناخن ها از هر گونه آلودگی تمیز شده باشد.

تاپ شاین

مراقبت های کاشت ناخن ژله ای

کاشت ناخن ژله ای و برداشتن آن به طور مکرر و البته با ترفندهای غلط به مرور می تواند صدماتی را به ناخن های شما وارد کرده و صدف ناخن شما را با مشکلاتی مواجه کند. از این رو به هیچ وجه در کاشت ناخن ژله ای افراط نکنید و برای کندن آن نیز از روش های درست و دقیق بهره ببرید.

مراقبت از کاشت ناخن ژله ای

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها