دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش کاشت ناخن به روش های مختلف به همراه اموزش پاک کردن ناخن

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1399/04/16

مدت زمان ویدیو : 06:17

بازدید : 5280

یکی از رموز جذابیت و زیبائی دستان خانم ها، داشتن ناخن های یکدست، خوشرنگ و سالم است. اما متاسفانه عده ای از خانم ها بخاطر داشتن ناخن های ضعیف و شکننده یا عادتشان به جویدن آن و یا حتی در برخی موارد به دلیل بیماری های ژنتیکی ناخن مجبور به کاشت می شوند و در این میان عده ای نیز صرفا به جهت زیبائی بیشتر، تمایل به انجام آن دارند. با این حجم از تقاضا، انجام این تکنیک در سال های اخیر در میان خانم ها از استقبال بسیاری برخوردار بوده است. برای اشنائی بیشتر شما عزیزان با روش های مختلف و تفاوت این روش ها با یکدیگر با جدیدترین مطالب و ویدئوی آموزش کاشت ناخن در خدمت شما هستیم.

کاشت ناخن دست

آموزش کاشت ناخن به روش های مختلف و شناخت مزایا و معایب آنها

 آموزش کاشت ناخن به روش قالبی

در این روش، مواد را داخل ناخن مصنوعی قرار می دهند تا فرم آن را به خود بگیرد، سپس مواد ضد قارچ را زده و ناخن مصنوعی اغشته به مواد را روی ناخن طبیعی فشار می دهند تا مواد کاملا بچسبد و بعد از چند دقیقه ناخن مصنوعی را برمی دارند. در این روش دیگر نیازی به سوهان کشی نیست، اما چون ناخن ها هوا می گیرند کیفیت را تا حدی تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین باید مراقبت زیادی صورت گیرد که ناخن ها خیلی با آب تماس نداشته باشند.

آموزش کاشت ناخن پودری

در روش پودری، ابتدا تیپ که همان ناخن مصنوعی بی رنگ است را به دست چسبانده و سپس آن را به اندازه ای که مد نظر مشتری است کوتاه می کنیم. بعد از اینکه ضد قارچ را زدیم مواد را روی ناخن زده و با یک سوهان کاری منظم و دقیق فرم دلخواه را می دهیم.

کاشت ناخن پودری

آموزش کاشت ناخن ژله ای

بعد از استفاده از ضد قارچ مواد ژل را که معمولا به صورت اماده خریداری می شود، روی ناخن ها قرار می دهیم سپس دست ها را در دستگاه  UV قرار می دهیم تا مواد ژل سریع ترخشک شود. کاشت ناخن ژله ای و کاشت پودری در نوع موادی که مورد استفاده قرار می دهند متفاوت هستند. در این روش معمولا ناخن های دست آسیبی نمی بینند و برای کسانی که عادت به جویدن دارند پیشنهاد خوبی است زیرا به دلیل بدمزگی مواد و کنده نشدن آنها، این عادت از سرشان می افتد. اما به این موضوع نیز توجه شود که به رغم اینکه چسب مورد استفاده حساسیت زا نیست اما ممکن است در برخی افراد ایجاد حساسیت کند و پوست آن ها دچار اگزما شود که در این صورت راهی جز برداشتن ناخن های مصنوعی وجود ندارد.

کاشت ناخن ژله ای

آموزش کاشت ناخن میکس

این روش، ترکیبی از دو کاشت پودری و ژله ای است و روش انجام آن به این صورت است که ابتدا مراحل کاشت پودری انجام می شود و در پایان مرحله سوهان کشی، یک لایه از ژل را گذاشته و آن را داخل دستگاه UV قرار می دهیم تا خشک شود. این روش نسبت به روش های دیگر کمی گران تر است.

کاشت ناخن میکس

آموزش کاشت ناخن بیبی بومر

 از دو پودر هلوئی رنگ و گچی که معمولا طرفداران بیشتری دارد استفاده می شود و این دو پودر در هم دیگر محو می شوند. این روش هم با تیپ انجام می شود هم با فرمر، به این صورت که مراحل را تا چسباندن تیپ پیش می بریم و در ادامه پودر سفید را در قسمت فرنچ ناخن گذاشته و تا وسط ناخن می کشیم بعد از آن پودر هلوئی پر رنگ را در قسمت پائین ناخن گذاشته و تا وسط می کشیم و این دو پودر را در وسط ناخن در یکدیگر محو می کنیم و برای خشک شدن مواد کلیر می زنیم و ادامه مراحل که سوهان کشی و بافر است را انجام می دهیم.

کاشت نانخن بیبی بومر

نکات کاربردی در انتخاب روش های مختلف کاشت ناخن

کاشت پودری که کاشت مادر نیز نامیده میشود به دلیل کیفیت و دوام بیشتر، متقاضی بیشتری در میان خانم ها دارد و به دلیل مصرف زیاد مواد، ضخامت بیشتری به نسبت روش های دیگر دارد و همین امر باعث میشود که خیلی فرم طبیعی نداشته باشند و معمولا در هنگام کاشت هوا گرفته و ماندگاری و کیفیت کار کمتر می شود. این روش بیشتر مناسب افرادی است که زمان زیادی برای رسیدگی به ناخن هایشان ندارند چون مرحله سوهان کشی در آن حذف می شود و ناخن ها معمولا نظم یکسانی دارند. کاشت ژله ای در نواحی شرجی دوام بیشتری دارد اما اگر مواد مورد استفاده مرغوب و مناسب باشد در هر منطقه آب و هوائی می تواند تا یک ماه نیز دوام بیاورد. در مجموع بهترین روش، کاشت پودر با قلم است چون به راحتی می توانید انواع ناخنها را مواد زده و ایرادات آن را برطرف کنید. در مورد کاشت ناخن های پا، رعایت بهداشت از الزامات است چرا که در طول روز ممکن است مدت طولانی در یک فضای بسته قرار گیرد و همین موضوع اسیب پذیری ناخن های پا را افزایش می دهد.

نکاتی در مورد کاشت ناخن

آموزش پاک کردن کاشت ناخن

استفاده طولانی مدت از کاشت گاهی خسته کننده می شود و یا ممکن است که سلامت ناخن و صدف آن را به خطر بیاندازد بنابراین بهترین راه حل موجود برداشتن آنها بصورت مقطعی و تقویت ناخن های طبیعی دست می باشد. حال به هر علتی که می خواهید کاشت را بردارید از روش های مختلف پاک کردن کاشت می توانید استفاده ببرید. با یکی از ساده ترین روش هائی که خودتان هم می توانید براحتی در منزل انجامش دهید در ادامه اشنا شوید.
استون 100درصد، سوهان ناخن، پولیش و بافر از لوازم مورد نیاز است. ابتدا در یک ظرف که فضای کافی برای قرار دادن دستانتان در آن باشد استون بریزید. سپس ناخن هایتان را به مدت 2 دقیقه داخل ظرف قرار دهید، بعد دستان خود را خارج کرده روی ناخن خود را با دستمال تمیز کرده دوباره درون ظرف محتوی استون 6 تا 7 دقیقه قرار دهید. این کار را چندین بار انجام دهید تا مواد بیشتری برداشته شود، در مرحله پایانی دیگرمواد چندانی باقی نمانده است که همان را نیز می توانید با استفاده از سوهان برداشته و با بافر روی سطح ناخنتان بکشید و در نهایت با پولیش آن را صاف و یکدست نمایید. فراموش نکنید که حتما از تقویت کننده برای ناخنهایتان استفاده کنید.

پاک کردن کاشت ناخن

 دلایل ترک خوردن ناخن کاشت

اگر کاشت ژله ای باشد معمولا در آب و هوای خشک ترک میخورد. اما اگر روش کاشت پودری باشد دلایل متعددی می تواند باعث ترک خوردن آن بشود از جمله اینکه مواد کم تر از حد معمول استفاده شده باشد، یا سوهان کشی زیاد انجام شده و مواد روی ناخن کم شده باشد یا اینکه پودرتان با کیفیت نباشد و نهایتا اینکه قلم مو کاملا به لیکوئید اغشته نشده که پودر به خوبی خیس و جذب صدف ناخن شود. در مجموع دلایل بسیاری می تواند باعث ترک خوردن ناخن های کاشت بشود اما اگر مراحل با مهارت و دقت کافی انجام شود مواد نه ترک می خورند و نه می شکنند. در انجام این روش زیبایی، موادگیری مهمترین بخش ترمیم یا کاشت است و نیاز به تمرین و مهارت بسیاری دارد.

دلایل ترک خوردن ناخن کاشته شده

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها