فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی آموزش صاف کردن موها به روش کراتینه مردن با مواد گیاهی

آموزش صاف کردن موها به روش کراتینه مردن با مواد گیاهی

آموزش روشهای صاف کردن موها به روش کراتینه طبیعی و شیمیایی

آموزش

1-صاف کردن و آموزش کراتینه کردن مو به روشهای طبیعی و غیر دائمی(اتو وسشوار کشیدن)
2-صاف کردن و آموزش کراتینه کردن مو به روشهای شیمیائی دائمی و نیمه دائم(کراتینه و ریباندینگ کردن موها )

آموزش کراتینه کردن مو | کراتینه طبیعی و گیاهی چیست؟

کراتینه یک پروتئین بسیار قویست که بافت اصلی موها را تشکیل میدهد و در اصطلاح کراتینه کردن همان  پروتئینه کردن موها , ناخن و استخوان هست که بصورت های مختلف در چند لاین انجم میشود.

انواع کراتینه مو ها برای صافی مو :

كراتينه ها مواد اصلى تشكيل دهنده بافت مو هستند و از بین رفتن كراتينه مو مساوى با بد حالتى , وز شدن , شكنندگى و ایجاد موخوره در مو است.
چند سالى هست كه اين ماده را به طور مصنوعى وارد بافت مو ميكنند تا وضعيت موى آسیب ديده به حالت سابق برگردد. اما از آنجا که كراتين ها بدليل داشتن فرمالدييد بالا و خاصيت سرطان زايي به ويژه براى آرايشگر كه بخارات ناشى از اتو كشى اين مواد را استنشاق ميكرد ایجاد میکرد خيلى زود استفاده از اين محصول به ويژه در كشورهاى توسعه يافته كاهش يافت.
اما با پيشرفت تكنولوژى اكنون كراتينهاى موجود در بازار فرمالدييد كمتری دارند وبيشتر از منابع حيوانى ومعدنى در تركيباتشان استفاده شده که میتوان  انواع آن را به دسته بندی زیر تقسیم بندی کرد
کراتینه سرد
کراتینه گلشلی
کراتینه حیوانی
کراتینه گیاهی
کراتینه شیمیائی

کراتینه کردن مو برای چه افرادی ا چه موهایی مناسب است؟

افرادی که بعد از رنگ و دکلره کردن موهای آنها آسیب دیده.
افرادی که موهای وز و غیر صافی دارند.
افرادی که دارای موهای فر هستند

کراتینه مو گیاهی

مواد کراتینه چیست؟

مواد کراتینه در دو نوع تولید می شود :
 نوع اول: کراتینه حاوی جوجوبا – آلوورا – آکوا – روغن زیتون و فرمولاهید
نوع دوم: کراتینه حاوی جوجوبا – آلوورا – روغن زیتون و نانو
تفاوت این دو مواد در این است که ماده اول برای کسانی استفاده میشود که دارای موهای فر آسیب دیده هستند و می خواهند موهایشان هم صاف و هم تقویت شود.اما مواد دوم برای کسانی است که موهای طبیعیشان صاف بوده اما در اثر ضعیف شدن یا استفاده زیاد از محصولات شیمیایی حالت وِز یا آسیب دیده پیدا کرده است. 

کراتینه کردن مو با گیاهی طبیعی چیست؟

كراتينه گياهى از نوعى درخت استوايي كه فقط در برزيل هست بدست ميايد وفرمالدييد آن ٢٪ هست .
كراتينه هاى گياهى خودشون شامل دو دسته هستند كراتينه پلاتينيوم و كراتين كوكو چوكو كه صد در صد درمانى و تا حدى صافى دارند .

آموزش کراتینه کردن مو توسط کراتینه گیاهی :

 برای کراتینه کردن مورها را با شامپوی اولیه میشوریم و تقسیم بندی میکنیم. کل سر را به چهار قسمت تقسیم بندی میکنیم دو قسمت در جلوی سر و دو قسمت در پشت سر.
از هر قسمت که شروع میکنید لایه های نازکی برمیداریم و با فاصله نیم سانت از ریشه کار مواد گذاری را انجام میدهیم. و بعد از اینکه کل لایه برداشته شده به مواد آغشته شد شانه میزنیم تا هم مواد به خورد کل موها رفته و هم اگر مواد اضافی وجود دارد گرفته شود.

صافی مو

آموزش کراتینه کردن موها
لایه های بعدی را نیز به همین صورت انجام میدهیم و برای کل موها همین روال را ادامه میدهیم. فقط توجه داشته باشید هر سری لایه جدید را با لایه های قبلی شانه میزنیم.
نکته قابل توجه این است که چون مواد کراتینه ما گیاهی هست میتوانید بدون دستکش کار کنید و به دلیل گیاهی بودن بدون گاز بوده و هیچ گونه عوارضی برای مشتری ندارد.
پس از 20 دقیقه تست گره را در قسمتهای مختلف سر انجام میدهیم اگر گره باز نشد صافی انجام شده و تست گره یعنی چند تار مو را گرفته گره میزنیم گره را بین دو انگشت کمی مالش میدهیم اگر باز شود هنوز صافی مو ها انجام نشده اما اگر باز نشود صافی مو عمل کرده با دم شانه آرام گره را باز میکنیم . بعد از اتمام کار هر قسمت کل موها را شانه میزنیم تا مواد اضافی گرفته شود .

تقویت موی

بعد اتمام تمامی قسمت ها کل سر را کاور مکینیم مدت زمان استراحت که تمام شد موها را اتو میکشیم تا مواد روی موها کاملا جذب مو شود (توجه داشته باشید درجه اتو طوری نباشد که به موها آسیب بزند) بعد از کار اتو کشی باید موها شسته شود و مانند سایر کراتینه ها قرنطینه نداریم یعنی همان روز موها شسته شده و مشتری نتیجه کار را میبیند, بعد از شستن برای خشک کردن مو فقط از باد سشوار استفاده میکنیم.

براشینگ
بعد از کراتینه کردن دو الی سه روز بعداز اینکار میتوانید موهای خود را رنگ کنید و هیچ آسیبی به موها وارد نمیشود.امیدوارم به خوبی آموزش کراتینه کردن مو را متوجه شده باشید.

کراتینه گیاهی مو برای صاف کردن موی ها با مواد گیاهی جوجابا برای مو فر
کراتینه گیاهی مو برای صاف کردن موی ها با مواد گیاهی جوجابا برای مو فر

مطالب مرتبط با ماتیکیا

آموزش ویتامینه کردن مو با محصولات و کرم های خانگی انواع روشهای ویتامینه کردن مو : 1- ویتامینه کردن به روش خانگی 2- بوتاکس مو 3- کراتین سرد 4- کراتین گرم ویتامینه کردن مو به روش خانگی چیس ...

خاصیت جادویی آلوئه ورا چیست ؟و چه فوایدی که برای پوست و مو دارد؟ شاید همه شما درباره  خاصیت آلوئه ورا چیزاهایی شنیده باشید و ما هم در آیتم های آموزشی قبلی تا حدی به خاصیت و عملکردهای تاثیر ...

انواع مدل اکستنشن مو و مقایسه ی آن ها بایکدیگر اکستنشن تارمویی اکستنشن تارمویی به مدلی گفته می شود که دسته های کوچکی هستند و نصب آن ها را باید یک شخص ماهر و اکستنشن کار حرفه ای انجام دهد . نصب ا ...

پوست از لایه های فراوان سلول که شامل سلول های چربی می شود، تشکیل شده است. این سلول های چربی به کوسن نرمی می مانند و پوست را با لطیف و با نشاط جلوه می دهند. بافت پیوندی ظریفی این پوست را به عضله متصل م ...

اموزش کاشت بیبی بومر ناخن کاشت بیبی بومر یا همان کاشت آمبره زیر شاخه کاشت گریم محسوب می شود همانطور که شاید خیلی از شماها اطلاع داشته باشید در کاشت گریم تمامی نواقص صدف ناخون و کوتیکول ها گرفته ...