دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش انواع صافی مو | کراتینه و ویتامینه، بوتاکس، صافی با دستگاه ...

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1398/09/02

مدت زمان ویدیو : 00:58

بازدید : 927

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که چرا برخی از خانم ها موهایی صاف و ابریشمی دارند، انها چه مراقبت هایی از موهایشان انجام میدهند که همیشه موهایشان زیبا و خوش حالت است! اگر می خواهید با راز زیبایی موی این افراد و روش های مختلف صافی مانند صافی ژاپنی، کراتینه و ویتامینه اشنا شوید با مطالب این صفحه همراه ما باشید.

کراتینه مو

آموزش صاف کردن مو به روش کراتینه

همه افراد در موهای خود پروتئینی دارند که باعث صافی مو می شود، کسانی که موهای فر و وزی دارند، این پروتئین در موهای شان کمتر است که با کراتینه کردن مو می توانند پروتئین مورد نظر را افزایش داده و موهای صاف و درخشنده تری داشته باشند. کراتینه مو یک روش شیمیایی برای درخشندگی و صافی می باشد که در این روش کوتیکول مو بازسازی می شود، در نتیجه مو صاف و براق می شود، این روش سه تا شش ماه دوام می آورد و روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد.
انواع کراتین مو: کراتین مو در دو نوع کراتین صافی و احیا کننده بر روی مو انجام می شود. نوع صافی آن همانطور که از نامش پیداست خاصیت صاف کننندگی مو را دارد و مناسب افرادی است که میخواهند موهای فر و وزشان را صاف کنند و کراتین احیا کننده بیشتر مخصوص افرادی است که می خواهند موهای آسیب دیده خود را باز سازی کنند.

آموزش صاف کردن مو به روش کراتینه

 آموزش کراتین گرم

ابتدا موها را شست و شو می دهیم البته با شامپو مخصوص! سپس موها را خشک می کنیم اما نه به طور کامل، اجازه دهید کمی مرطوب باقی بماند. از یک سانتی متر پایین تر از ریشه مو شروع می کنیم مواد کراتینه را با قلم موی مخصوص بر روی موها کشیدن، بسته به جنس مو بیست تا سی دقیقه صبر می کنیم، موها را با سشوار خشک می کنیم و بعد اتو می کشیم. درجه اتو مو را با توجه به شدت آسیب دیدگی مو تنظیم می کنیم، هرچه قدر موها کم تر آسیب دیده باشند درجه اتو را بیشتر می کنیم، تا 72 ساعت موها را نشویید و بعد از این مدت موها را با شامپوی مخصوص شسته و از ماسک مو استفاده نمایید و 5 دقیقه صبر کرده و بعد موها را آبکشی کنید در انتها موها را لایه به لایه و هر لایه را دو بار اتو می کشیم. این نوع کراتینه خاصیت صاف کنندگی دارد.

کراتینه مو و ویتامینه مو

آموزش کراتین سرد

در این تکنیک موها را با شامپوی مخصوص می شوییم و در حالی که کمی از رطوبت مو بر روی آن باقی مانده، مواد کراتینه سرد را روی موها ریخته و شروع به ماساژ دادن می کنیم. 30 دقیقه مکث کرده و سپس موها را میشوییم و با باد سرد سشوار خشک می کنیم. برای بازسازی موهای تان این روند را تا سه ماه، هر ماه یکبار باید انجام دهید و این نکته را فراموش نکنید که این روش فقط برای احیا کردن موهای آسیب دیده شما می باشد.

مزایای کراتین سرد

کراتین سرد باعث می شود ویتامین به موهایتان رسیده و حس تازگی را به آن می دهد، ضمن اینکه می توانید بعد از فرآیند رنگ و مش هم از این روش استفاده کنید که باعث تثبیت بیشتر رنگ نیز میشود. ضمن اینکه موها بعد از کراتینه نرم تر ولطیف تر شده و براحتی و به زیبایی براشینگ می شوند.

قیمت کراتینه مو بستگی به سالن، مارک و کیفیت موادی که استفاده می شود هزینه و قیمت کراتینه متغیر است.

قیمت کراتینه مو

بوتاکس مو

بوتاکس مو به پر کردن مو کمک کرده و مویی را که بر اثر دکلره، آفتاب شدید و موخوره آسیب دیده، بازسازی و احیا می کند.

تفاوت بوتاکس و کراتین مو

موادی که در بوتاکس مو به کار می رود مطمئن تر است و خاصیت ضد سرطانی دارد، در حالی که بعضی از کراتین ها موادی دارند که باعث خارش سر شده و اگر بیش از حد استفاده شوند ممکن است موجب سرطان نیز بشوند.

کراتینه کردن مو با صافی دائم چه تفاوتی دارد؟

صافی مو به روش ژاپنی، دائم است و چون ساختار مو تغییر می کند دیگر نیازی به ترمیم دوباره ندارد، در حالی که کراتینه مو یک روش موقت است و حداکثر سه ماه طول می کشد تا موها به حالت دائمی خود برگردند و برای ترمیم باید مجددا به آرایشگاه مراجعه کنید.

تفاوت بوتاکس و کراتینه مو

آموزش ویتامینه کردن مو

ابتدا ویتامینه مو را آماده می کنیم به این صورت که مقداری از کرم ویتامینه را با آب مخلوط کرده به طوری که یک مایع کاملا یکدست بوجود آید. موها را کاملا شسته و تمیز کنید، بعد از اینکه مطمئن شدید شامپو از موهای تان پاک شده است موها را سشوار بکشید تا خشک شود، اما نه به طور کامل، بگذارید کمی مرطوب باقی بماند. حالا موها را تقسیم بندی کرده و لایه به لایه شروع می کنیم به ویتامینه کردن و سپس هر لایه را داخل فویل می پیچیم. این مراحل را برای همه قسمت های مو انجام می دهیم، فقط دقت کنید که مواد ویتامینه به ریشه موها برخورد نکند. بعد از نیم ساعت موها را با آب سرد شسته و خشک می کنیم.

مزایای ویتامینه کردن

انواع مختلف مو با ویتامینه کردن، موها درخشنده تر شده و به طور موقت بازسازی می شوند، الکتریسیته مو کاهش می یابد، مقاومت موها افزایش پیدا کرده و رطوبت مو حفظ می شود. موخوره: موها را خشک و بد حالت می کند، با ویتامینه کردن مو می توان رطوبت موها را حفظ کرد. موهای خشک: وقتی موها خشک می شوند، موها زبر و بد حالت می شوند، با استفاده از ویتامینه، موهای خشک، نرم و خوش حالت شده و آبرسانی می شوند. موهای چرب: شوره سر یکی از علائم چربی مو است که یک روز بعد از حمام کردن چربی مو نشان داده می شود، با ویتامینه کردن مو می توان چربی پوست سر را تنظیم نمود.

فرق کراتینه با ویتامینه

 آموزش صاف کردن مو بدون مواد

ابتدا موهای خود را با استفاده از شانه دندانه درشت شانه بزنید تا گره موها باز شود. سپس مقداری شامپوی نرم کننده کف دست تان بریزید و دست های تان را به هم دیگر بمالید تا حرارت دستتان باعث عملکرد بهتر شامپو شود. بعد از شست و شو، موهای تان را کاملا آبکشی نمائید و با یک حوله به آرامی خشک کنید، حالا کمی نرم کنننده مخصوص صاف کردن مو را کف دست ریخته، دوباره دست ها را به هم دیگر بمالید، حرارت کف دست تان در این مرحله خیلی موثر است، موهایتان را با نرم کننده ماساژ دهید. اگر می خواهید موهای شما درخشنده تر شوند نرم کننده را به همه قسمت ها بزنید و اگر می خواهید موهای تان حجیم تر شوند، نرم کننده را فقط برای ساقه و نوک موهایتان استفاده کنید. حالا موها را شست و شو داده و کمی خشک کنید، در این مرحله از کرم مو استفاده کنید و به طور یکنواخت روی همه قسمت های مو پخش کنید. موها را به آرامی رو به پایین بکشید و با باد داغ خشک کنید، زمانی که موها هنوز مرطوب هستند تقسیم بندی موها را شروع کنید تا حرارت سشوار روی قسمت های مورد نظر مو بیشتر اثر گذار باشد. وقتی که مو کاملا خشک شد حرارت سشوار را کم کنید و موها را به سمت پایین برس کشیده و محکم و کشیده نگه دارید اما نه در حدی که موها کش بیایند. در پایان سشوار را روی درجه خنک بگذارید تا باعث تثبیت حالت موهایتان شود و از یک ثبیت کننده برای موهای تان، استفاده ببرید.

آموزش صافی دائم مو با دستگاه نانو

این دستگاه، یک دستگاه هیدروژن ساز است که با بخار گرم در کوتیکول و کورتکس مو نفوذ می کند و کار جرم گیری موهای تان را نیز انجام می دهد، با استفاده از این دستگاه مو برای پذیرش مواد آماده می شود.

ویتامینه مو آقایان

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها