دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

شناخت آرژنین تراپی و روش استفاده از آن برای احیا و باز سازی موهای اسیب دیده

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/15

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:40

بازدید : 2596

شناخت آرژنین تراپی و روش استفاده از آن برای احیا و باز سازی موهای اسیب دیده

آرژنین تراپی مو

فواید و خواص آرژنین تراپی مو

استفاده مکرر از مواد شیمیایی و لوازم آرایشی ممکن است آسیب هایی را برای موهای شما به دنبال داشته باشد. با استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی روی موها به تدریج رشد موها کمتر شده، موها کم پشت تر از قبل شده و حتی موها به سختی حالت می پذیرند و حالت وز و فر به خود می گیرند.

فواید آرژنین تراپی

آرژنین تراپی که به آن پلکس تراپی هم گفته می شود، روشی برای ترمیم مو است که در آن 7 تا 80 درصد از موهای آسیب دیده کاملاً ترمیم شده و به حالت اولیه باز می گردد. آرژنین یک نوع آمینو اسید می باشد که توسط سلول های زیر پوست سر برای آبرسانی و کلاژن رسانی به موها تولید شده و به وسیله آن موها سالم و صاف باقی می مانند. استفاده از مواد شیمیایی به مرور این قابلیت را در این سلول ها کاهش می دهد. عملیات آرژنین تراپی برای احیای این کلاژن ها روی موها و از بین بردن اثرات مضر مواد شیمیایی استفاده شده انجام می پذیرد.

آموزش آرژنین تراپی

مواد مورد نیاز برای آرژنین تراپی

برای آرژنین تراپی که البته بهتر است در آرایشگاه و زیر نظر آرایشگر انجام پذیرد، شما به یک شامپوی غیر شیمیایی مانند شامپوهای مفید برای ترمیم مو، کراتین و یک مدل پلکس نیاز خواهید داشت.

روش آرژنین تراپی

آرژنین تراپی عملیات پیچیده ای نبوده و هر کسی با یک آموزش چند ساعته می تواند این عملیات را انجام دهد. البته مراجعه به یک آرایشگر حرفه ای نتایج حاصل را برای شما چندین برابر بهبود خواهد بخشید. برای آرژنین تراپی باید مراحل زیر را با دقت انجام دهید.

تکنیک آرژنین تراپی

موهای خود را کاملاً تمیز کنید

با استفاده از یک شامپو غیر شیمیایی مانند شامپوهایی که برای ترمیم مو مورد استفاده قرار می گیرد، موهای سر خود را کاملاً شستشو داده و آنها را تمیز کرده و سپس خشک کنید.

از پلکس استفاده نمایید

پلکس ها از روغن های بسیار طبیعی ساخته شده اند که در فرایند کار آرژنین تراپی وظیفه اصلی ترمیم موهای آسیب دیده را به عهده دارند. ترکیبات مورد استفاده برای تولید پلکس اثرات بسیار شگفت انگیزی روی موهای شما به دنبال خواهد داشت. برای رساندن ترکیبات پلکس به موها طبق دستورالعمل هر پلکس باید آن را با مقدار آب مورد نیاز مخلوط کرده و روی موهای خود اسپری نمایید. برای کسب بهترین نتیجه از آرژنین تراپی حتماً باید مخلوط آب و پلکس را به همه موهای سر خود برسانید. برای مطمئن شدن از این امر می توانید در حین اسپری، موهای خود را بمالید.

احیا مو با آرژنین تراپی

لزوم استفاده از کراتین

پلکس برای ترکیب با موهای سر شما به 10 تا 20 دقیقه زمان نیاز دارد. وظیفه اصلی ترمیم مو به عهده همین پلکس بوده و استفاده از کراتین برای محکم کاری و البته صاف شدن موهای شما می باشد. برخی از آرایشگرها از کراتین استفاده نمی کنند و فقط به نتایج حاصل از پلکس بسنده می نمایند؛ اما برای صاف شدن موها بهتر است بعد از پلکس روی موهای خود کراتین بمالید.

از موهای صاف و سالم خود لذت ببرید.

آخرین مرحله آرژنین تراپی بسیار مهم می باشد. در نهایت و بعد از گذشت حدود نیم ساعت شما می توانید موهای خود را با سشوار خشک کرده و با اتو مو آنها را صاف کنید. البته استفاده از اتو مو باید با دقت انجام شده تا تمام قسمت ها و موهای سر شما کاملاً صاف شود. انجام دادن درست و دقیق این مرحله از آرژنین تراپی به نحوه اتوکشی موها بستگی داشته و در نتیجه نهایی تأثیر بسزایی خواهد داشت.

آموزش آرژنین تراپی برای موهای آسیب دیده

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها