فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی میکرو اسکالپ موی سر چیست ؟ و معرفی انواع آن

میکرو اسکالپ موی سر چیست ؟ و معرفی انواع آن

اسکالپ و میکرواسکالپ چیست؟

میکرواسکالپ

اسکالپ موی سر به منطقه ای از کف سر (از دستگاه مو تا پست سر )گفته می شود و میکرو اسکالپ به کاشت رنگدانه کف سر گفته می شود که به صورت فولیکولهای ظریف مو در کف سر انجام میشود.

انواع اسکالپ میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن دو نوع وجود دارد که یک روش آن جنبه درمانی دارد و یک روش جنبه زیبایی دارد.
جنبه زیبائی میکروپیگمنتیشن را میتوان در هاشور ابرو و تتو خط لب و خط چشم مشاهده کرد و در بخش درمانی که شیوه بسیار نوینی محسوب میشود اسکالپ یا همان هاشور سر مشاهده میشود. اسکالپ مکملی خوبیست برای افرادی که کاشت مو انجام دادند و میخواهند نتیجه بهتری بگیرند و منطقه ائی که کاشت انجام دادند پرتر به نظر بیاید.
در این آیتم آموزشی نکاتی در مورد اسکالپ موی سر و میکرو اسکالپ این روش نوین و باید و نباید هایی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

اسکالپ موی سر

 چه کسانی کاندیدای استفاده از میکرو اسکالپ و اسکالپ هستند؟

دسته اول کسانی هستند که مبتلا به بیماری آلوپسی هستند این افراد کلا پیاز موی خود را از دست داده اند و کلا در قسمت سر مویی ندارند.
در این افراد توصیه میکنیم که شخص کل سر را شیو کند و با تکنیک ظریفی فولیکولهای خیلی ریز مو, همرنگ رنگدانه های موهای فرد کار هاشور یا اسکالپ انجام می شود بطوری که بعد انجام کار انگار شخص موهای خود را شیو کرده است.
دسته دوم افرادی هستند که به دلیل استرس دچار ریزش موهای سکه ایی شدند که ما در این افراد بر اساس خواب مو هاشور هایی رو طراحی میکنیم که قابل تشخیص نباشد.
دسته سوم افرادی هستند که به دلیل سوانح دچار زخم های عمیق و اسکار پوست شدن و به دلیل ریزش مو در قسمت آسیب دیده کاندیدای مناسبی برای استفاده از این روش هستند.

اسکالپ موی سر
 
اسکالپ در افراد با چه رنگ مویی مناسب است؟

بر خلاف باور اغلب افراد که فکر میکنند اسکالپ فقط برای افرادی با موی مشکی مناسب است لازم است بدانید که تنوع رنگی در اسکالپ هم بسته به رنگ پوست و موی افراد بسیار متفاوت است و براساس رنگ مو و پوست افراد طیف کاری مناسبی را برای هر فرد انتخاب میکنیم.

شیوه ی کار میکرو اسکالپ

 شیوه کار در اسکالپ به چه صورت است؟

کار در افراد مختلف متفاوت است مثلا در آقایان که موهای کم پشتی دارند اسکالپ بصورت هاشور و یا پوینت انجام میشود و چون موی آقایان مشکی هست از رنگهای روشن استفاده میکنیم که خطای دید ایجاد کند.
زمانی که قرار است برای آقایان کار انجام شود مخصوصا در قسمت هایی که دچار ریزش مو شدند و یا دارای خط بخیه هستند. ما بیشتر از جنبه زیبایی کار طبیعی بودن کار برایمان مهم هست.
دوره انجام اینکار دو تا سه مرحله میباشد و هر مرحله با فاصله 3تا 4 هفته باید انجام شود.

اسکالپ و میکرواسکالپ


 مقایسه اسکالپ میکروپیگمنتیشن با سایر روش های پرپشت کردن مو؟  

اول از نظر محدودیت ها

  1.  اسکالپ هیچ محدودیتی ندارد.
  2.  کاشت مو شیو کردن کل مو را به همراه دارد.
  3.  استفاده از دارو ایجاد مشکلات هورمونی را به همراه دارد.
  4.  استفاده از پودرهای تاپیک هم به شرایط آب و هوائی بستگی دارد.
  5.  اکستنشن هم محدودیت ترمیم دارد و هم باعث گره خوردن موها میشود.

 
دوره درمان میکروپیگمنتیشن

  1.  اسکالپ میکروپیگمنتیشن دوره درمان ندارد و بعد از انجام کار شخص میتواند به کارهای خود برسد.
  2. کاشت مو به دلیل اینکه نوعی جراحی محسوب میشود و از مواد بی حسی در حین کار استفاده میشود ممکن ساعت ها بعد از اتمام کار شخص دچار گیجی باشد و جدایی از مراقبت های بعد از آن حداقل حدود 4 تا 7 هفته زمان برای بازگشت به حالت اولیه پوست سر و خوب شدن جای بخیه ها  لازم است.
  3.  استفاده از دارو هم قاعدتا دوره درمان خاص خود را دارد.
  4.  در مورد استفاده از پودرها و اکستنشن هم دوره خاصی وجود ندارد.

 میکرواسکالپ به روش پیگمنتیشن


تاثیرات جانبی

هیچ کدام از روشهای پرپشت کردن مو عوارض تاثیرات جانبی ندارد و فقط میتوان به استفاده از دارو اشاره کرد که ممکن است فرد را دچار اختلالات هورمونی کند.
 
تضمین کیفیت و ماندگاری کار

به غیر از اسکالپ میکروپیگمنتیشن هیچ کدام از روشهای پرپشت کردن مو ماندگاری و کیفیت مورد تائید مشتریان  را ندارد.

اسکالپ و میکرو اسکالپ موی سر چیست ؟ قیمت و هزینه و عوارض آن چقدر است؟
اسکالپ و میکرو اسکالپ موی سر چیست ؟ قیمت و هزینه و عوارض آن چقدر است؟

مطالب مرتبط با ماتیکیا

روغن کنجد برای پوست : یکی از دارو های گیاهی که بسیار برای شادابی و جوانی پوست مفید و تاثیر گذار است روغن کنجد می باشد زیرا دانه کنجد یکی از مقوی‌ترین دانه‌های طبیعی است . استفاده ر ...

رنگ موی پرطرفدار سال 97 یکی از کار هایی که خانم ها برای زیبایی و تغییر چهره انجام می دهند رنگ موی است . رنگ موی باعث تغییر چهره می شود اما این تغییر چهره باید در جهت زیبایی و جوان تر نشان دادن شما ...

خرید لوازم آرایشی بهداشتی لوازم آرایشی برای زنان و مردان بخشی از زندگی روزمره است . بسیاری از مردم می خواهند به خوبی نگاه کنند و احساس خوبی داشته باشند و از این طریق از لوازم آرایشی استفاده می کنند ...

رنگ کردن مو برای اولین بار و رعایت نکات اگر هنوز موهای بدون رنگ دارید و از رنگ مو استفاده نکزده اید خوشبحالتان زیرا هنوز موهای براق و درخشت دارید که ساقه ی مقاومی دارد . اما بانوانی که موهیشان رنگ ...

آموزش کاشت ناخن پودری ( اکریلیک )  نوع کاشت ناخن پودری کاشت مادر به حساب می آید و سایر روش اموزش کاشت پودری از آن برگرفته شده اند و امروز پرکاربرد ترین نوع کاشت در ایران و حتی جهان به شمار ...