دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

خدمات و آموزش میکرو اسکالپ سر و صورت

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/04

مدت زمان ویدیو : 07:26

بازدید : 9600

خدمات و آموزش میکرو اسکالپ سر و صورت

آشنایی با میکرو اسکالپ سر و انواع روش های انجام آن

به طور کلی منطقه کف سر را اسکالپ می گویند و تکنیک میکرو اسکالپ سر به پر کردن جاهای خالی سر به روش تاتو و با دستگاه میکروپیگمنتیشن میگویند، به این صورت که نواحی خالی سر را به صورت نقطه ای، خوشه ای و یا خطی با سوزن مخصوص تاتو و با ظرافت خاصی سایه کاری می کنند. این تکنیک که پرطرفدارترین روش پوشاندن کف سر با سایه کاری و یا تاریک کردن است نمای کاملا طبیعی به سر میدهد و اگر میکرو اسکالپ سر را با سوزن های تک سر روی کف سر کار کنیم، نتیجه کار بسیار ظریف تر خواهد شد و نمای آن نچرال و طبیعی تر خواهد شد و هر چه به عقب سر پیش برویم از سوزن هایی با تعداد سربالا که سه سر و پنج سر است استفاده کرده و اگر به جایی ختم شود که مو داشته باشد، نقطه ها تبدیل به هاشورهای خطی می شود که معمولا برای آقایان به علت اینکه رنگ دانه های پوست شان بیشتر سبز و آبی است، از ترکیب رنگ های اسپرسو، شکلاتی و کاکائویی برای میکرو اسکالپ سر استفاده می کنیم که بعدها پس از به جا ماندن اثرات آن به سمت بد رنگی و آبی شدن پیش نرود و با توجه به اینکه پوست سر بسیار حساس است و مویرگ های خونی زیادی دارد، باید بسیار با احتیاط و زیر نظر پزشک این کار صورت گیرد، تا باعث پخش رنگ و پارگی مویرگ نشود. برای ترمیم میکرو اسکالپ سر از دو تا شش ماه فرصت دارید. روش اس ام پی هم با دستگاه میکروپیگمنتیشن انجام می شود هم با دستگاه رول، که مانند روش میکرونیدلینگ صورت می گیرد، اما با توجه به سیستم آن که با برق انجام می شود، ظرافت کار در دستگاه میکروپیگمنتیشن بیشتر از دستگاه رول بوده و چون مناطق خالی سر را با طراحی و دور و نزدیک کردن نقاط سایه گذاری می کند، تنها حسن دستگاه رول ایجاد حجم وسیع کار با فواصل زمانی منظم است که در هر صورت بهتر است که منظم نباشد، اما سرعت کار را افزایش می دهد و این دستگاه بیشتر مناسب افرادی است که می خواهند نواحی خالی زیر موهای سرشان پوشش داده شود اما برای افرادی که دچار طاسی مطلق و یا صافی سر هستنند نمی تواند گزینه مناسبی باشد، فقط سرعت عمل بالاتری دارد. برای خانم ها هم ترکیب رنگ قهوه ای زیتونی و تنالیته سبز یا اولیو برای میکرو اسکالپ مناسب تر است، چون خانم ها به خاطر حرارت کف سری که دارند، ممکن است تاتوهایی که به عنوان میکرو اسکالپ روی سرشان به جا مانده بعدها به قرمزی بزند، دیگر نمای غیر طبیعی از خود به جا نمی گذارد، در ادامه چند نمونه از تصاویر میکرو اسکالپ سر را آورده شده است.

آشنایی با میکرو اسکالپ سر و انواع روش های انجام ان

مزایای استفاده از روش میکرو اسکالپ سر :

میکرو اسکالپ سر تقریبا یک روش بدون عارضه برای زیبایی است و به این دلیل که از سوزن های یک بار مصرف استفاده می شود پس انتقال بیماری هایی مانند ایدز، هپاتیت و غیره از فردی به فرد دیگر تقریبا غیرممکن است و یکی دیگر از مزایای اسکالپ داشتن ظاهری طبیعی است و فرد بعد از انجام تکنیک میکرو اسکالپ سر احساس می کند که موی پرپشتی دارد و اعتماد به نفسش تقویت میشود. ماندگاری و دوام اسکالپ سر با رعایت نکاتی که در ادامه یاداور میشویم بیشتر شده و نسبت به عمل های زیبایی هزینه انجام آن خیلی کمتر است.

مزایای استفاده از روش میکرو اسکالپ سر :

معایب میکرو اسکالپ سر :

 حساسیت به رنگ دانه ها و جوهرها که در این روش استفاده می شود و بعد از عمل اسکالپ سر ممکن است که سر عفونت کند و تنها دلیل آن عدم رعایت اصول بهداشتی در هنگام عمل یا بعد از آن است.

حالا می خواهیم بدانیم چه کسانی می توانند از روش میکرو اسکالپ سر استفاده کنند ؟

 • افرادی که خون رسانی به بخش هایی از سرشان کم بوده و در آن قسمت ها مو نروییده یا موهای نازکی روییده است.
 • افردای که ریزش موهایشان مقطعی است.
 • افرادی که  قسمتی از سرشان شکسته و آن قسمت از سرشان کچل است.
 • افرادی که از بیماری آلوپسی رنج میبرند (این بیماری طوریست که قسمتی از سر به صورت دایره ای دچار ریزش مو شده و آن قسمت کاملا طاس می شود).
 • افرادی که دچار ریزش موی ارثی هستند.
 • افرادی که بر اثر شیمی درمانی موهایشان ریخته است.
 • کودکانی که نمی توانند عمل کاشت مو را انجام دهند.

معایب میکرو اسکالپ سر :

ماندگاری و دوام میکرو اسکالپ سر به چه عواملی بستگی دارد :

ماندگاری اسکالپ به نوع رنگ و مهارت فرد(پیگمنتر) بستگی دارد و اگر پیگمنتر شما مهارت لازم را داشته باشد و از رنگهای مناسب استفاده کند، چندین سال ماندگاری خواهد داشت.

انجام میکرو اسکالپ سر چقدر زمان بر است ؟

مدت زمانی که عمل میکرو اسکالپ سر طول می کشد برای هر فردی متفاوت است و به عواملی متعددی بستگی دارد و از جمله این که اگر دو نفر که یکی از آنها کاملا طاس بوده و دیگری فقط موهای کم پشتی دارد، مراجعه کند طبیعتا زمانی که پیگمنتر برای اسکالپ سر آنها صرف می کند متفاوت است. مطمئنا سر کاملا طاس زمان بیشتری برای اسکاپ سر نیاز داشته و فردی که فقط موی کم پشتی دارد، زمان کمتری...

ماندگاری میکرو اسکالپ سر چه اندازه است؟

بی حسی هنگام انجام میکرو اسکالپ سر و عوارض آن :

قبل از انجام عمل میکرو اسکالپ سر ابتدا با استفاده از کرم بی حسی پوست سر را بی حس کرده و چون سوزن مورد استفاده خیلی نازک و ظریف بوده و فرد درد چندانی را احساس نمی کند ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که آیا این بی حسی عوارض دارد یا خیر؟ در جوابتان باید بگوییم خیر، چون بی حسی کاملا سطحی بوده و هیچگونه عوارضی ندارد.

پیش از میکرو اسکالپ سر چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

 • حداقل 3 روز قبل از مصرف دخانیات و نوشیدن الکل خودداری کنید.
 • ده روز قبل از عمل از محرک های مو استفاده نکنید.
 • استفاده از قرص هایی که باعث رقیق شدن خون می شود و همچنین از مصرف داروهای تیروئیدی بپرهیزید.
 • خانم ها در نظر داشته باشید که 3 روز قبل و 5 روز بعد از دوره پریود خود نزد پیگمنتر خود مراجعه کنند.
 • استفاده از دمنوش گیاهی مانند گل گاو زبان قبل از انجام میکرو اسکالپ سر ممنوع است.  

بی حسی هنگام انجام میکرو اسکالپ سر و عوارض آن :

قیمت و هزینه میکرو اسکالپ سر چقدر است ؟

خبر خوب این است که میکرو اسکالپ سر هزینه چندانی ندارد و افراد از قشرهای مختلف می توانند از اسکالپ برای زیباتر شدن موهایشان بهره ببرند و هزینه آن طبق کم یا زیاد بودن قسمت های خالی سر دریافت میشود و پیگمنتر شما مشخص می کند که چه هزینه ای را باید بپردازید.

قیمت و هزینه میکرو اسکالپ سر چقدر است ؟

مراقبت هایی که بعد از میکرو اسکالپ سر نیاز است:

 • از قرار گرفتن در مقابل نورمستقیم خورشید خودداری کنید.
 • تا 72 ساعت حمام نکنید و از رفتن به سونا و استخر بپرهیزید.
 • افرادی که پوست سرشان چرب است بهتر است از الکل یا سایر مواد ضدعفونی کننده برای پاکسازی سرشان استفاده کنند.
 • بهتر است فرد از شامپو بچه یا شامپوهایی که فاقد مواد شیمیایی یا چربی هستند استفاده کنند.

مراقبت هایی که بعد از میکرو اسکالپ سر نیاز است:

تعداد جلساتی که فرد برای میکرو اسکالپ سر باید مراجعه کند؟

تعداد جلسات مراجعه برای اسکالپ بین 2 تا 5 جلسه است که هر جلسه تقریبا 2 تا 4 ساعت بطول می انجامد که به ریزش مو و نوع پوست فرد نیز بستگی دارد.

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها