دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش خودآرایی صورت و ابرو و رفع عیوب چهره

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/22

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:33

بازدید : 218

آموزش خودآرایی صورت و ابرو و رفع عیوب چهره

خودارایی

خانم ها همواره به دنبال ظاهری جذاب و دلربا هستند و برای این کار نزد آرایشگر رفته و هزینه های هنگفتی را متحمل می شوند، اما با یاد گرفتن خود آرایی می توانند هزینه های خود را به حداقل رسانده  و در میهمانی ها  و جشن ها به شکل فریبنده ای ظاهر شوند و چشم ها را به خود خیره کنند. داشتن آرایش زیبا و چهره ی دلنشین رویای همه خانم ها است، در اصل متعادل سازی چهره یعنی اینکه خطوط چهره را تصحیح کرده و عیوب آن را کمتر کنیم، بعضی قسمت های چهره را حجیم تر و برخی دیگر را کم حجم نشان دهیم. در این مقاله سعی داریم با ارائه بهترین تکنیک ها، شما را در ساختن چهره ای رویایی با کمترین هزینه یاری کنیم.

آموزش خودآرایی

 آموزش خود آرایی و کانتورینگ صورت

ابتدا صورتتان را بشویید تا آلودگی ها کاملا از صورتتان پاک شوند. با یک کرم مرطوب کننده، پوست تان را زیر سازی کنید، زیر سازی پوست، منافذ پوست شما را بسته و باعث می شود که آرایش شما بهتر به نظر بیاید. حالا مقداری کرم پودر را با انگشتتان بر روی صورت به شکل  نقطه ای زده و سپس روی تمام  صورت پخش کنید. با پودر پنکیک صورتتان را صاف و یکدست کنید، البته در طول روز از کرم پودرهای رنگ پوستتان و در شب از کرم هایی که نسبت به پوستتان تیره تر است استفاده کنید. قسمت هایی را که نمی خواهید براق باشد با کمی پودر فیکساتور بپوشانید. برای برجسته تر نشان دادن اجزای صورت مانند گونه ها، کرم پودر تیره استفاده کنید و اگر می خواهید بینی تان را کوچکتر نشان دهید روی استخوان بینی کانسیلر بزنید. حالا اطراف کرم  تیره را محو کنید تا صورتتان طبیعی تر شود. اگر می خواهید اجزای صورت برجسته تر شوند قسمت های مورد نظر را تیره تر کنید.

خودآرایی ساده

خودآرایی چشم و ابرو جذاب چگونه است؟

در مرحله بعد باید از سایه متناسب با رنگ لباس تان استفاده کنید. برای آرایش روزانه از سایه های روشن و برای آرایش شب از سایه های تیره استفاده کنید، تا آرایش شما جذاب تر شود. حالا بعد از اینکه سایه زدن چشمانتان تمام شد، با استفاده از یک برس سایه تمیز، سایه چشم هایتان را به خوبی محو کنید. ابروهایتان را با یک مداد ابرو یا هر وسیله ای که برای آرایش ابروها مناسب است به مدل دلخواه در اورید و بعد خط چشم بکشید. البته در نظر داشته باشید که خط چشم متناسب با مدل چشمان شما باشد. بعد ازاتمام  مراحل بالا نوبت به مژه هایتان رسیده است که ابتدا با استفاده از فر مژه، مژه ها را فر کرده و بعد با استفاده از ریمل آنرا حجیم تر و مشکی تر کنید.

خودارایی ابرو

انتخاب رژلب و رژگونه مناسب در خودآرایی

حالا باید رژ لب متناسب با صورت خود را انتخاب کنید، اگر لب هایتان خیلی خشک است، می توانید با استفاده از وازلین یا کمی پماد آ د لب هایتان را از خشکی نجات داده و رژ لب مورد نظر خود را به لب هایتان بزنید. در ادامه از یک رژ گونه مناسب رنگ لب و پوستتان استفاده کنید و رژ گونه را روی استخوان گونه به کار ببرید و سعی کنید از یک برس بزرگ استفاده کنید زیرا برس های کوچک رژ گونه شما را خط می اندازد و در پایان، از یک رژ لب زیبا استفاده کنید، در نظر داشته باشید که رنگ رژ لب یکی از قسمت های بسیار مهم آرایش است، که باید متناسب با پوست صورت و رژگونه تان انتخاب شود.

آرایش خودآرایی صورت

 آموزش کامفولانژ یا برطرف کردن عیوب چهره

افرادی که دارای جوش، جای جوش ، لک، جای بخیه و یا هر عیب دیگری در صورتشان هستند می توانند با روش کامفولانژ، عیوب را کاملا محو کرده و یا دیدشان را کمتر کنند. برای این کار می توانید از کانسیلرها یا کرم پودر نیز استفاده کنید.

آموزش کامفولانژ چهره  

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها