دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

روشن کردن مو بدون دکلره

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/15

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:17

بازدید : 118

روشن کردن مو بدون دکلره

رنگ مو بدون دکلره

امروزه همه به دنبال ایجاد تغییر در ظاهر و به خصوص در چهره شان هستند، تغییر رنگ موها یکی از این المان ها است که چهره شخص را دگرگون کرده و به ویژه اگر رنگ مو سازگار با چهره فرد انتخاب شود، به چهره شخص جلوه بی نظیری می دهد. رنگ مو بر اساس پوست می تواند تیره یا روشن انتخاب شود، که برای روشن کردن رنگ موها معمولا از دکلره استفاده می شود. دکلره آسیب زیادی به ساختار مو وارد می کند و باعث شکننده شدن بافت مو می شود. اگر می خواهید موهای خود را به رنگ روشن درآورید و از دکلره کردن موهای تان می ترسید با این مطلب اموزشی همراه شوید تا با اموزش چند روش ساده و کاربردی بدون اسیب وارد شدن به موهایتان رنگ روشن دلخواهتان را بدست اورید.

رنگ موی روشن بدون دکلره

روشن کردن رنگ مو با استفاده از اکسیدان

روشن کردن موها بدون دکلره برای خانم ها از اهمیت زیادی برخوردار است، چون دکلره واقعا به موها آسیب می زند. برای استفاده از این روش ابتدا باید اکسیدان ها را بشناسید و با شماره های آن شوید. اکسیدان ها به شماره های 3 یا 12 درصد، شماره  2 یا 9 درصد و شماره 3 یا 6 درصد در بازار موجود می باشند و می توان از آنها با توجه به رنگ موهای تان و رنگ مورد نظر برای رنگ کردن مو بدون دکلره استفاده کرد. برای روشن شدن موها با اکسیدان اسیب  چندانی به  موها وارد نمی شود. البته خوب است که برای روشن شدن موها اکسیدان شماره 12 به کار نبرید، زیرا به ریشه موها آسیب می زند. اگر می خواهید موهای شما 1الی 2 درجه روشن شود، از رنگ خیلی روشن و اکسیدان 6 درصد استفاده کنید. برای روشن شدن 3 تا 4 درجه موها که نازک هستند، می توان رنگ روشن را با اکسیدان 9 درصد ترکیب کنید و برای خیلی روشن تر کردن موها از ترکیب اکسیدان 12 درصد با رنگ روشن استفاده کنید. البته همان طور که گفته شد بهتر است که اکسیدان 12 درصد به کار برده نشود. جنس مو و رنگ موهایتان در انتخاب رنگ و اکسیدان اهمیت فراوانی دارد.

روشن مو با اکسیدان

 روشن کردن موها با سه صفر(000)

سه صفر نوعی رنگ مو، حاوی آمونیاک است که رنگ پذیری را برای موها آسان تر می کند و بدون نیاز به دکلره موها روشن می شوند. البته نکته ای که وجود دارد این است که بعد از رنگ کردن با سه صفر رنگ موها به نارنجی می زند و باید از تونر مناسب با رنگ مو استفاده کرد تا از تناژ نارنجی مو کم تر و رنگ موهای تان متناسب با سلیقه شما شود. رنگ موی شماره 11 مناسب موهایی می باشد که بیشتر از نیمی از آن ها یعنی حدود پنجاه درصد از آن سفید شده باشد.

روشن کردن با 000

روش استفاده از رنگ موی سه صفر

ابتدا رنگ را درون ظرف مخصوص ریخته و با دو برابراکسیدان 40 ( اکسیدان 12 درصد) مخلوط کنید. سپس موها را به چهار قسمت تقسیم بندی و بعد یکی از قسمت ها را باز نمایید. لایه ای نازک از موها را جدا کنید و رنگ کردن موها را آغاز نمایید. توجه داشته باشید، از دو سانتی متر پایین تر از ریشه مو، موها را رنگ کنید و بعد از اینکه کل ساقه های مو رنگ شد، ریشه موها را رنگ نمایید. به دلیل اینکه حرارت کف سر زیاد است ریشه موها را باید اخر رنگ کرد چون این کار باعث جلوگیری از دو رنگ شدن موها می شود. نهایتا تا شصت دقیقه صبر کرده و سپس مو ها را با آب ولرم، شامپو و کاندیشنر مخصوص بشویید. حالا می توانید از رنگ موهای زیبای خود لذت ببرید، بدون اینکه موها یا پوست سر شما آسیب دیده باشند.

ترکیب رنگ برای روشن شدن موها

تفاوت دکلره با سه صفر

با سه صفر نمی توان موها را به رنگ خیلی روشن مانند یخی درآورد و نهایتا میتوان تا 5 درجه موها را روشن تر کرد ولی با دکلره این امر برای شما میسر است که موها را تا 8 درجه نیز روشن نمایید ضمن اینکه سه صفر هیچ آسیبی به موها نمی زند در حالی که با دکلره کردن، موها میسوزند و آسیب جدی می ببینند.

تفاوت دکلره با 000

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها