فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا
صفحه اصلی براشینگ موی کوتاه و بلند توسط خود فرد

براشینگ موی کوتاه و بلند توسط خود فرد

براشینگ

براشینگ مو چیست ؟

در ابتدا راجب براشینگ مو مقداری توضیح دهیم . به حالت دادن مو با سشوار و دستگاه های حرارتی براشینگ می گویند . شاید شما این کار را هر روز در منزل انجام می دهید . ولی با رعایت کردن یک سری نکات متناسب با مدل مویتان بهترین مدل مو و براشینگ را برای موهای خود درست کنید. حتی شما می توانید برای میهمانی ها که وقت رفتن و به آرایشگاه را ندارید و یا میهمانی های دور همی موهای خود را براشینگ کنید. براشینگ مو را می توانید تافت بزنید تا حالت خود را بیشتر حفظ کند و یا حتی می توانید بدون استفاده از تافت نیز انجام دهید که برای سلامتی و خوشحالتی موهایتان بهتر است. در ضمن قبل از کشیدن سشوار به موها سعی کنید که به موهایتان روغن و فراورده های تقویت مو مثل سرم مو، روغن آرگان (که تاثیر معجزه آسایی دارد)، روغن زیتون روغن قرچگ روغن نارگیل و فندوق بزنید که مو هایتان در اثر برخورد با حرارت سشوار شکننده نشود و آسیب نبیند. هر روغنی فوایدی برای مو دارد اگر موهایتان کم پشت است روغن قرچک و روغن سیاه دانه بهترین گزینه برای براشینگ مو است . ولی اگر ساقه ی موهایتان ضعیف و شکننده است از روغن نارگیل استفاده کنید بهتر است .

براشینگ مو

نکات مهم و کلیدی راجب براشینگ مو

یک نکته بسیار مهم برای براشینگ مو مقدار خیس بودن مو ها هنگام براشینگ و یا کلا سشوار کشی نباید خیلی خیس باشد و بلا فاصله بعد از حمام سشوار کشیدن را شروع کرد ابتدا با حوله اب موهایمان را بگیریم و بعد اقدام به اتو کشیدن مو ها بکنیم . نکته مهم دیگر مقدار حرارت باد سشوار می باشد برای براشینگ مو خیس باد حرارت کمتر باشد زیرا حرارت آب را داغ می کند و باعث سوختن ساقه ی مو و کنده شدن آن می شود. برای براشینگ مو های خشک حرارت متوسط نیاز می باشد در این صورت هم مو سریع تر حالت می گیرد و هم آسیب کمتری به مو می رسد. ولی در کل بهتر است که درجه گرمای سشوار پایین باشد. مهم ترین مسئله بعد از رعایت مطالب فوق فاصله ی استاندارد مو با سشوار است. حتما دقت کنید که مو با سشوار به  فاصله ی سی سانت بیشتر فاصله داشته باشد مخصوصا اگر موهایتان خیس است به این مسئله بیشتر فکر کنید . اگر موهایتان خیس است و عجله دارید که موهایتان را خشک کنید بهتر است از سشوار استفاده نکنید باعث شکنندگی موها می شود و موخوره ی مو را زیاد می کند . بهتر است مو به روش طبیعی خشک شود .

سشوار کشیدن مو

آموزش براشینگ موی بلند با سشوار

برا ی براشینگ موی بلند باید یکی از دو حالت را انتخاب کنید. و آن دو حالت این است: می خواهید نوک موهایتان به بیرون باشد یا دوست دارید به سمت داخل مو باشد . بعد از اینکه مدل مو را انتخاب کردید موها را به چهار قسمت مساوی طبق گفته های من عمل کنید.

در مرحله ی اول موهایتان را از فرق تا پشت باز کنید موهای سمت راست را به سمت شانه جلو بریزد و موهای سمت چپ را جلوی موی چپ بریزید . بعد از نوک گوش تا قسمت نوک گوش بروید و پشت مو را به سمت داخل مو وارد کنید .

موهای شما به 4 قسمت مساوی تقسیم شده می باشد . با توجه به مدلی که انتخاب کرده مو ها را دور یک برس گرد بزرگ بچرخانید بعد با فاصله 30 متری مو هایتان را سشوار بزنید وقتی به قیمت نوک مو می رسید زمان بیشتری را صرف کنید .

سمت بعدی مو هارم به همین صورت عمل کنید . چند بار هر شاخه ی مو را براشینگ کنید .

سخت ترین قسمت قسمت پشت مو ها است ولی راجب موهای بلند این قضیه متفاوت است با ارامی مو را شاخه شاخه دور برس بپیچانید. سری بعدی شاخه ی دیگر حتما برای اینکار جلوی مو باشید.

براشینگ موی بلند

براشینگ جلوی موی کوتاه با سشوار

برای جلوی موهایتان اول باید مدل مو را انتخاب کنید براشینگ فرق وسط فرق راست یا فرق چپ یا به صورت براشینگ موی کوتاه . مثل روش قبل باید ببینید که می خواهید مو را به داخل براشینگ کنید یا به سمت بیرون . در این مسئله سلیقه مهم می باشد و فرم صورت که چه مدلی بیشتر با فرم صورت شما هماهنگی دارد. توجه به این نکته بسیار مهم است . مدل های مختلف را برای براشینگ موی کوتاه امتحان کنید و ببینید که کدام مدل باب میل شما است . اگر فرق وسط می خواهید بهتر است که به سمت بیرون باشد جهت مو و سشوار را جوری بگیرید که خارج از صورت شما و کناره های گوشتان باشد بهتر می باشد . برای براشینگ موی چتری حتما سمت داخل را انتخاب کنید و به صورت یک دست و با قوس زیاد دور سشوار بپیچید . برای موهای جلو که متوسط است و روی بینی و می خواهید به صورت فرق وسط باز کنید بهتر است خرد باشد وقتی که مو ها را با از بالا به سمت بیرون سشوار بکشیم .

براشینگ جلوی مو

براشینگ موی کوتاه و بلند خرد

راحت ترین روش برای براشینگ مو ، موی خرد می باشد  در این روش باید طبقه های مو را به خوبی جدا کنید برای راحت تر پیدا کردن طبقه های مو اگر مو را کمی نم دار کنید. سشوار کشیدن برای پشت این مو ها مقداری سخت است. برای راحت تر شدن کار جلوی دوتا ایینه باایستید که آیینه ی دیگر پشت سرتان باشد تا تسلط روی مو داشته باشید. از یک شخص کمک بگیرید تا سشوار را برایتان نگه دارد مو ها را دور برس به سمت داخل بگیرید و سشوار را به مدت 3 دقیقه روی هر تیکه از مو نگه دارید تا به خوبی حالت بگیرد یا اگر می خواهید به سمت بیرون نگهدارید بهتر می باشد. این ها تمامی روش های براشینگ بود که به شما آموزش دادیم امیدوارم از مطلب فوق نهایت استفاده را برده باشید.

 

براشینگ موی کوتاه خرد بلند مجلسی توسط خود فرد جلو و پشت مو با سشوار
براشینگ موی کوتاه خرد بلند مجلسی توسط خود فرد جلو و پشت مو با سشوار

مطالب مرتبط با ماتیکیا

درمان خانگی معجزه گر چروک دور چشم و رفع سیاهی در ایتم آموزشی قصد داریم سه روش خانگی جهت رفع سیاهی و پف دور چشم و همچنین چروک دور چشم معرفی کنیم . اگر از داروها و مواد شیمیایی استفاده کنیم ممکن است ...

لاک ناخن زمستان یکی از موضوعات مهم در فصل زمستان برای بانوان آرایش متناسب با این فصل می باشد که از یکی زیرشاخه های آن لاک ناخن متناسب با این فصل می باشد و از آن جایی که زمستان  فصل سردی است و ...

خرید لوازم آرایشی بهداشتی لوازم آرایشی برای زنان و مردان بخشی از زندگی روزمره است . بسیاری از مردم می خواهند به خوبی نگاه کنند و احساس خوبی داشته باشند و از این طریق از لوازم آرایشی استفاده می کنند ...

از بین بردن پف زیر چشم و راهکار های درمانی آن با تغذیه خوب و خواب به موقع چگونه از پف دور چشم بعد از بیدار شدن از خواب جلوگیری کنیم شاید شما هم این مشکل را دارید که در صبح هنگامی که در آینه& ...

آموزش انواع روش پاک کردن تاتو از زمانهای قدیم تا امروز روش پاک کردن تاتو  به صورت های متفاوت و متنوعی ارائه شده است. که مردم به دلیل خسته شدن از فرم تتو یا رنگ تاتو یا نوشته و یا اسمی یک ش ...