دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

براشینگ مو برای انواع مدل مو کوتاه، بلند و فر زنانه

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1398/08/25

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:48

بازدید : 2214

براشینگ مو برای انواع مدل مو کوتاه، بلند و فر زنانه

داشتن موهای خوش حالت و زیبا برای خانم ها، یک اصل مهم در ایجاد ظاهری جذاب و دلربا است که به روش های مختلفی می توان به این جذابیت رسید، اما در میان تمام این روش ها براشینگ مو ساده ترین و کم هزینه ترین روش برای حالت دادن و ساختن استایلی ساده و شیک است. در واقع براشینگ مو همان صاف کردن وحالت دادن مو با برس گرد و سشوار است که در مقایسه با حالت دهنده های شیمیایی مو اسیب کمتری به مو وارد می کند. با براشینگ قسمت های زیرین مو حجیم تر شده و موها  پر پشت تر و خوش حالت تر به نظر می ایند. در این روش سشوار را که هم میتوان از زیر موها و هم از روی موها کشید، در فاصله 30 سانتی متری ازمو می گیریم تا به آن آسیبی نرسد.

آموزش براشینگ مو

 نحوه سشوار کشیدن صحیح برای انواع مدل مو

نحوه استفاده از سشوار برای هر جنس و مدل مویی متفاوت است که در ادامه با براشینگ برخی ازانواع مختلف مدل مو اشنا می شوید. 
براشینگ موهای بلند: ابتدا موها را به چهار قسمت تقسیم می کنید و تصمیم بگیرید که موها از زیر یا از رو می خواهید براشینگ کنید سپس با استفاده از یک برس گرد بزرگ، موها را سشوار بکشید.
براشینگ موهای کوتاه و کم پشت: استفاده از سشوار و اتو مو، بهترین روش برای حجم دادن به مو و بلندتر نشان دادن آن است، خوب است که برای موهای کوتاه از برس فلزی استفاده کنید تا نتیجه دلچسب تری بگیرید، البته فرم صورت را نیز برای مدل مورد نظرتان در نظر داشته باشید. 
براشینگ موهای فر: برای از بین بردن وزی مو می توانید از اسپری دو فاز استفاده کنید و سشوار را روی قدرت کم گذاشته و مستقیما روی موها سشوار کنید.

انواع براشینگ مو

انواع حالت های سشوار کشیدن

برای حالت دادن به مو می توان از مدل های مختلفی استفاده کرد تا نتایج متنوعی را بدست اورد مثلا می توان همه موها را به زیر سشوار کشید یا همه را به رو و یا حتی می توان قسمتی از مو را به زیر و قسمت  سر موها را به بیرون سشوار کشید.

نحوه براشینگ صحیح موها

اول موها را خوب خشک کنید چون براشینگ روی موی خیس اثر گذار نیست، پس از خشک کردن کامل مو، ان را به چهار دسته تقسیم می کنیم. برای تقسیم بندی ابتدا از پیشانی تا گردن مو ها را به دو قسمت تقسیم می کنیم و سپس از بالای یک گوش تا بالای گوش دیگر دوباره تقسیم بندی را انجام می دهیم، در قسمت پایین گردن کمی از مو آزادانه باقی می ماند، تقسیم بندی پنج گانه را انجام داده و هر قسمت را به طور جداگانه کلیپس می زنیم. حالا لایه پشت سر را باز می کنیم و لایه ای نازکی را جدا کرده و شروع به سشوار کشیدن می کنیم. برس را یک بار از زیر مو و یک بار از روی مو با زاویه 90 درجه به سمت پایین می کشیم، این کار را تا وسط سر انجام می دهیم، برای براشینگ جلوی سر، ابتدا به سمت صورت و بعد رو به بالا سشوار می کشیم و در نهایت می توانید از حالت دهنده مو برای ثابت ماندن حالت موها استفاده کنید.

نحوه براشینگ صحیح

نکات مهم برای براشینگ کردن موها

کسانی که از سشوار زیاد استفاده می کنند حتما از سرم مو برای تقویت موهایشان استفاده کنند. اگر می خواهید موهایتان را حالت دهید برس تان را از پایین به سمت ریشه مو بکشید و اگر موهایتان را تازه رنگ کرده اید از براشینگ کردن به شدت بپرهیزید زیرا به موهایتان آسیب جدی وارد می شود. حداقل سشوار را با فاصله 10 سانتی متر نگه دارید و به درجه سشوار حتما توجه کنید. سعی کنید از برس های سرامیکی استفاده کنید تا فلزی، چون موهایتان آسیب کمتری می بینند. برس های فلزی را هر دو هفته یک بار با مخلوط آب و سرکه ضدعفونی کنید. یکی از نکاتی که مورد توجه قرار نمی گیرد دسته برس براشینگ است، حتما برسی را انتخاب کنید که دست هایتان را خسته نکند.

نکات مهم براشینگ مو

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها