دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آشنایی با انواع براش های آرایشی که بسیار پرکاربرد هستند

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/08/12

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:51

بازدید : 392

آشنایی با انواع براش های آرایشی که بسیار پرکاربرد هستند

برس های آرایشی انواع و اقسام مختلفی دارند که هر کدام کاربرد و استفاده مخصوص به خود را دارند. در این ادامه قصد داریم شما را با انواع برس های آرایشی  و کاربرد خاص هر کدام به تفکیک آشنا کنیم.

انواع برس های آرایشی و کاربردهای آنها

نام گذاری برس های زیر بیشتر به دلیل شکل ظاهری آن‌ها و کاربردی که در آرایش صورت دارند انجام شده است. در یک دسته بندی عمومی برس های آرایشی عبارتند از:

انواع برس های آرایشی

برس کانسیلر یا برس باریک

این برس ها سرهای تقریباً باریکی دارند. البته اندازه سری در برندهای مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد اما به دلیل شکل ظاهری ظریفی که دارند برای کارهای ظریف  مورد استفاده قرار می گیرند. برای محو کردن کانسیلر و مواد آرایشی بر روی جوش ها، گوشه چشم و لبه بینی می توان از این برس استفاده کرد.

برس زیر سازی یا فونداسیون

این برس نیز با سری های مختلف گرد، گنبدی، زاویه دار و مخروطی در بازار موجود است. کاربرد اصلی این برس برای پخش کلی مواد روی صورت مانند کرم پودر مایع است. کیفیت بالای این برس باعث کیفیت بالای زیر سازی شما در آرایش شده و تأثیر آن نیز قابل توجه خواهد بود.

برس کانسیلر

برس سایه چشم

این برس همانطور که از نامش مشخص است مخصوص سایه چشم است اما بخاطر سری های مختلفی که در بازار دارد برای سایه زدن پلک بالایی و پخش مواد روی آن نیز مورد استفاده قرار میگیرد و برس بسیار حساس و فوق العاده پرکاربردی است. این برس با موهای ظریف و نازکی که دارد می‌ تواند یک نوار باریک سایه پشت پلک و نزدیک رویش مژه‌ها ایجاد کند و مژه‌های‌ شما را پرتر نشان دهد و زاویه‌دار بودن این برس موجب می‌شود کنترل بیشتری در کشیدن سایه داشته باشید.

برس تخت

برس تخت دارای یک سری کوتاه اما تخت می باشد. این برس به خاطر فرمی که دارد کلاً برای خط های صورت به جز چشم مورد استفاده قرار می گیرد. از آن برای محو کردن خط های روی صورت مانند خط روی گونه و زدن کانسیلر در قیمت های نزدیک چشم نیز استفاده می کنند.

برس سایه چشم

برس دو سر ابرو

ابروها گاهی در برخی قسمت‌ها رشد نمی‌کنند یا حتی دچار شکستگی می‌شوند بنابراین شاید نتوان دو ابروی مشابه و به شکل طبیعی داشت پس نیاز به استفاده از سایه یا مداد ابرو به میان می آید. استفاده از برس نسبت به مداد جلوه طبیعی‌تری به ابروها می‌دهد. برس دو سر ابرو دارای دو سری به شکل های مختلف است. سری مهم تر آن به صورت زاویه دار بوده و برای آرایش، فرم دادن و پخش مواد آرایشی و تقویتی روی ابرو مورد استفاده قرار می گیرد و سری دوم آن هم برای خط انداختن ابرو کاربرد دارد .

برس دوسر زاویه دار

این برس در هر دو سر خود دارای فرم های زاویه دار است. به همین علت از آن به راحتی می توان برای آرایش قسمت های استخوانی صورت استفاده کرد. استخوان های روی گونه با سری بزرگتر و استخوان های ظریف تر با سری کوچکتر آن آرایش می شوند.

برس دو سر ابرو

برس دو سر سایه

این برس در واقع حالت ترکیب شده دو برس لازم برای سایه چشم هستند که به آنها اشاره کردیم. در این نوع برس شما می توانید هر دو برس پهن و باریک لازم برای سایه چشم را در کنار هم داشته باشید.

برس رژ لب

این برس دارای سری کوتاه و باریکی است که از آن بیشتر برای خط لب و مالیدن رژ لب مایع و حتی جامد روی لب استفاده می شود. استفاده از این برس می تواند رژ لب شما را در همه قسمت ها صاف و یکدست کند.

برس رژ لب

برس بادبزنی

برس بادبزنی شکل ظاهری شبیه به بادبزن دارد و معمولاً در پایان آرایش برای پاک کردن قسمت های اضافی، میکاپ های ریخته شده و رفع نواقصی از این قبیل از آن استفاده می شود. این برس نیز از انواع برس های پرطرفدار در میان خانم ها است. 

برس مخصوص کانتورینگ

برس کانتورینگ با سری زاویه دار و بزرگی که دارد برای برجسته سازی صورت مخصوصاً گونه ها و سایه زدن استخوان های گونه مورد استفاده قرار می گیرد.

برس رژ گونه

ظاهر این برس بسیار زیبا است و بسیار شبیه به قلموهای نقاشی است و از آن برای زدن رژ گونه روی گونه ها بهره گرفته می شود.

برس کانتورینگ

برس خط چشم

این نوع برس برای کشیدن خطوط صاف و راست در بالای پلک مورد استفاده قرار می گیرد و نکته مهم در استفاده از آن ها این است که برای کشیدن خط چشم جامد نباید از هر قلم مویی استفاده کرد چراکه باعث می شود که خطوط صاف در نیایند و یا به شکل زشتی پهن شوند، پس از قلم موی مخصوص و نازک استفاده  کنید تا کار ظرافت خود را داشته باشد.

برس برنزه کردن

اولین برس سایه و چشمی که توانست محبوبیت قابل توجهی کسب نماید برس برنزه کردن بود زیرا در یک مقطع زمانی در هنگام گریم کردن سوپر استار های خارجی بسیار مورد استفاده قرار می گرفت و همین امر سبب محبوبیت زیاد آن شد . نکته قابل ذکر درباره نحوه استفاده از این نوع برس این است که نباید آن را در هر جهتی که می‌خواهید بزنید زیرا باعث خرابی طرح و شکل پشت پلک می شود و حتما باید دقت داشته باشید که هنگام استفاده از آن بیشتر باید با گوشه آن کار کرد. این برس برنزه کردن  لایه‌بندی خاصی دارد و اجازه نمیدهد هیچ خط تکی روی پلک شما بماند و در ناحیه سینه پلک برس را باید به صورت افقی گرفت تا پوشش دهی بهتری داشته باشد.

برس خط چشم

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها