دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش میکروپیگمنتیشن بن مژه جذاب و طبیعی

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/05

مدت زمان ویدیو : 02:00

بازدید : 6309

تاتو از زمان های قدیم طرفداران زیادی داشته و هر شکل از تاتو گویای نمادی است. امروزه از تاتو برای زیبایی استفاده های فروانی می شود بنابراین می توان از آن به عنوان یک آرایش دائم یا نیمه دائم نیز نام برد، مانند تاتو ابرو که یک روش قدیمی است، هاشور ابرو، میکروبلیدینگ ابرو، تاتو لب، خط چشم و خط مژه و ... که برای زیبایی بیشتر چشم کاربرد دارد و حتما بسیاری از شما عزیزان این واژه ها را شنیده اید و ممکن است از این روش ها استفاده هم کرده باشید. اکنون در مورد این روش نوین با شما عزیزان به گفت و گو خواهیم نشست.

بن مژه

میکرو پیگمنتیشن بن مژه چیست؟

یک روش دائم ارایش چشم است که این روزها با توجه به حجم بالای مشغله روزانه و کمبود وقت، خانم هایی که ترجیح می دهند زمان کمتری را صرف آرایش چشمانشان کنند و همچنین برای آن دسته از خانم هایی که کشیدن خط چشم برایشان امری دشوار است، میکروپیگمنتیشن بن مژه میتواند جایگزین و پیشنهاد مناسبی برای آنها باشد. در این روش رنگ دانه ها در قسمتی که مژه ها روییده اند، دقیقا در قسمت خط مژه ها به طور منظمی تزریق می شوند که همان تاتو خط مژه میباشد اما از این لغت کمتر استفاده می شود و بیشتر اصطلاحاتی مانند هاشور و میکروپیگمنتیشن بن مژه کاربرد دارد. این روش از ارایش دائم بیشتر به افرادی می آید که چشمانی درشت و مژه هایی کم پشت دارند و جذابیت چشمانشان را دو چندان می کند.

بن مژه طبیغعی

 مزایا و معایب بن مژه

یکی از مزیت های این تکنیک جذاب این است که در زمانی که صرف آرایش چشمانتان می کنید صرفه جویی کرده و در عین حال آرایش تمیزتر و ظاهر آراسته تری دارید. گاهی ممکن است که شما به برخی از لوازم آرایش چشم حساسیت داشته باشید و چشم هایتان قرمز شوند و حتی ممکن است خطرات جبران ناپذیری به انها وارد شود که با انجام این تکنیک می توانید از این عوارض هم جلوگیری کنید و همچنین می توانید با استفاده از این تکنیک چشم هایتان را برجسته و جذاب تر نشان دهید.

میکرو پیگمنتیشن  مژه

معایب بن مژه کدام است ؟

این تکنیک زیبایی چون در اطراف چشم صورت می گیرد روش بسیار حساسی بوده و باید نزد پزشک مخصوص و یا تاتو کار حر فه ای انجام شود تا آسیبی به چشم های تان نرسد و همچنین باید از سوزن های بهداشتی و یک بار مصرف استفاده کرد زیرا ممکن است که عوارضی مانند عفونت چشم و حساسیت ایجاد کرده و باعث انتقال بیماری های چشمی بشود. ضمن اینکه به مرور زمان پوست چشم هم چروک و ضعیف میشود و اگر این کار به خوبی انجام نشود باعث ریزش مژه ها می شود و ایجاد گوشت اضافی و تغییر رنگ دانه پوست یکی دیگر از عوارض آن است، ضمن اینکه هنگام تزریق رنگ دانه ها باید مراقب باشیم که رنگ دانه را خیلی عمیق تزریق نکنیم چون عوارض جبران ناپذیری به چشم وارد می شود.

تاتو بن مژه

میزان ماندگاری تاتو بن مژه چقدر است ؟

میکروپیگمنتیشن بن مژه همانطور که در بالا گفته شد یک تاتوی دائم است و تا آخر عمر باقی می ماند، فقط ممکن است پس از چند سال کم رنگ شده و نیاز به ترمیم داشته باشد.

ماندگاری بن مژه

هزینه تاتو بن مژه چقدر است ؟

هر چقدر پیگمنتر شما در کارش حرفه ای تر باشد و از لوازم مناسب تری استفاده کند، بر هزینه و قیمت تاتو تاثیر گذاشته و همچنین برند رنگ های مورد استفاده هم در هزینه انجام آن، بی اثر نخواهد بود.

تفاوت بن مژه و تاتو خط چشم

تفاوت تاتو خط چشم و تاتو خط مژه

تفاوت تاتو خط چشم با میکروپیگمنتیشن بن مژه این است که در تاتو خط چشم، یک خط نازک به مدل دلخواه مشتری، بالای خط مژه ها کشیده می شود و این روش بیشتر مناسب افرادی است که چشم هایی بی حالت و افتاده دارند اما در تاتوی خط مژه، خط چشم بین مژه ها کشیده می شود و فقط باعث پرتر دیده شدن مژه های فرد می شود.

هزینه وقیمت تاتو بن مژه

آیا انجام تاتو بن مژه درد دارد ؟

آستانه تحمل درد در افراد مختلف متفاوت است، اما با توجه به روش های مختلف بی حسی، انجام این کار درد چندانی ندارد و قابل تحمل است، اما اگر جزء افرادی هستید که آستانه تحمل دردتان کم است قبل ار رفتن به محل انجام تاتو از یک قرص ارام بخش مانند ژلوفن استفاده کنید و همچنین قبل از شروع به انجام کار یک خوراکی قندی مانند ابمیوه و یا اب قند میل کنید.

درد تاتو بن مژه

قبل از انجام تاتو بن مژه چه اقداماتی را باید انجام دهیم ؟

چند ساعت قبل، از خوردن کافئین مانند قهوه خودداری کند.
حداقل ازسه روز قبل، از قرار گرفتن در مقابل اشعه ماورای بنفش بپرهیزید.
قبل از انجام تاتو لایه برداری پوست انجام ندهید.
برای جلوگیری از حساسیت قبل از اقدام، قرص ضد حساسیت استفاده کنید.
از کارهایی که باعث تحریک پوستتان می شود خودداری کنید.

رنگ تاتو بن مژه

در تاتو بن مژه چه رنگ هایی به کار برده می شود ؟

باید از رنگ های بدون سرب و ارگانیک استفاده کرد به دلیل اینکه رنگ های دارای سرب برای چشم مضر هستند، البته این نکته را باید عرض کنیم که رنگ ارگانیک نسبت به رنگ های دارای سرب دوام کمتری دارند ولی در عوض برای چشم شما ضرری ندارند.

آیا میکروپیگمنتیشن بن مژه نیازی به ترمیم دارد ؟

در پاسخ باید بگوییم که بله نیاز به یک جلسه ترمیم دارد، که 14 الی 30 روز بعد از استفاده این روش می توان ترمیم را انجام داد.

ترمیم بن مژه

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها