دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

تاریخ انقضا و علائم فاسد شدن لوازم آرایشی

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1398/08/25

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 01:53

بازدید : 534

تاریخ انقضا و علائم فاسد شدن لوازم آرایشی

تاریخ انقضای لوازم آرایش

امروزه آرایش کردن به یک امر ضروری و روتین در بین خانم ها تبدیل شده، که این موضوع، لزوم استفاده از لوازم ارایشی مرغوب و با کیفیت را دو چندان کرده تا بتوانیم  آرایشی زیبا و چشم نواز در کنار حفظ سلامت پوست و دیگر اجزای صورت خلق کنیم. لوازم آرایش استاندارد، همگی دارای تاریخ انقضا هستند که در ماحصل آرایش، تاثیر بسزایی دارند و با آرایش روزانه و مستمر، مضررات چندانی برای پوست شما نخواهند داشت، اما استفاده از لوازم آرایش بی کیفیت و تاریخ مصرف گذشته، فوق العاده اسیب زا خواهند بود، ضمن اینکه عملا از کیفیت آرایش و زیبایی شما نیز می کاهند. پس در هنگام خرید و استفاده از لوازم آرایش نهایت دقت خود را به کار ببرید تا با خیالی اسوده از آرایشی مطلوب و جذاب لذت ببرید.

تشخیص تاریخ لوازم ارایش

محل درج تاریخ انقضای لوازم آرایشی

تاریخ مشخص شده بر روی لوازم آرایشی دوره ای است که میکروب ها و باکتری ها در این مدت رشدی ندارند و با خیال راحت می توانید از لوازم تان استفاده کنید، اما پس از اتمام تاریخ روی جلد، میکروب ها و باکتری های مضر شروع به فعالیت می کنند. تاریخ انقضا بر روی محصولات آرایشی و بهداشتی به دو صورت درج می شوند، اول این که بر روی لوازم آرایشتان تصویری به شکل ظرفی کشیده که در آن نیمه باز است و عددی کنار آن درج شده که نشان دهنده تاریخ استفاده از محصول پس از باز شدن درب لوازم آرایشی است و دوم بصورت تاریخی بر روی جعبه یا کارتون درج می شود که نشان دهنده تاریخ انقضا می باشد. حتما به این تاریخ ها توجه کرده و آن ها را بر روی لوازم آرایش و یا جای دیگر یادداشت نمایید، تا پس از اتمام این تاریخ ها از لوازم مورد نظر برای زیبایی خود استفاده نکنید، زیرا آسیب های جدی را در پی خواهد داشت و برای سلامتی شما زیان آور است.

خواندن تاریخ انقضای لوازم آرایش

نکات نگهداری از لوازم آرایشی

لوازم آرایشی خصوصا رژ لب ها، جزء لوازم شخصی به حساب می آیند و نباید از لوازم  دیگران استفاده کرد، چرا که باعث انتقال بیماری های مختلف می شوند. لوازم آرایشی تان را باید دور از نور خورشید و در جای خشک و خنک نگه داری کنید تا از رشد باکتری ها جلوگیری شود. همچنین از نگهداری لوازم آرایشی در سرویس های بهداشتی جدا خودداری کنید که  محل مناسبی برای تکثیر و رشد باکتری ها و میکروب ها هستند. از انجایی که پدها، قلموها و فرچه های آرایشی نیز محل مناسبی برای رشد میکروب ها هستند و در پی آن  موجب انتقال بیماری به سایر اجزای صورت می شوند، بهتر است هر از گاهی آن ها را شسته و به خوبی از لوازم تان نگهداری کنید. در هنگام خرید لوازم آرایشی بهتر است محصولاتی را تهیه کنید که تیوپی هستند و تا جایی که امکان دارد از خرید لوازم آرایشی که به صورت کاسه ای عرضه می شوند، خودداری کنید و اگر مجبور به خرید لوازم آرایشی کاسه ای شده اید، قبل از استفاده از این محصولات حتما دستانتان را بشویید، تا میکروب ها به ظرف منتقل نشده و در پایان ارایش، در ظرف را محکم ببندید.

نکات نگهداری از لوازم آرایش

مدت زمان مناسب برای استفاده از لوازم آرایشی ضروری

رژ لب ها: رژ لب  یکی از لوازمی است که آلودگی ها را بسیار به خود جذب می کنند و نیاز به مراقبت صحیح دارد. از رژ لب ها حداکثر می توان 12 تا 18 ماه استفاده کرد. البته قبل از تاریخ انقضای آن اگر متوجه تغییر محسوس در رنگ و بوی آن شدید، دیگر از آن استفاده نکنید و رژلب تان را دور بیندازید، همچنین اگر دچار بیماری شدید و از رژ لب برای زیبایی خود کمک گرفتید، به شما توصیه می کنیم تا دیگر از آن رژ لب استفاده نکنید، زیرا ممکن است مجددا باعث انتقال بیماری شوند.
سایه های چشمی: چشم ها یکی از حساس ترین اجزای بدن هستند و به سرعت نسبت به مواد غیر بهداشتی و محصولاتی که تاریخ انقضای آن ها تمام شده آلرژی نشان می دهند. سایه چشم ها معمولا 18  ماه تاریخ انقضا دارند و پس از این مدت باید به فکر سایه دیگری باشید، تا آرایش زیبا با چشمانی سالم داشته باشید.

تاریخ انقضای لوازم ضروری آرایشی

کرم پودر: یکی از لوازمی که باید حتما به تاریخ انقضای آن دقت کرد، کرم پودرها هستند. اگر درب کرم پودرتان را باز کرده اید، 6 ماه تا یک سال  فرصت دارید از آن استفاده کنید، در غیر اینصورت کرم پودر شما فاسد می شود. از نشانه های فاسد شدن آن تغییر در رنگ و بو و تغییردر بافت اجزای آن است. کرم پودرهای فاسد پوست را دچار جوش، قرمزی و خارش می کنند.
ریمل: اگر از ریمل های تاریخ مصرف گذشته استفاده کنید، چشمانتان با عوارض جدی روبرو خواهند شد و حتی ممکن است بینایی تان را  نیزاز دست بدهید. ریمل  را نهایتا هر 6 ماه یکبار باید تعویض کرد.
لوازمی مانند کرم های مرطوب کننده تیوپی، یک سال، کاسه ای 9 ماه، رژگونه 24 تا 36 ماه، پنکیک های ارایشی 2 الی 3 سال و مدادهای  چشم 18 ماه  تاریخ انقضا دارند.

تاریخ انقضای کرم پودر

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها