دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

طرز تهیه ماسک سیاه و روش استفاده از آن

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/08/20

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 00:48

بازدید : 385

طرز تهیه ماسک سیاه و روش استفاده از آن

پوست وسیع ترین عضو بدن انسان است که وظیفه محافظت و نگهداری از بدن را در برابر همه اسیب های خارجی به عهده دارد. لایه بیرونی پوست بدن انسان بسیار شکننده بوده و به راحتی در معرض خطرات و بیماری های مختلف قرار دارد از این رو همیشه باید به دنبال راهکارهای مناسبی برای محافظت از آن باشیم. یادگیری طرز تهیه ماسک سیاه و استفاده از آن بر روی صورت یکی از روش های علمی و اثبات شده برای محافظت از پوست صورت و رهایی از جوش های سر سیاه، لک ها و چربی های اضافی روی صورت و سلول های مرده روی پوست است.

ماسک سیاه

طرز تهیه ماسک سیاه

طرز تهیه ماسک سیاه بسیار ساده و آسان است. ماسک سیاه از سه ماده اصلی ساخته شده که در مصارف مختلف مواد دیگری هم برای تأثیرگذاری بیشتر به آن اضافه می شود. اولین ماده اصلی سازنده ماسک سیاه زغال اکتیو یا فعال است که هیچ جایگزینی در این ماسک نداشته و شما در تمام متدهای های تهیه ماسک سیاه باید حتما از این نوع زغال که به صورت کپسولی و فله ای در داروخانه ها موجود است، استفاده کنید. دومین ماده لازم در تهیه ماسک سیاه یک ماده چسبناک برای چسباندن آن روی صورت است. در برخی از موارد از چسب چوب و در اکثر موارد از خاک رس و پدر رس برای این خاصیت چسبانندگی در ماسک سیاه استفاده می شود.

طرز تهیه ماسک سیاه

مایع رقیق کننده این ماسک هم آب خواهد بود. حال بسته به نوع استفاده از ماسک سیاه و ترکیبات مختلف آن، از اسانس چای، گلاب و موادی از این دست که برای پوست صورت مفید هستند هم استفاده می شود. سعی کنید هر بار ماسک سیاه را تازه تهیه کرده و بر روی صورت خود استفاده کنید. بسته به اندازه لازم برای ماسک سیاه، میزان مواد مورد استفاده در آن متفاوت خواهد بود؛ اما برای مصرف یک وعده ی یک نفر، دو کپسول زغال فعال یا یک قاشق غذاخوری به همراه یک قاشق خاک رس و نصف قاشق آب کافی است. این مواد را در یک کاسه با استفاده از یک چوب بستنی و یا کاردک خوب هم بزنید تا ماسک سیاه شما آماده استفاده شود.

ساخت ماسک سیاه

طرز استفاده از ماسک سیاه

بعد از یادگیری طرز تهیه ماسک سیاه و تهیه آن در خانه نوبت به استفاده از آن بر روی پوست صورت می رسد. طرز استفاده از ماسک سیاه یک روند ساده دارد که باید با دقت انجام شود. برای مالیدن ماسک سیاه روی پوست صورت انگشتان تمیز دست بهترین وسیله هستند اما شما از قلم های مخصوص هم می توانید استفاده کنید. با نوک انگشتان ماسک سیاه را برداشته و آن را با مالش روی پوست صورت خود تثبیت نمایید. دقت کنید که به خوبی همه قسمت های پوست صورت خود را فشار دهید تا ماسک سیاه در تمام آنها تثبیت شود. از رساندن ماسک سیاه به نزدیکی چشم ها خودداری کنید. بهتر است طرز تهیه ماسک سیاه را بیاموزید و برای استفاده از آن خودتان اقدام به آماده سازی آن کنید و کمتر از ماسک های آماده موجود در بازار استفاده کنید. 15 تا 20 دقیقه به ماسک خود فرصت دهید تا به طور کامل در منافذ پوست صورت شما نفوذ کرده و همه مواد اضافی روی پوست را به خود بچسباند. بعد از گذشت مدت زمان کافی شروع به کندن ماسک از لبه های آن از روی صورت خود کنید و بعد از کندن، صورت را با لیف و صابون شسته و از دستمال مرطوب برای پاک کردن آن استفاده کنید. استفاده از کرم های مرطوب کننده تأثیر ماسک سیاه را روی پوست صورتتان چند برابر خواهد کرد.

ماسک ذغال

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها