دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

چند روش کاربردی برای جلوگیری از پیری پوست

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1398/07/22

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:57

بازدید : 11

چند روش کاربردی برای جلوگیری از پیری پوست

در این آیتم آموزشی چند روش کاربردی برای جلوگیری از پیری پوست و و جوانی پوست به شما آموزش می دهیم با ما همراه باشید. اگر ین کار های گفته شده را به درستی انجام دهید نه تنها پوستتان جوان خواهد ماند بلکه چروک های صورت و خط لخم و لبخندتان نیز از بین خواهد رفت.

ماساژ صورت

 جلو گیری از پیری پوست اسپری معجزه آسای آب معدنی

شما می توانید چشمه ی جوانی معجزه آسایی بسازید که در خانه خود از آن استفاده کنید. چشمه ی جوانی یک اسپری آب معدنی ساده است.

طرز تهیه اسپری معجزه آسا برای جلوگیری از پیری پوست

1. یک شیشه اسپری را ده دقیقه در آب جوشانیده و آن را استرلیزه کنید. بسیار مهم است که جنس  اسپری از جنس شیشه باشد و نه فلز یا مواد دیگر.

2. یک قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک شیسشه آب معدنی مخلوط کنید.

3. شیشه اسپری خود را با آن مخلوط پر کرده و در آن را محکم ببندید.

پس از مصرف اسپری صورت خود را خشک نکنید. کرم مرطوب کننده مورد علاقه تان را به صورت نیمه خیس خود بمالید و روی آن کرم پروتئین ( یاهر کرمی که دارای محتوی پروتئین کلاژن باشد) بمالید. حداقل سه بار در روز از  اسپری استفاده کنید. می توانید اسپری را همراه خود بیاوریدو چنانچه مایلید روزی سه بار روی آرایش خود بمالید.

ماساژ صورت و پیشانی

 کرم زدن به صورت و جلوگیری از پیری پوست

برای اغلب ماساژ های صورت لازم است که صورتتان را با لایه ای از کرم بپوشانید. کرم دور لب را باید به بیرون از وسط لب به طرف گوش بمالید. دور چشم تان را درست تا زیر مژه کرم بمالید، مقدار کرم روی پلک ها بالایی بای کمتر از پلک های پایینی باشد. کرم را حتما به شقیقه نیز بمالید. هنگام مالیدن کرم به دور چشم دقت کنید. زیرا ممکن است چشم تان را بسوزاند. گردن را فراموش نکنید. هنگامی که کرم را به گردن می مالید سرتان را جلو آورده و عضله گردن را سفت کنید.  از گوشه استخوان تر قوه شروع کرده و سپس آن را به بالا و بیرون بمالید. نرمه گوش و زیر نرمه گوش فراموش نشود.
کرم باید به اندازه کافی غنی باشدکه پوست را به طور کامل نرم کند، و وقتی به پوست تان دست می زنید پوست شما باید بسیار لیز باشد. در صورت لزوم می توانید هنگام ماساژ دستکش سفید نخی دستتان کنید. در این صورت راحت تر می توانید بر بافت ای عضله ای گیر داشته باشید و از لیز خوردن که ممکن است باعث کشیدگی پوست شود جلوگیری کنید. وقتی نرمش نیاز به پوشش فراوانی از کرم دارد بسیار مهم می باشد که  کار را انجام دهید.

ماساژ صورت برای از بین رفن خط اخم

بستن نوار به پیشانی برای از بین بردن خط اخم

در مواقعی لازم است پس از نرمش به پیشانی خود ببندید. قبل از استفاده از صورت خود را با دقت با آب معدنی اسپری بزنید. و سپس پوست مرطوب را با کرمی سرشار از پروتئین بپوشانید. به خاطر بسپارید که آب معدنی را همیشه اول بزنید. نرمش های قسمت باعث از بین رفتن خطوط بین چشم ها و پیشانی شما خواهد شد. پس از اتمام ماساژ  پیشانی، به پیشانی خود را ببندید. بستن  نه تنها به شما یادآوری می کند که با حرکت پیشانی خود اخم نکنید. بلکه از تشکیل خطوط بیشتر بر بالای ابرو ها جلوگیری می کند.
به یک بسته جراحی با عرض حدود دو سانی متر نیاز خواهید داشت. این در داروخانه ها موجود میباشد. ولی چنانچه در دسترس نباشد می توانید از band-aid clear tape  استفاده کنید. این نوارها با پوست های هر شخصی سازگار است. چنانچه ترجیح می دهید از نوار استفاده نکنید. می توانید از یک تکه پارچه نرم نخی تل سر درست کنید. پهنای این نوار می بایست 5 سانتی متر باشد. کش آن را محکم به به پشت سر ببندید. هنگامی که آن را به بالای ابرو ها می بندید باید درست جا بیفتد. لایه ی اولیه نوار را درست بالای ابرو ها از یک طرف سر به طرف دیگر ببندید ، لایه دوم باید نیم سانتی متر روی اولی بسته شود. و لایه سومی حدود نیم سانتی متر روی دومی، چهارمین لایه فقط بین ابرو ها قرار می گیردبه تدریج که با این کار آشنا می شوید. می توانید مقدار صحیح نوار را به کار ببرید. و آن را آرام دور سر بچرخانیدو محکم و نرم بودن این نوار مهم می باشد. و باید روی چین های پیشانی را بپوشاند ولی آن را روی خط مو نبرید. نباید مو را بکشد و یا آزار دهد.

مااش . ماساژ صورت

از نوار پیشانی نه تنها می توان مستقیما پس از نرمش بلکه بعد از نرمش کلی صورت ، یا هنگام استراحت در خانه ، و یا در محافل عروسی و یا هر موقعی می توان استفاده کرد. مزیت عالی این نوار یادآوری این نکته است که اخم نکنید. در صورت امکان نوار را تا یک ساعت بعد از نرمش روی سر خود نگهدارید.  برداشتن با ملاحظه ی نوار به اندازه کاربرد صحیح آن مهم میباشد. گوشه ی نوار را بلند کنید، همان طور که نوار را با یک دست می کشیدو انگشتان دست دیگر را روی لبه ی نوار دیگر بگذاریدو این موجب می شود که از کش دادن بی جهت پوست جلوگیری شود و همچنین ناراحتی برداشتن نوار را کمتر می کند. نوار را نیز می توان در جاهای دیگر صورت بکار برد. مثلا بین چشم ها و یا گوشه دهان برای جلوگیری از خطوط صورت.

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها