دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

چند روش کاربردی برای جلوگیری از پیری پوست

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/08/22

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:57

بازدید : 213

چند روش کاربردی برای جلوگیری از پیری پوست

در این آیتم آموزشی با چند روش کاربردی برای جلوگیری از پیری پوست صورت و حفظ جوانی و شادابی پوست همراهتان هستیم که اگر نکات گفته شده را به درستی انجام دهید نه تنها پوستتان جوان خواهد ماند بلکه چروک های صورت و خط اخم و لبخندتان هم رفته رفته از بین خواهد رفت.

جلوگیری از پیری پوست

 جلوگیری از پیری پوست با اسپری معجزه آسای آب معدنی

شما می توانید چشمه ی جوانی معجزه آسایی بسازید که در خانه خود از آن استفاده کنید. چشمه ی جوانی یک اسپری آب معدنی ساده است.

طرز تهیه اسپری معجزه آسا برای جلوگیری از پیری پوست

1. یک شیشه اسپری را ده دقیقه در آب جوشانده و آن را استرلیزه کنید. بسیار مهم است که ظرف اسپری از فقط جنس شیشه باشد.

2. یک قاشق چایخوری سرکه سیب را با یک شیشه آب معدنی مخلوط کنید.

3. شیشه اسپری خود را با آن مخلوط پر کرده و در آن را محکم ببندید.

پس از مصرف اسپری صورت خود را خشک نکنید. کرم مرطوب کننده مورد علاقه تان را به صورت نیمه خیس خود بمالید و روی آن کرم پروتئین ( یاهر کرمی که دارای محتوی پروتئین کلاژن باشد) بمالید. حداقل سه بار در روز از این اسپری استفاده کنید. می توانید اسپری را همراه خود بیاورید و چنانچه مایلید روزی سه بار روی آرایش خود بمالید.

روش های مختلف جلوگیری از پوست

 جلوگیری از پیری پوست با کرم مخصوص و ماساژ اصولی پوست

برای اغلب ماساژهای صورت لازم است که صورتتان را با لایه ای از کرم بپوشانید. کرم دور لب را باید از وسط لب به بیرون و به سمت گوش بمالید. دور چشمتان را درست تا زیر مژه ها کرم بمالید، مقدار کرم روی پلک های بالایی باید کمتر از پلک های پایینی باشد. کرم را به شقیقه هم بمالید. هنگام مالیدن کرم به دور چشم دقت کنید، زیرا ممکن است چشم تان را بسوزاند. گردن را فراموش نکنید. هنگامی که کرم را به گردن می مالید سرتان را جلو آورده و عضله گردن را سفت کنید. از گوشه استخوان ترقوه شروع کرده و سپس آن را به بالا و بیرون بمالید. نرمه گوش و زیر نرمه گوش هم با کرم ماساژ آغشته کنید. کرم باید به اندازه ای استفاده شود که پوست را به طور کامل نرم کند و وقتی به پوستتان دست می زنید پوستتان لیز باشد. در صورت لزوم می توانید هنگام ماساژ دستکش سفید نخی دستتان کنید تا راحت تر بتوانید بر بافت عضله ای گیر داشته باشید و از لیز خوردن دست که ممکن است باعث کشیدگی پوست شود جلوگیری کنید. وقت نرمش دادن نیاز به پوشش فراوانی از کرم دارید چرا که ماساژ پوست در این مرحله بسیار مهم است.

ماساژ اصولی صورت برای جلوگیری از پوست صورت

بستن نوار به پیشانی برای از بین بردن خط اخم

هر از گاهی پس از نرمش صورت، با بستن نوار به پیشانی مانع از ایجاد چین و چروک در این قسمت شوید. قبل از استفاده از آن، صورت خود را با دقت با آب معدنی اسپری بزنید و سپس پوست مرطوب را با کرمی سرشار از پروتئین بپوشانید. به خاطر بسپارید که آب معدنی را همیشه همان ابتدای کار بزنید. نرمش در این قسمت ها باعث از بین رفتن خطوط بین چشم ها و پیشانی شما خواهد شد و پس از اتمام ماساژ پیشانی، دستمال یا نوار را به پیشانی خود ببندید. انجام اینکار نه تنها به شما یادآوری می کند که با حرکت پیشانی خود اخم نکنید، بلکه از تشکیل خطوط بیشتر بر بالای ابروها جلوگیری می کند. این نوارها در یک بسته جراحی با عرض حدود دو سانتی متر هستند که برای تهیه آن باید به داروخانه مراجعه کنید اما چنانچه در دسترس نداشتید می توانید از band-aid clear tape استفاده کنید که با هر پوستی هم سازگارند. جایگزین دیگر این نوارها می تواند یک تکه پارچه نخی نرم باشد که بصورت تل سر درست شود. پهنای این نوار می بایست 5 سانتی متر باشد و محکم پشت سر بسته شود. دقت کنید هنگامی که آن را به بالای ابرو ها می بندید درست جا بیفتد به این صورت که لایه ی اولیه نوار را درست بالای ابروها از یک طرف سر به طرف دیگر ببندید، لایه دوم هم نیم سانتی متر روی اولی بسته شود و لایه سومی حدود نیم سانتی متر روی دومی و چهارمین لایه فقط بین ابرو ها قرار می گیرد. به مرور با نحوه انجام این کار آشنا می شوید و می توانید به اندازه و به درستی از نوارها استفاده کرده و آنرا به آرامی دور سر بچرخانید. محکم و نرم بودن نوار از نکات قابل توجه است و باید کاملا روی چین های پیشانی را بپوشاند اما روی خط مو نرود که مو را بکشد یا آزار دهد.

جلوگیری از پیری پوست با روش های خانگی

از نوار پیشانی هم می توان پس از نرمش کلی صورت استفاده کرد و هم در هنگام استراحت در منزل و مواقع ریلکسیشن. مزیت مهم نوار یادآوری این نکته است که اخم نکنید. در صورت امکان نوار را تا یک ساعت بعد از نرمش روی سر خود نگهدارید. برداشتن با ملاحظه ی نوار به اندازه کاربرد صحیح آن مهم است. گوشه ی نوار را به ارامی بلند کنید و همان طور که آنرا با یک دست می کشید انگشتان دست دیگر را روی لبه ی نوار بعدی بگذارید تا از کشیده شدن بی جهت پوست جلوگیری شود و همچنین ناراحتی برداشتن نوار کمتر شود. نوار را می توان در جاهای دیگر صورت (بین چشم ها و یا گوشه دهان) برای جلوگیری از خطوط صورت بکار برد.

نوار پیشانی برای از بین بردن خطوط پیشانی و جلوگیری از پیری پوست

 

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها