دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

خاصیت آلوئه ورا برای پوست و مو و التیام سوختگی و درمان سینوزیت

مجله ماتیکیا

به روز رسانی : 1398/07/22

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:00

بازدید : 8

خاصیت آلوئه ورا برای پوست و مو و التیام سوختگی و درمان سینوزیت

خاصیت جادویی آلوئه ورا چیست ؟و چه فوایدی که برای پوست و مو دارد؟

شاید همه شما درباره  خاصیت آلوئه ورا چیزاهایی شنیده باشید و ما هم در آیتم های آموزشی قبلی تا حدی به خاصیت و عملکردهای تاثیر گذار این گیاه معجزه آسا توضیحاتی خدمت شما ارائه کرده باشیم اما از آنجا که آلوئه ورا یکی از بهترین گیاهان داروی محصوب میشود لازم دانستیم که در یک آیتم اموزشی بپردازیم به معرفی خاصیت گیاه معجزه آسا آلوئه ورا  پس با ما همراه باشید.

مینرال چیست؟ و چه خاصیتی دارد ؟

مینرال موحود در آلوئه ورا

مینرال ها موادی هستند که دارای املاح طبیعی می باشد و در مواد غذایی یافت می شود. اگر در غذا مینرال نباشد ما ویتامین غذای خود را تامین نکرده ایم . برای جاگزین کردن می توانیم از قرص ها و کپسول های تقویت کننده استفاده کنیم . یکی از قرص های معروف استفاده از زینک می باشد که این ویتامین را برای شما تامین می کند. بعضی افراد به آلوئه ورا حساسیت دارند توجه کنید که قبل از گذاشتن تست کنید . این را بدانید همه اشخاص روی کل بدن خود حساسیت ندارند و بعضی از قسمت های بدن دچار حساسیت است .

موارد درمانی با گیاه آلوئه ورا برای پوست و مو و خاصیت آن

1. خاصیت آلوئه ورا جهت ترمیم کنندگی پوست

ترمیم کنندگی پوست

از اولین و معروف ترین خاصیت های آلوئه ورا میتوانیم به تسکین جای زخم و یا گزیدگی حشرات اشاره کرد فقط دقت داشته باشید برای زخم هایی که باز هستند و حتی قسمت هایی که بخیه دارد نباید از این گیاه استفاده کرد ولی برای زخم هایی که یه لایه رویه گرفته باشند بسیار مناسب است هم پروسه درمان را کوتاه میکند و هم اینکه بعد از درمان جای آن به سرعت خوب می شود.

2. خاصیت التیام انواع سوختگی

درمان سوختگی و تاول با الوئه ورا

این گیاه معجزه آسا جدایی از خاصیت التیام بخش و ترمیم کنندگی که دارد به عنوان ضماد سوختگی می توانیم از آن استفاده کنیم زیرا در سوختگی چه با بخار آب, آتش و یا حتی آفتاب سوختگی پوست رطوبت خود را از دست میدهد. سلول های آن قسمت از پوست دچار خشکی میشود زمانی که ما از آلوئه ورا استفاده می کنیم به دلیل رطوبت زیادی که دارد و خاصیت ترمیم کنندگی آن قسمت از پوست مرطوب می شود که خود این گیاه باعث تسریع دوره درمان میشود که هم می توانیم ژل داخل آلوئه ورا جدا کرده و روی پوست بمالیم و یا یه قسمت از برگ را از وسط نصف کرده و ژل آن را روی پوست بمالید و اجازه دهید جذب پوست شود و بعد از آن پوست را بشوئید.

3. خاصیت درمان ترک های پوستی

درمان ترک پوستی

همه میدانید که ترک های پوستی میتواند حاصل بارداری و یا اضافه و کم شدن وزن افراد به دلیل رژیم های متعدد و نامناسب باشد یکی از خاصیت های الوئه ورا برطرف کردن این ویژگی است.
که در این روش می توانیم هم از ژل طبیعی آلوئه ورا استفاده کنیم هم از ژل های موجود در بازار و یا صابون های آلوئه ورا که تجربه ثابت کرده صابون آلوئه ورا گزینه مناسبی برای برطرف کردن ترک های پوستی محسوب میشود.

4. خاصیت آلوئه ورا برای پرپشت کردن و افزایش رشد موها

رشد مو با آلوئه ورا

میتوانیم ژل آلوئه ورا را از پوست خود جدا کرده آن را مخلوط کرده تا حالت آبکی پیدا کند و با انگشتان روی کف سر ماساژ دهید وحتی میتوانید اضافه آن را روی ساقه موها هم بکشید.
فقط دقت داشته باشید اینکار را 15 الی 20 دقیقه قبل از حمام رفتن انجام دهید زیرا نباید روی سر بماند.
حتی برای برطرف کردن شوره سر هم موثر است و زمانیکه ان را روی ساقه مو میکشید اگر موهای اسیب دیده داشته باشید ترمیم میشود زیرا آلوئه ورا هم با خاصیت ترمیم کنندگی و هم رطوبت رسانی رطوبت از دست رفته موها را بازمیگرداند.

5. خاصیت آلوئه ورا برای رفع جوش و آکنه

رفع جوش با الوئه ورا

همانطور که گفته شد گیاه آلوئه ورا سرشار از املاح معدنی از جمله زینک میباشد و خود زینک خاصیت ضد جوش و آکنه دارد و این ویتامین به صورت طبیعی در این گیاه وجود دارد و استفاده از آن در مورد برطرف کردن جوش علاوه بر از بین بردن جوش باعث میشود جای جوش روی پوست باقی نماند.

6. خاصیت الوئه ورا رفع ترک پا

درمان ترک پا با آلوئه ورا

با مرور زمان و افزایش سن و یا به دلایل آب و هوائی پاشنه پا دچار ترک  میشود که در واقع سلول های پا در این مواقع پیر می شود برای رفع این مشکل نیز از این گیاه استفاده می کنیم فقط دقت داشته باشید پروسه زمانی استفاده از این محصول باید پشت سر هم باشد تا به نتیجه دلخواه برسید.

7. خاصیت آلوئه ورا لایه برداری پوست

درمان سوختگی پوست

بعد از اینکه ژل را از پوست جدا کردیم همچنان مقداری ژل روی پوست وجود دارد مقداری شکر و یا پودر قهوه روی آن ریخته و به آرامی و خیلی ملایم روی پوست میکشیم حتی از این روش برای رفع موهای زیر پوستی میتوانیم استفاده کنیم به نحوی که این مواد را روی پوست میکشیم بعد از مدتی موهای زیر پوستی از زیر پوست بیرون میاید.

8. خاصیت آلوئه ورا جهت رفع سینوزیت

درمان سینوزیت با آلوئه ورا

برای رفع سینوزیت و عفونت سینوسها توصیه میشود که یک برگ آلوئه ورا را تکه تکه گرده به نحوی که مواد ان از داخلش بیرون بیاید داخل آب انداخته و میگذاریم به جوش آید و به مدت یک هفته از این بخور برای رفع سینوزیت استفاده میکنید.

9. خاصیت آخر کمک به زیبائی پوست

این گیاه خاصیت ضد چروک شفاف کننده و کوچک کننده منافذ پوست میباشد و همانطور که گفته شد هم میتوانید برگ آلوئه ورا را از وسط دو نیم کرده و روی پوست بکشیم و هم میتوانیم ژل آن را جدا کرده بصورت مایع دراورد روی پوست بکشیم فقط دقت داشته باشید که تا زمان خشک شدن کامل روی پوست بماند بعد از آن حتما پوست خود را با آب ولرم بشوئید.
دو خاصیت دیگر برای آلوئه ورا وجود دارد با این تفاوت که باید آلوئه ورا را بصورت خوراکی مصرف کنید و اگر به هر دلیلی نمیتوانید از آلوئه ورا ی طبیعی استفاده کنید از نوشیدنیهای ارگانیک که مواد افزودنی و شکر کمتری دارد استفاده کنید و یا در منزل ژل آلوئه ورا را در دستگاه مخلوط کن ریخته بعد از اینکه به حالت مایع درآمد آن را درون نوشیدنی که دوست دارید ریخته و میل کنید.

نوشیدن آلوئه ورا برای رفع زخم معده

درمان زخم معده با الوئه ورا

از بزرگترین خاصیت های نوشیدن آلوئه ورا برطرف کردن زخم معده می باشد و باز هم میتوان علت این درمان را خاصیت ترمیم کنندگی آلوئه ورا دانست .
نوشیدن آلوئه ورا برای کاهش قند خون
این نوشیدنی یکی از معجزه آساترین مایعات در کاهش قند خون می باشد.

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها