دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

خواص آلوئه ورا برای پوست و مو و طریقه استفاده از آن

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/08/23

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:00

بازدید : 393

خواص آلوئه ورا برای پوست و مو و طریقه استفاده از آن

آلوئه ورا یکی از بهترین مواد طبیعی شناخته شده برای ترمیم و تقویت پوست و موی انسان است. در این مطلب بهترین و سودمندترین مزیت های آلوئه ورا را برای شما جمع آوری کرده ایم و قصد داریم روش استفاده از این ماده شگفت انگیز را هم برای شما بیان کنیم.

خواص آلوئه ورا برای پوست و مو

خاصیت آلوئه ورا برای پوست

آلوئه ورا را می توان معجزه پزشکی گیاهی برای پوست در نظر گرفت. ژل ها و روغن های ساخته شده از آلوئه ورا خاصیت های درمانی بسیار زیادی روی پوست انسان خواهند داشت که موارد زیر برخی از این خواص هستند. آلوئه ورا یکی از بهترین مواد برای درمان آفتاب سوختگی و لک هایی از این قبیل روی پوست است. برای درمان جوش های سر سیاه و آلودگی های روی پوست هم میتوانید به راحتی روی آلوئه ورا حساب کنید.

خواص آلوئه ورا برای پوست

بسیاری از داروهای ساخته شده برای درمان آکنه پوست از ترکیبات آلوئه ورا بدست آمده اند. آلوئه ورا پوست شما را سالم و شاداب نگه داشته و سلامتی پوست شما را برای سال های طولانی تضمین خواهد کرد. استفاده از آلوئه ورا باعث نرمی و شفافیت پوست شده و به عنوان یک مرطوب کننده عالی برای پوست عمل می کند. از آلوئه ورا به عنوان یک لایه بردار قوی برای پوست صورت استفاده می شود.

خواص آلوئه ورا

 خواص آلوئه ورا برای مو

آلوئه ورا می تواند پیاز مو و رنگدانه های مو را تقویت کرده و باعث رشد دوباره موهای شما شود. با استفاده از روغن آلوئه ورا می توان موهای آسیب دیده را دوباره ترمیم کرد. موهایی که روی آنها به طور مرتب از آلوئه ورا استفاده میشود همیشه بر شاداب و براق هستند.

خواص آلوئه ورا برای مو

ساقه های مو با استفاده از آلوئه ورا تقویت شده و راحت تر و بهتر حالت می گیرند. از این روغن برای تقویت موهای رنگ شده استفاده می شود و حتی راهکار مناسبی برای رهایی از موخوره و وزی مو است.

فواید آلوئه ورا برای مو

آلوئه ورا برای از بین بردن لک های صورت

استفاده از روغن آلوئه ورا در یک برنامه زمانی مشخص و مرتب می تواند تمام لک ها و نقص های روی صورت شما را درمان و ترمیم کند. در واقع ترکیبات آلوئه ورا این خاصیت را دارند که با لایه برداری پوست های مرده و رساندن مواد مغذی و معدنی به سلول های نزدیک پوست دوباره آنها را فعال کرده و باعث از بین رفتن کامل لک های صورت شوند.

خواص آلوئه ورا برای از بین بردن لک های صورت

طریقه استفاده از آلوئه ورا بر روی پوست و مو

طریقه استفاده از روغن آلوئه ورا روی پوست صورت بسیار ساده است. علاوه بر روغن آلوئه ورا ژل مخصوص و حتی برگ های تازه آن در عطاری ها هم موجود است. برای استفاده از این روغن در زمان هایی که پوست و موهای شما کاملاً تمیز و خشک هستند، آن را روی دست خود ریخته و با فشار ملایمی روی قسمت های مورد نظر بمالید. این عمل باید در دفعات مکرر در طول روز و هفته روی پوست و مو انجام شود.

نحوه استفاده از آلوئه ورا بر روی پوست و مو

قیمت آلوئه ورا

پرورش و عرضه گیاه آلوئه ورا یکی از فرصت های بزرگ خود اشتغالی در کشور ما محسوب می شود. این گیاه پرطرفدار فروش بسیار بالایی در بازار داشته و به راحتی می توان از پرورش گیاه آن سود خوبی کسب کرد. هر برگ آلوئه ورا بسته به اندازه و کیفیت آن از 5 تا 10 هزار تومان قیمت خورده و ژل های بسته بندی شده آن حدودا 40000 تومان قیمت دارد.

قیمت آلوئه ورا

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها