دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

خالبرداری با جدیدترین روش ها بدون ماندن جای خال درصورت

سارا رستمی

به روز رسانی : 1398/09/05

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 02:37

بازدید : 2440

خالبرداری با جدیدترین روش ها بدون ماندن جای خال درصورت

انواع روش های خالبرداری توسط پزشک متخصص در بزرگترین مراکز تخصصی

خالبرداری و برداشتن لک های صورت یکی از روش های نوین درمانی برای افرادی است که به هر علتی تمایل به برداشتن خال های پوستی خود دارند. برخی از افراد به مرور زمان و به دلایل مختلفی صورتشان خال می افتد. اکثر خانم ها به روش های موقت رو آورده و با زدن کرم پودر و کرم های گریم سعی در پوشاندن خال و لک های صورتشان دارند که این راهکارها شاید برای مدت کوتاهی جواب بدهد اما در طولانی مدت باعث افتادگی پوست، پیری زودرس و افرایش لک و خال می شوند. در ادامه ی این مطلب همراه مجله ماتیکیا شوید تا با تکنیک های مختلف خالبرداری، تفاوت آنها با یکدیگر و مناسب ترین روش انجام آن آشنا شوید...

انواع روش خال برداری

خالبرداری با دستگاه rf

امروزه در اکثر مطب ها خالبرداری با استفاده از این دستگاه صورت میگیرد. روش استفاده از این دستگاه به این صورت است که ابتدا خال های صورت را با یک کرم بی حس کننده پوشانده و بعد از نیم ساعت کرم را پاک میکنند. دستگاه ار اف دو قلم دارد که نوک تیزی دارند. این دو قلم را روی خال گذاشته و رنگ دانه های خال را بر میدارند. در این روش بعد از خال برداری سریعا خونریزی ایجاد می شود و همین باعث تخلیه پوست شده و به زیبایی آن کمک می کند.

خالبرداری با دستگاه کوتر

خالبرداری با دستگاه کوتر یک روش قدیمی است که با داغ شدن و برق، خال روی سطح پوست را می سوزاند اما بخاطر اینکه بعضی از خال ها عمق بیشتری دارند استفاده از این روش باعث ایجاد چاله ی پوستی می شود. در این روش خونریزی پوستی دیده نمیشود و همین باعث ایجاد لک در پوست میشود.

خال برداری با دستگاه

آیا خال برداری در سالن های ارایشی بهداشتی است ؟

بعضا در برخی از مراکز آرایشی مشاهده میشود که مدعی انجام "خالبرداری بدون درد و به روش کاملا طبیعی" هستند که روش کار آنها به این صورت است که از یک گوش پاک کن اغشته به یک محلول خاص برای سوزاندن سطح خال استفاده میکنند، اما خوب است که بدانید انجام این روش غیر قانونی و غیر بهداشتی نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه باعث چال شدن محل خال برداری می شود. 

وجه تمایز خال های معمولی از خال های مشکوک

  • خال های معمولی و بی خطر مرز و حاشیه گرد و بیضی دارند اما خال های مشکوک حاشیه نامشخص و کج و کوله دارند.
  • ناقرینگی: خال های مشکوک ناقرینه هستند.
  • رنگ: اگر رنگ خال در طول سال تغییر کند، رنگدانه های آن چند رنگ باشد یا به صورت ناگهانی تغییر رنگ دهد باید سریعا به پزشک مراجعه کرد.
  • اندازه: خالی که مرتبا تغییر سایز میدهد را حتما باید به پرشک نشان داد.

شناخت انواع خال

خال ها زائده های حساسی هستند که نباید بی ملاحظه آن را به یک فرد غیر متخصص نشان داد. روش های برداشتن خال هم توسط دستگاه های رادیو فرکوئنسی صورت میگیرد که به انواع لیرز و الکترولیز ارجحیت دارد چون بافت کمتری از پوست اسیب میبیند و هم به روش جراحی انجام میشود که معمولا برای برداشتن خال های بزرگ و مشکوک بعد از اینکه بافت به پاتالوژی فرستاده شد، از این روش استفاده می شود.

اقدامات قبل از خالبرداری :

اگر خال بزرگ باشد قطعا دارای ریشه است و قبل از خالبرداری بهتر است به تجویز پزشک از خال عکس گرفته شود. اگر پوست شما به صورت غیر عادی خال بیفتد بهتر است ابتدا ازمایش گرفته شود. برخی از متخصصان پوست قبل از خال برداری استفاده از کرم های لایه بردار را تجویز می کنند که یک امر اختیاری است.

تعرفه برداشتن خال

مراقبت های بعد از خالبرداری چیست ؟

بعد از خال برداری نباید تا 24 ساعت به پوست اب بخورد. مرتبا روی جای سوختگی از کرم سوختگی و کرم های دیگر استفاده شود. بعد از خالبرداری بهتر است یک هفته بیرون نروید تا نور خورشید باعث ایجاد لک در این نواحی نشود. بعد از اینکه زخم ها تا حدودی رو به بهبودی رفتند از کرم ضد افتاب بدون رنگ استفاده کنید زیرا رنگ های موجود در کرم به زیر پوست نفوذ کرده و ایجاد لک میکنند. البته در هنگام جوش زدن هم بهتر است این کار انجام نشود زیرا منافذ سطح پوست باز هستند و پس از چند روز جای جوش تبدیل به لک می شود.

مراقبت های بعد از برداشتن خال

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها