دسته بندی مجله

مطالب مرتبط

آموزش جدیدترین روش های رنگ و مش مو

راضیه جعفری

به روز رسانی : 1398/07/23

زمان مورد نیاز برای مطالعه : 03:29

بازدید : 3656

آموزش جدیدترین روش های رنگ و مش مو

برای خلق یک استایل شیک و خاص، سریع ترین راه، استفاده از رنگ موهای متنوع و تکنیک های مختلف انجام آن است. همچنین هر سال خانم ها با شروع فصل جدید برای ایجاد تغییر در ظاهر خود، اولین گزینه ای که به ذهنشان خطور می کند تغییر رنگ موهایشان است. از انجایی که انتخاب درست و مناسب یک رنگ می تواند ظاهر فوق العاده ای به فرد داده و اعتماد به نفس او را افزایش دهد ما نیز سعی کردیم در این مبحث شما را با اموزش تکنیک های جدید رنگ مو به ساده ترین روش ممکن و گالری جذاب ترین ترفند های رنگ موی روز دنیا اشنا کنیم تا به وقت ضرورت از مناسب ترین رنگ و استایل مو برای زیبایی هر چه بیشتر خود بهره ببرید.

انواع رنگ و مش

آموزش مش مو و انواع مش

به رنگ کردن لایه هایی از مو، مش می گویند، که این تکنیک رنگ کردن می تواند کل موها را پوشش داده و یا فقط قسمت اندکی از آن را بسته به سلیقه مشتری، پوشش دهد. مش مو انواع مختلفی دارد از جمله : 

مش سان لایت:  که در این روش از ریشه مو تا وسط سر را تیره رنگ کرده و بعد ساقه های مو را مسی و طلایی می کنیم.
مش لولایت: اگر لایه هایی از موی روشن را، تقریبا 3 درجه تیره تر کنیم مش لولایت انجام داده ایم. 
مش فریزینگ: اگر لایه هایی از موی روشن را تیره کنیم و یا برعکس لایه هایی از موی تیره را تقریبا 9 درجه روشن کنیم موها را فریزینگ کرده ایم.

آموزش مش مو و انواع مش

انواع مدل مش های محبوب و پرطرفدار

مش شانه ای که به وسیله شانه یا برس انجام می شود، این نوع مش برای موهای مجعد و یا نازک و ضعیف مناسب نیست و اگر رنگ پایه مو 6 باشد این مش بیشتر نمایان می شود. مشی که مناسب موهای کوتاه است مش شانه ای روی موهای پوش داده شده است. در مش شانه ای با کاغذ، پایه موها را به 6 رسانده و مناسب موهای متوسط یا کوتاه است و مش تکه ای یک لایه درمیان برای همه موهای سر انجام می شود. در انجام مش تکه ای با قلم موهای مختلف، زمینه مو را به پایه 5 یا 6 می رسانیم و از رنگ های طلائی استفاده می کنیم و بیشتر مناسب موهای متوسط است.

انواع مدل مش های محبوب و پرطرفدار

آموزش بالیاژ

تکنیک بالیاژ یعنی رنگ کردن مو به صورت آزادانه، که یکی از روش های محبوب رنگ کردن مو میان خانم ها است. این روش نسبت به روش فویل نتیجه بهتری می دهد و تفاوتی که بالیاژ با هایلایت مو دارد این است که ریشه ی مو خیلی تیره شده و هرچه به سمت ساقه و نوک مو پیش میرویم موها به روشن ترین درجه رنگ میرسند، به همین دلیل بر اثر گذشت زمان تغییری در رنگ مو رخ نمی دهد و این روش نیازی به ترمیم ندارد. در این تکنیک می توان از انواع رنگ های طبیعی تا رنگ های فانتزی، هلویی و صورتی استفاده کرد. برای انجام بالیاژ ابتدا یک سوم موها را با کش ببندید، سپس مواد دکلره را به موهای جلو سر بزنید و برای دکلره کردن قسمت بعدی مو از قلم موی جدید استفاده کرده و سپس نوک موها را کاملا به دکلره آغشته کنید.

نکات مراقبت از بالیاژ مو

رنگ پایه در قسمت نوک موها باید 9 یا 10 باشد. برای شروع می توانید از پشت سر شروع کنید و کارتان را در قسمت پس سر تمام کنید. شامپوهای نرم کننده را برای مراقبت از موهایتان فراموش نکنید.

آموزش بالیاژ

آموزش رنگ کردن مو به روش آمبره

آمبره یکی دیگر از روش های رنگ کردن مو است که امروزه از محبوبیت بسیاری میان خانم های خوش پسند و سلبریتی ها برخوردار شده است. در این روش ریشه مو یا رنگ نمیشود و یا در صورت لزوم رنگ تیره گذاشته می شود وهر چه به سمت پایین مو نزدیک می شویم رنگ موها روشن تر می شود. امبره مو یک تکنیک رنگ مو با ماندگاری بالا و هزینه کم تر نسبت به سایر روش ها است. آمبره کردن مو به دو روش تقسیم می شود: اولین تکنیک، کالرملتینگ است که دراین روش، مرز مشخصی بین مو ها وجود ندارد و و نتیجه کار بسیار طبیعی و زیبا جلوه می کند و تکنیک دیگر که زیر مجموعه ای از آمبره است سامبره نامیده می شود و در این روش بین قسمت های بالا و پایین مو تفاوت زیادی وجود ندارد.

آموزش رنگ کردن مو به روش آمبره

آموزش سامبره مو

تکنیک سامبره نسبت به روش آمبره ملایم تر و نرم تر است و رنگ روشن بر روی قسمت های برجسته مو دیده می شوند. در این روش از رنگ  کردن مو، تغییر رنگ به طور نامحسوس است، ریشه مو تیره است و مو ها از ساقه تا نوک مو به صورت پراکنده رنگ شده اند و همین باعث برجسته تر دیده شدن موها می شود. در این تکنیک حتی در قسمت نوک و ساقه موها رنگ تیره قابل مشاهده است.

آموزش سامبره مو

 آموزش هایلایت مو

ابتدا کل موها را به دلخواه رنگ کنید. بعد دسته هایی از مو را جدا کنید، این جدا کردن می تواند به دلخواه و سلیقه شما به صورت تکه ای باشد و یا با کلاه یا فویل انجام شود. پس از جدا کردن مو، موها را چندبار دکلره کرده تا به پایه مورد نظر برسد. هرچه پایه مو بیشتر شود، در آخر مو بی رنگ تر می شود، در نتیجه هرچه مو بی رنگ تر شود رنگساژی که استفاده می شود، زیباتر به نظر میرسد. ضمنا توجه کنید که هر چه مو نازک تر باشد استحکام آن هنگام دکلره کردن کمتر است و زودتر آسیب میبیند. پس از رسیدن به پایه دلخواه مواد دکلره را از روی مو پاک می کنیم و اگر بی رنگ شده بود موها را رنگساژ می کنیم، در غیر این صورت اگر موها هنوز استحکام داشتند دوباره عمل دکلره را انجام می دهیم تا به پایه مورد نظر برسد، در پایان رنگساژ مورد نظر را روی کل سر می زنیم، این کار را از پشت سر شروع می کنیم، موها را کاملا با رنگ ماساژ می دهیم تا همه قسمت های مو رنگ شود و بعد از پانزده دقیقه موها را چک می کنیم اگر موها رنگ گرفته بودند سر را می شوییم. اگر پوستی روشن دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا از های لایت های بلوند بژ و خاکستری استفاده کنید تا بدرخشید.

آموزش هایلایت مو

رنگساژ مو چیست و چگونه انجام می شود؟

به رنگی که در انتهای کار بعد از دکلره و رنگ مو، استفاده می کنیم رنگساژ می گویند. برای تهیه رنگساژ به این شکل عمل می کنیم که یک چهارم تیوپ رنگ به اضافه اکسیدان و آب مخلوط کرده تا تقریبا به شکل مایع شود، اگر مخلوط سفت بود می توانیم دوباره آب اضافه کنیم تا رقیق ترشود، مایع رنگساژمان را می توانیم بر روی موهای خیس بزنیم و پنج تا ده دقیقه صبر کنیم تا موها رنگ بگیرند و در نهایت سر را با آب ولرم می شوییم.

نکات مهم در رنگساژ کردن موها

اگر موهایتان به زردی می زند، می توانید از رنگ های دودی و زیتونی استفاده کنید تا زردی مو را از بین ببرد و اگر می خواهید رنگ موهای تان بیشتر به زیتونی و دودی متمایل شود می توانید از واریاسیون های مناسب آن استفاده کنید. اگر موها بیش از اندازه زرد شده اند می توانید مقدار کمی از رنگ بنفش را با رنگ اصلی مخلوط کرده و روی موها بزنید. در رنگساژ از رنگ های روشن حداکثر و از رنگ های تیره حداقل استفاده را ببرید.

رنگساژ موها

لایت و مش مو با فویل

ابتدا باید همه موها را تقسیم بندی کنیم طوری که جلوی سر، موها به سه دسته و در قسمت پشت سر موها به چهار دسته تقسیم شوند. بعد موها را با استفاده از شانه دم باریک به قطر حداکثر نیم سانتی متر به صورت زیگزاکی جدا می کنیم. کاغذ فویل را به اندازه پنج سانتی متر بیشتر از طول و عرض موها میبریم و برای اطمینان و استحکام دو سانتی متر از لبه بالایی فویل را تا می کنیم، حالا موها را روی فویل قرار داده و اطراف آن را با پنبه می پوشانیم و سپس موها را دکلره میکنیم، مراقب باشید مواد دکلره به اطراف پخش نشود، در انتها کاغذ فویل تان را روی موها تا بزنید و موها را هر چند دقیقه چک کنید تا پوسیده نشود. اگر موها به پایه رسیده اند دکلره را از روی موها پاک کنید و رنگساژ مورد نظر را انجام دهید.

لایت و مش

از چه نوع پودر دکلره ای استفاده کنیم ؟

به طور کلی دو نوع پودر دکلره داریم، پودر آبی که قوی تر است و بیشتر برای موهای مشکی استفاده می شود و پودر دکلره سفید که بیشتر برای موهایی که زمینه روشنی دارند کارایی دارد و نسبت به پودر آبی ضعیف تر است. هنگامی که دکلره روی مو است رشته ای از موها را بکشید، اگر مو کش آمد فورا موها را بشویید چرا که موها استحکام خود را از دست داده اند و اگر دکلره را پاک نکنید موها آسیب دیده و پوسیده می شوند.

برای ماندگاری رنگ مو چه نکاتی را باید رعایت کنیم ؟

پس از رنگ کردن موها، تا سه روز نباید موهای تان را با شامپو بشویید و هنگام حمام کردن موهای تان را با آب ولرم بشویید زیرا شستن موها با آب داغ و همچنین شست و شوی زیاد ماندگاری رنگ را کم میکند.

هزینه آمبره، سامبره، بالیاژ، مش با توجه به نوع رنگ و دکلره ای که برای موهایتان استفاده می شود، میزان بلندی و یا کوتاهی موهای تان ، منطقه شهر، میزان شهرت آرایشگر، هزینه رنگ موی شما تعیین می شود.

جدیدترین تکنیک های رنگ و مش

جدیدترین رنگ مو

رنگ مو2019

دیدگاه شما
مشاهده دیدگاه ها