فرم ارسال نظر : لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را همراه با آی دی تلگرام خود ارسال کنید.

واحد پشتیبانی ماتیکیا


آموزش هیرکات و کوتاه کردن مو و تقسیم بندی مو بر اساس نحوه ی کوتاهی

کوتاهی و هیرکات موی مردانه و زنانه و ژورنالی مدل جدید سال 2018

کوتاهی و هیرکات

آموزش حرفه ای کوتاه کردن مو با انواع مدل مو دخترانه و پسرانه همراه با ارائه مدرک بین المللی در سراسر کشور

آموزش انواع کوتاهی مو بلند موی لیر کرنلی و خورد زنانه مدل سال 2018

آموزش حرفه ای کوتاهی انواع مدل موی مردانه و پسربچه با قیچی و ماشین مدل ساده وکلاسیک

برای اطلاعات دقیق از نحوه ی آموزش کلاس و هزینه ی کلاس ها و ادرس دقیق با شماره های آگهی ها تماس بگیرید .

اگر می خواهید کوتاهی مو و اصول اولیه و اصطلاحات کوتاهی مو را به طور دقیق و نکته به نکته بدانید. و در منزل مو خانواده و حتی خودتا. را هیرکات کنید، می توانید با دیدن عکس ها و خواندن متن به طور دقیق نکات پایه و ضروری را بدانید. با ما همراه باشید. امیدواریم بتوانیم به صورت تخصصی و  اصولی این نکات را یاد بگیرید.

بخش اول : شستن مو ها

مو را به خوبی بشورید، می خواهیم قبل از آموزش هیرکات بهتر از موهای خود را به خوبی بشوریم. موهای نامرتب  کثیف سبب می شود که شما به خوبی آموزش را یادنگیرید. از شامپو مخصوص مدل مویتان استفاده کنید. از محصولات اورجینال هر برندی استفاده کنید. موی رنگ شده، موی خشک، موی آسیب دیده، موی نازک، موهایی که حجم مو چرب، مو نرمال و خشک و مو طبیعی این ها انواع شامپو خستند که می توانید از آن استفاد کنید. مو ها را به خوبی شانه بزنید . اگر مو هایتان گره دارد قبل از شروع کوتاهی مو گره ها را باز کنید.

خیس کردن مو ها قبل از آموزش کوتاهی مو

قبل از شروع آموزش هیرکات مو ها را شانه بزنید. کوتاهی موی خیس دقیق تر و راحت تر خواهد بود . توجه داشته باشید که این قسمت از آموزش فقط مورد مو صاف و لخت میباشد. موهای فر هنگامی که خیس می شود کوتاهی آن سخت تر می شود زیرا آب باعث می شود مو به طور موقت صاف و مستقیم بماند. شما نمیتوانید الگوی طبیعی را ببینید، امکان اشتباه وجود دارد.اگر شما مو آفریقایی آمریکایی را کوتاه می کنید، بهتر است برای هیرکات، مو خشک  باشد. یک بطری آب را با یک اسپری در نزدیکی نگه دارید، که به وسیله آن مو ها را خشک کنید.

هیرکات

اگر حرفه تی هستید می توانید با موی خشک را هیرکات کنید زیرا هیرکات موی خشک سخت است و دقت زیادی می خواهد. برای شروع کوتاهی از موی خیس شروع کنید. اگر زمان کمی برای کوتاهی دارید کوتاهی موی خشک سریع تر انجام می شود .

مدل کوتاهی مو  و هیرکات متناسب با فرم صورت

فرم چهره چگونه می باشد. مدل موی باید متناسب با حالت مو باشد. در زیر چند مدل فرم صورت و مدل موهایی را که منتاسب با هر فرم چهره است را به شما آموزش می دهیم.

 • صورت بیضی: با هر مدل کوتاهی و هیرکات مناسب میباشد.
 • شکل قلب فرم صورت : به دنبال یک سبک از مدل مو باشید که موی زیادی روی پیشانی نریزد.
 • مربع : ایده در اینجا این میباشد که چهره را نرم و لطیف خواهد کرد و موادی که موجی از آنها به وجود می آید، باعث ایجاد این اثر می شوند. بهتر میباشد برای جلوگیری از خطوط مستقیم، موی سر راست و موی مستقیم یا مسطح برای این شکل صورت.
 • مدل الماسی : به صورت لایه نازک شروع به برداشتن و ها کنید و تیکه تیکه مو هار بزنید .

قبل از شروع دستور عمل هار ا مطالعه کنید. قبل از اینکه شروع به کار فرمایید نکاتی را راجب طرز صحیح گرفتن قیچی و هیرکات را آموزش ببینید. شما با دیدن فیلم هاییی که در یوتوب برای آموزش هیرکات گذاشته اند می توانید کوتاهی مو را  به خوبی یاد بگیرید. قبل از آموزش راجع یه شخصی که آموزش می دهد اطلاعات بدست آورید که حرفه ای باشد. همچنین در سایت ماتیکیا نیز فیلم متن و عکس هایی گذاشته شده است که به کمک آن ِ میتوانید یاد بگیرید.
 

کوتاهی مو

یاد گرفتن اصطلاحات کوتاهی مو

اصطلاحات کوتاهی را یاد بگیرید. شما باید برخی از اصطلاحات تخصصی مورد استفاده در هنگام صحبت کردن در مورد کوتاهی مو را درک کنید تا بتوانید به راحتی دستورالعمل ها را دنبال کنید. زاویه موقعیت قیچی را هنگام کوتاهی نشان می دهد. شما ممکن است آنها را به صورت عمودی، افقی یا 45 درجه نگه دارید. مو مقدار اندازه کوتاهی مو را نشان می دهد که باید با توجه به نوع موی مشتری و سلیقه آن کوتاه شودو وقتی پایان می دهد به طبقه اشاره می کند، که به صفر درجه بالادست محسوب می شود. هنگامی که آن را به سمت وقتی مو به سمت رو به رو است به آن زاویه 90 درجه می گویند. و موقعی که به سمت بالا یعنی سمت سقف است به آن زاویه 180 درجه می گویند. Razoring یک تکنیک می باشد که برای ایجاد لایه ریز و یا حذف حجم و نازک شدن مو استفاده می شود. لایه سازی به معنای ایجاد طول متغیر مو از طریق هیرکات ثابت شده می باشد . لایه طولانی توهم طول را می دهند و لایه های کوتاه تر حجم را ایجاد می کنند.

شروع هیرکات و کوتاهی مو با قیچی

مو را به قسمت مختلف تقسیم کنید . دوره زیبایی شناسی تکنیک بخش بندی هیرکات مو  شامل تقسیم بندی چهار قسمتی، پنج قسمتی و هفت قسمتی می شود که آن را آموزش می دهد. این ممکن است از حالتی  به حالت دیگر متفاوت باشد. برای انجام هفت بخش تقسیم، پوست سر را به 7 قسمت تقسیم کنید: بالا، سمت راست، سمت چپ، تاج راست، تاج چپ، شاخۀ راست و زانو سمت چپ. هر کلدام از قسمت ها به اندازه یک و نیم سانت باشند مو ها را با یک گیره جمع کنید

کوتاه کردن مو

    با ایجاد یک خط تمیز از نقطه فقط در پشت گوش ها از یک طرف به نقطه تطبیقی ​​طرف مقابل شروع کنید . بعد ، خطوط جداگانه را در هر طرف سر فقط در امتداد رگه پاریتال ایجاد کنید تا موها را در بالای سر جدا کنید.
    شانه موی صاف را به سمت مرکز بخش در بالای سر قرار دهید و آن را به یک گره و یا گلیپس به صورت پروانه ای بچرخانید تا مطمئن شوید. همین کار را در سمت راست و چپ طرف سر انجام دهید.
    در حال حاضر، خط صافی را در مرکز پشت سر ایجاد کنید. جدا کردن بخش راست و چپ تاج با جدا کردن مو در یک خط از پشت گوش به وسط سر تا الان انجام شده می باشد. قسمتهای افقی باید به شکل یک خط افق مستقیم در پشت سر قرار بگیرند. برای صاف کردن بخش ها و پیچ و تاب و کوتاهی مو دادن آنها را با بخش  قبلی را درست  بکنید. دو بخش باقی مانده - چپ و راست - به راحتی به پیچ و تاب جداگانه تقسیم می شوند .
    بعد از اینکه مو ها تقسیم شدند، روی سر ، قسمتی از کوتاهی را شروع کنیم .

کوتاهی موی بلند

سبک های مختلف کوتاهی مو به صورت ژورنالی

دستورالعمل سبک را دنبال کنید. بعضی اشخاص شما از پشت مو به جلو شروع به کار می کنند ؛ و بعضی از افراد از پشت و بعضی مدل ها نیز از کنار سر شروع به کوتاهی مو می کنند. در حالی که دیگران شما را در اطراف محیط برش و از آنجا ادامه دهید. هر سبک متفاوت می باشد و نیاز به مدل کوتاهی مو دارد.

برای کوتاهی مو عجله نکنید وبه اآرامی عمل هیرکات را انجام دهید. اگر شما پیش یک شخص معمولی برای کوتاهی بروید یک الی یک و نیم ساعت شاید زمان شما را بگیرد . برای اشخاص مثل شما که مهارت ندارد بیشتر از  زمان خواهد شد . با  صبر و حوصله کار را انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید .

چک کردن بخش های کوتاهی مو

کوتاهی مو را مجدد چک کنید نگاهی به بخش مو از موقعیت های مطابق در هر طرف سر بگیرید و آنها را به نقطه مرکزی برسانید. آنها باید با یکدیگر هم اندازه  باشند. اگر اینطور نبود ، کوتاهی شما ناهموار می باشد و شما باید آن رامجدد کوتاه کنید .

زدن موی بلند

کوتاهی مو به روش نقطه ای

اگر می خواهید مو های خود را به صورت نقطه ای کوتاه کنید بهتر میباشد که مو های شما بلند و فر باشد. چنین روش هایی برای هیرکات موی بلند بیشتر جواب میدهد و کار را ساده تر می کند.


برای کوتاهی نقطه ای به این روش عمل کنید:

 • تقسیم و بالا بردن قسمت نازک مو؛ مو باید بین انگشتان و عمود بر پوست سر برگزار شود.
 • قیچی خود را به سمت داخل پوست خود بکشید و به داخل یک زاویه شیب به سمت "نقاط" بکشید و یک لبه بافتی ایجاد بکنید.
 • عرض و عمق نقاط خود را تعیین خواهد کرد که آیا اثر ظریف یا چابک تر است.
 •  کوتاهی عمیق هیرکات با استفاده از شونه ی تیغ دار برای کاهش حجم مو.

مدل کوتاهی مو به روش خطی نیز مثل نقطه ای است فقط چنین روشی برای مو های کوتاه و صاف مناسب تر می باشد .

کوتاهی موی زنانه

آموزش کم حجم کردن موی سر در هیرکات

خودتان را دست کم نگیرید حرفه ای کار بکنید . اگر مو هایتان جحجمش زیاد است حجم مو ها را کم بکنید.

از slithering استفاده بکنید. انتخاب خوبی می باشد اگر شما می خواهید مو خوره مو را از بین ببرید. مو را عمود بر پوست سر نگه دارید و قیچی خود را کمی باز بکنید. مو ها را به سمت پایین نگه دارید. با استفاده از چنین شانه هایی تیغ دار می توان حجم و ها را کم کرد. روش دیگ ای نیز با استفاده از قیچی وجود دارد که در ادامه آموزش می دهیم.

 1.  قیچی های خود را باز بکنید و آنها را پایین موها بچرخانید، به آرامی باز و بسته شدن تیغه ها را به سمت خود بکشید.
 2.  هر چه بیشتر شما قیچی خود را باز بکنید، موهای بیشتری کوتاه می شود.
 3. مراقب باشیدکه این کار را زیاد انجام ندهید. این روش نیاز به تمرین زیاد دارد. این تکنیک اغلب برای موهای مردانه استفاده می شود.

کوتاه کردن مو مردانه

     از خط  وسط مو شروع بکنید، یک قسمت از مو را با شانه خود بکشید.
     با استفاده از تیغه پایین قیچی خود را به موازات شانه خود  مو را کوتاه کنید در اسن صورت بلند تر از شانه شخص می شود.
     تیغه قیچی خود را در حال حرکت نگه دارید؛ سعی کنید کل موهایی که در دس دارید با یک بار چی زدن تمام کنید. اگر دوبار قیچی بزنید جای قیچی روی موهایتان خواهد ماند.
    بعد از اینکه قسمت اول را کوتاه کردید، برخی از موهای را که کوتاه کردید را به عنوان الگو نگهدارید و قسمت بعدی را به کمک آن کوتاه بکنید. این کار فقط برای راهنمایی شما برای هیرکات میباشد موی کوتاه شده را روی موی که می خواهید قرار دهید بگذارید. با استفاده از این تکنیک مو خودتان را کوتاه بکنید.

هیرکات زنانه